×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.2°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
13. marts, 2013
Drukāt

Sīrijas bruņotajā konfliktā arvien vairāk iesaista bērnus

Foto - AFPFoto - AFP

Sīrijā notiekošajā bruņotajā konfliktā abas puses arvien vairāk iesaista bērnus, paziņoja Britānijas labdarības organizācija “Save the Children” (“Glābiet bērnus”).

Organizācijas ziņojumā “Childhood Under Fire” (“Bērnība apšaudē”) teikts, ka bruņotie grupējumi Sīrijā izmanto bērnus par nesējiem, apsargiem, informatoriem, karotājiem un dažos gadījumos par dzīviem vairogiem. Ar opozīciju saistīta organizācija dokumentējusi vismaz 17 bērnu nāvi, kuri iesaistīti bruņotos grupējumos. Daudz citu bērnu ir guvuši smagus ievainojumus un dažos gadījumos kļuvuši par pastāvīgiem invalīdiem. “Save the Children” lēš, ka Sīrijā palīdzība nepieciešama apmēram diviem miljoniem bērnu, kuru dzīvi visos aspektos ir iespaidojis divus gadus ilgušais konflikts.

Pētnieki no Turcijas konstatējuši, ka trīs ceturtdaļas viņu aptaujāto Sīrijas bērnu zaudējuši kādu tuvinieku karadarbībā. Daudziem bērniem nav pieejama veselības aprūpe, viņi dzīvo antisanitāros apstākļos ar augstu saslimšanas risku, un viņu ģimenēm trūkst pārtikas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+