×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
2. septembris, 2012
Drukāt

Sīrijas Nacionālā padome vienojas paplašināt savu sastāvu

Sīrijas opozīcijas grupējumu koalīcija – Sīrijas Nacionālā padome (SNP) – vienojusies paplašināt savu sastāvu, uzņemot jaunas organizācijas, kas atrodas opozīcijā prezidenta Bašara al Asada varai.

Kā ziņu aģentūrai AFP pastāstījis SNP pārstāvis, 1.septembra vakarā padomes sēdē Stokholmā nolemts vēl šomēnes sarīkot SNC vadības vēlēšanas. “Padomei pievienosies jauni opozīcijas strāvojumi – vismaz pieci vai seši grupējumi pašā Sīrijā un ārpus tās,” viņš norādījis.

SNP Ģenerālās asamblejas locekļu skaits tiks paplašināts no 300 līdz 400, un katru opozīcijas grupējumu tajā pārstāvēs 20 cilvēki. Asambleja ievēlēs ģenerālsekretariātu, kas savukārt izraudzīsies padomes vadītāju un izpildbiroju. Līdz šim SNP līderi izraudzīti konsensa ceļā.

Kritiku par nespēju apvienot dažādos opozīcijas spēkus padome saņēmusi ne tikai no ārienes – neapmierinātība ar esošo situāciju izskanējusi arī SNP iekšienē.

Pašreizējā SNP vadītāja Abdelbaseta Sajdas mandātu, kam būtu jābeidzas 9.septembrī, nolemts pagarināt līdz septembra nogalē paredzētajām vadības vēlēšanām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+