×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
22. decembris, 2016
Drukāt

Sīrijas armija paziņo par Alepo atkarošanu

Foto - EPA/LETAFoto - EPA/LETA

Sīrijas armija ceturtdien paziņojusi par Alepo pilnīgu atkarošanu no nemierniekiem, īsi pirms tam no nemiernieku kontrolētajiem pilsētas austrumiem izbraucot pēdējam konvojam ar iedzīvotājiem un kaujiniekiem, ziņo valsts televīzija.

“Pateicoties mūsu mocekļu asinīm un mūsu varonīgo bruņoto spēku, kā arī sabiedroto spēku upuriem, (..) bruņoto spēku vispārējā pavēlniecība paziņo par drošības atgriešanos Alepo pēc tās atbrīvošanas no terorisma un teroristiem un tur palikušo aizbraukšanu,” teikts armijas paziņojumā.

Valsts televīzija ziņo, ka “pēdējie četri autobusi ar teroristiem un viņu ģimenēm ieradušies Ramusā”, kas ir valdības spēku kontrolēts rajons Alepo dienvidos.

Vienošanos par evakuāciju Sīrijas režīmam un opozīcijas kaujiniekiem izdevās panākt ar Krievijas un Turcijas starpniecību un to pārrauga Starptautiskā Sarkanā Krusta komiteja (ICRC).

Evakuācija tika sākta pagājušajā nedēļā un līdz šim evakuēti aptuveni 25 000 kaujinieku un civilo iedzīvotāju, liecina ANO rīcībā esošie dati.

Alepo austrumdaļa nemiernieku rokās nonāca 2012.gadā, bet 22.septembrī sākās režīma spēku operācija tās atgūšanai, ko atbalstīja arī Krievijas kara aviācija.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+