×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
25. marts, 2012
Drukāt

Sīrijas armija izmanto civiliedzīvotājus par dzīvu vairogu

sirija6

Starptautiskā cilvēktiesību aizstāvības organizācija “Human Rights Watch” apsūdzējusi Sīrijas valdošā režīma spēkus civiliedzīvotāju izmantošanā par dzīvu vairogu pret nemiernieku uzbrukumiem.

Atsaucoties uz aculiecinieku stāstīto un interneta videofailu koplietošanas vietnē “YouTube” ievietotajiem materiāliem, organizācija norāda, ka kopš janvāra Sīrijas armija un režīmam lojālās militarizētās vienības, dodoties uz opozīcijas kontrolētajām pilsētām Idlibas provincē, sūtījušas sev pa priekšu civiliedzīvotājus.

Kā stāstījis viens no šiem cilvēkiem, marta sākumā, veicot kratīšanas operācijas vienā no šīs provinces pilsētām, armija pirms piektdienas lūgšanām pie mošejas ielenkusi viņu un vēl pārdesmit cilvēkus, tostarp bērnus, liekot viņiem soļot pa priekšu un līdzās bruņutransportieru kolonnai. Operācijā, kas ilgusi aptuveni divas stundas, pārmeklētas vairākas mājas un aizturēti opozīcijas aktīvisti.

Mierīgie iedzīvotāji izmantoti arī armijas kontrolposteņu aizsardzībai.

Kā norāda cilvēktiesību aizstāvji, šādu dzīvo vairogu izmantošana “ir vēl viens iemesls, kāpēc ANO Drošības padomei jāziņo par Sīriju starptautiskajā krimināltiesā”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+