×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
24. augusts, 2016
Drukāt

Sīrijas kaujinieki atkarojuši no “Islāma valsts” Džerābulusas pilsētu

Foto - Scanpix/TTFoto - Scanpix/TT

Turcijas atbalstītie Sīrijas kaujinieki trešdien padzinuši teroristu grupējuma “Islāma valsts” džihādistus no Džerābulusas pilsētas, ziņo kaujinieki un novērotāji.

Londonā bāzētā sīriešu aktīvistu organizācija “Syrian Observatory for Human Rights” (SOHR) ziņo, ka kaujinieki sasnieguši centru un pilsētā un tās nomalēs starp abām pusēm notikušas sadursmes, Turcijas un ASV vadītās koalīcijas lidaparātiem bombardējot džihādistu spēkus.

Kā ziņots, vairāki desmiti Turcijas tanku trešdien šķērsojuši robežu un iegājuši Sīrijas teritorijā, sākot operāciju, kuras mērķis ir padzīt teroristiskā grupējuma “Islāma valsts” kaujiniekus no Džerābulusas pilsētas.

Tankiem sekoja vairāki mazāki spēkrati, kuros, domājams, atrodas Ankaras atbalstīto sīriešu nemiernieku kaujinieki.

Turcijas premjerministra kanceleja trešdienas rītā paziņoja, ka armija un starptautiskās koalīcijas gaisa spēki Sīrijā sākuši operāciju Džerābulusas atbrīvošanai.

Taču vēlāk Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdoans nāca klajā ar paziņojumu, ka operācija nav vērsta vienīgi pret “Islāma valsti”, bet arī pret kurdu zemessardzi.

“No plkst.4 mūsu spēki sākuši operāciju pret “Islāma valsts” un Kurdu Demokrātiskās vienotības partijas (PYD) teroristu grupējumiem,” uzstājoties ar runu Ankarā, pavēstīja Erdoans, piebilstot, ka operācijas mērķis esot pielikt punktu problēmām pierobežā.

“Mēs esam teikuši, ka “pietiek” nozīmē “pietiek”, un tas ir jāizbeidz. Šis process sākās plkst.4.00. Tagad tas ir jāatrisina,” paziņoja prezidents.

“Neviens nevar skatīties uz Sīrijas jautājumu neatkarīgi no Turcijas iekšējām lietām,” viņš piebilda, skaidrojot, ka Sīrijas pilsoņu karš ir veicinājis nesen Turcijas teritorijā piedzīvotos uzbrukumus.

“Ceļš uz terorisma problēmas atrisināšanu iet caur Sīrijas un Irākas problēmu atrisināšanu [..]. Turcija uzveiks no Sīrijas nākošos draudus,” brīdināja Erdoans.

Jau pirms sauszemes spēku ieiešanas Sīrijā Turcijas kara lidmašīnas “F-16” bombardēja “Islāma valsts” kontrolēto Džerābulusu, kamēr artilērija apšaudīja 63 mērķus Sīrijas teritorijā.

Informācijas avoti drošības dienestos atklāja, ka jau pirms operācijas sākuma Sīrijas teritorijā pāris kilometru dziļumā iegājuši nelieli Turcijas īpašo uzdevumu spēki.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+