×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
17. jūlijs, 2012
Drukāt

Sīrijas dumpinieki sāk vispārēju uzbrukuma operāciju

Foto - AFPFoto - AFP

Sīrijas nemiernieku bruņotais grupējums – Brīvās Sīrijas armija (BSA) – paziņoja, ka tiek sākta vispārēja uzbrukuma operācija “Damaskas vulkāns un Sīrijas zemestrīces”.

Reaģējot uz prezidenta Bašara al Asada režīma “slaktiņiem un barbariskajiem noziegumiem”, operācija tika sākta plkst.20 (pēc vietējā un Latvijas laika), teikts pirmdien vakarā izplatītajā BSA Himsas apvienotās pavēlniecības paziņojumā. BSA sākusi “uzbrukumus visām drošības struktūru nodaļām un filiālēm pilsētās un laukos, lai pret to spēkiem izvērstu sīvās cīņas un aicinātu viņus padoties”, teikts paziņojumā. Tajā arī aicināts “aplenkt visus drošības struktūru, armijas un šabīhas [valdības atbalstītāju zemessardzes] kontrolpunktus visā Sīrijā, izvērst ar tiem sīvas cīņas, lai viņus likvidētu”.

BSA arī aicina slēgt satiksmei visus starptautiskos ceļus “no Alepo (ziemeļos) uz Deru (dienvidos) un no Deir ez Zoras (austrumos) uz Latākiju (piekrastē), lai likvidētu un pārņemtu viņu piegādes līnijas”. Paziņojumā no jauna pausts aicinājums pāriet opozīcijas pusē un pausta apņemšanās “atbrīvot cietumniekus un ieslodzītos”. Ārzemju karotāji, kas atradīsies Sīrijā – un konkrēti Libānas šiītu kustības “Hezbollah”, Irānas Revolūcijas gvardes, irākiešu, kā arī Asadam simpatizējošo palestīniešu grupējumu kaujinieki -, tikšot uzskatīti par “leģitīmiem mērķiem”.

Operācija “Damaskas vulkāns un Sīrijas zemestrīces” ir “pirmais stratēģiskais solis, lai novestu Sīriju līdz pilnīgam un totālam civilās nepakļaušanās stāvoklim”, teikts BSA paziņojumā. “Ar Dieva palīgu, šis paziņojums uzskatāms par uzaicinājumu piedalīties ceļu slēgšanā, lai paralizētu režīma karaspēka pārvietošanos un nodrošinātu, ka BSA var brīvi pārvietoties,” norādīja BSA apvienotās pavēlniecības preses pārstāvis Kasems Saadedins.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+