×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.2°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Svētdiena, 20. maijs, 2018
14. aprīlis, 2012
Drukāt

Sīrijas bruņotie spēki apšauda Homsu

homsa3

Pārkāpjot pamieru, Sīrijas bruņotie spēki 14.aprīlī ar artilēriju apšaudījuši divus valsts trešās lielākās pilsētas Homsas rajonus, ievainojot vairākus cilvēkus, paziņoja Londonā bāzētā cilvēktiesību organizācija “Sīrijas Cilvēktiesību observatorija”. Apšaudīti Homsas rajoni Džuratalšaja un Karabisa, bet nav ziņu, vai apšaudē bijuši upuri. Pēc vietējo iedzīvotāju stāstītā, apšaude ilgusi visu nakti un turpinājusies no rīta.

Kopš ceturtdienas Sīrijā ir spēkā pamiers pēc tam, kad Damaska paziņoja, ka ceturtdienas rītausmā pārtrauc militāru darbību pret nemierniekiem, piekrītot ANO un Arābu līgas īpašā sūtņa Kofi Annana piedāvātajam miera plānam, kas paredzēja, ka otrdien Sīrijas valdībai bija jāizved savi spēki no pilsētām un līdz ceturtdienas pulksten sešiem no rīta pēc vietējā laika pilnībā jāpārtrauc bruņota vardarbība.

Piektdien daudzviet Sīrijā tūkstošiem cilvēku piedalījās demonstrācijās pret valdošo režīmu, un drošības spēki pret protestētajiem vērsās ar stekiem un asaru gāzi, bet vairākās vietās atklāja uguni, nogalinot sešus cilvēkus, informēja “Sīrijas Cilvēktiesību observatorija”.

Sīrijā kopš pagājušā gada marta notiek nemieri pret prezidenta Bašara al Asada režīmu. Saskaņā ar Londonā bāzētās cilvēktiesību organizācijas “Sīrijas Cilvēktiesību observatorija” datiem tajos gājuši bojā vairāk nekā 10 100 cilvēku.

Asada režīms apgalvo, ka nemierus izraisījuši “ārvalstu teroristi” un tajos gājuši bojā jau vairāk nekā 3000 Sīrijas armijas karavīru.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+