Pasaulē
Citur

Sīrijas kurdi mudina ASV uzņemties “morālās saistības”0


Sīrija.
Sīrija.
Foto: SCANPIX/REUTERS/LETA

Kurdu vadītie Sīrijas Demokrātiskie spēki (SDF) sestdien mudināja savus sabiedrotos ASV uzņemties “morālās saistības” aizsargāt kurdus no Turcijas uzbrukuma, kas turpinās jau ceturto dienu.

“Mūsu sabiedrotie garantēja mums aizsardzību, bet pēkšņi un bez brīdinājuma mūs pameta, pieņemot netaisnu lēmumu atvilkt karaspēku no robežas ar Turciju,” teikts SDF paziņojumā.

“Mēs aicinām mūsu sabiedrotos pildīt savu pienākumu un uzņemties morālās saistības,” lai aizsargātu mūs, “slēdzot gaisa telpu Turcijas kara lidmašīnām”, aicināja SDF.

Turcija trešdien sāka plašu uzbrukumu kurdu kontrolētajām teritorijām Sīrijas ziemeļaustrumos, vispirms veicot intensīvu bombardēšanu, bet tad izvēršot sauszemes spēku ofensīvu, kas kļuvis iespējams pēc tam, kad apvidu pameta tur dislocētie ASV spēki.

SDF bija izšķiroša loma uzvarās Sīrijā karā pret teroristu grupējumu “Islāma valsts”, un Vašingtona Sīrijas kurdu kaujiniekus uzskata par sabiedrotajiem un tos militāri atbalstījusi.

ASV prezidenta Donalda Trampa negaidītais svētdienas lēmums izvest ASV karaspēku no Sīrijas ziemeļiem, kur tas līdz šim aizsargāja kurdus no Turcijas uzbrukuma, izsaucis plašu nosodījumu kā starptautiskajā sabiedrībā, tā pašā ASV, arī no Trampa sabiedroto puses, kas kritizējuši prezidentu, ka viņš nodod kurdus, kas Sīrijā ASV vadītajā operācijā pret džihādistu grupējumu “Islāma valsts” nesuši lielus upurus.

Saistītie raksti

ASV un Sīrijas kurdi kopš 2014.gada ir sabiedrotie karā pret džihādistu grupējumu “Islāma valsts” un ir strādājuši kopā, lai sakautu džihādistu “kalifātu”. Šajā karā krituši aptuveni 10 000 kurdu vadīto spēku karotāju.

Tramps savā valstī izpelnījies asu nosodījumu no abu lielo politisko partiju puses, kas prezidentu apsūdz, ka viņš sagatavojis ceļu Turcijas operācijai pret ASV sabiedrotajiem Sīrijas kurdiem.

LA.lv