Pasaulē
Citur

Sīrijas armija: “Visi teroristi ir atstājuši Dumu”1


Sīrija pēc raķešu uzlidojumiem, 14.04.2018.
Sīrija pēc raķešu uzlidojumiem, 14.04.2018.
Foto – LETA/EPA

Sīrijas armija sestdien paziņoja, ka visi pretvaldības kaujinieki ir atstājuši Austrumgutu, un līdz ar to šis rajons pie Damaskas pārņemts valdības spēku kontrolē.

“Visi teroristi ir atstājuši Dumu, kas bija pēdējā to kontrolētā teritorija Austrumgutā,” valsts ziņu aģentūra SANA citēja armijas pārstāvja teikto. Sīrijas režīms pretvaldības kaujiniekus dēvē par teroristiem.

Valdības spēku ofensīva pret nemierniekiem Austrumgutā sākās 18.februārī, un, pēc cilvēktiesību organizācijas “Syrian Observatory of Human Rights” ziņām, ofensīvā nogalināti vismaz 1700 civiliedzīvotāji.

Saistītie raksti

Pirms nedēļas Sīrijas režīms sarīkoja ķīmisko uzbrukumu Austrumgutas lielākajā pilsētā Dumā, kurā gāja bojā vairāki desmiti cilvēku, un tas noveda pie ASV, Lielbritānijas un Francijas raķešu triecieniem naktī uz sestdienu pret Sīrijas režīma objektiem, kas saistīti ar ķīmiskajiem ieročiem.

Nemiernieki Dumā nevēlējās pildīt ar Krievijas starpniecību panākto vienošanos par pretvaldības kaujinieku evakuāciju nemiernieku kontrolētajiem rajoniem Sīrijas ziemeļos. Šajā evakuācijā, kas tika veikta autobusiem, uz Idlibas provinci devās arī daudzi civiliedzīvotāji.

Sīrijas režīms zaudēja kontroli pār Austrumgutu 2012.gadā.

LA.lv