×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.1°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
29. jūlijs, 2012
Drukāt

Sīrijas pilsētā Alepo turpinās kaujas

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Sīrijas pilsētā Alepo svētdien, 29.jūlijā, turpinās kaujas, valdības spēkiem uzbrūkot nemiernieku kontrolētajiem pilsētas rajoniem.

Pēc nemiernieku sniegtās informācijas, armija ar artilēriju apšauda Salahadīnas rajonu Alepo dienvidrietumos, kur nemiernieki sestdien atsita sauszemes spēku uzbrukumu. Sadursmes notiek arī pilsētas centrā – Babalnasras un Babalhadidas rajonos, kā arī vecpilsētā, taču centrā šauro ieliņu dēļ valdības spēki nevar izmantot tankus.

Nemiernieki ieņēma lielu daļu Alepo 20.jūlijā. Alepo ir vairāk nekā divi miljoni iedzīvotāju.

Sīrijas opozīcijas izveidotā “Sīrijas Nacionālā padome” svētdien aicināja Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Drošības padomi sanākt uz ārkārtas sēdi, lai apspriestu situāciju Alepo, Damaskā un Homsā.

Prezidenta Bašara al Asada “režīms gatavojas triecienā ieņemt Alepo un sarīkot tur tādus pašus slaktiņus kā Hulā, Kubeirā un Treimsā”, kur režīma spēki nogalināja simtiem cilvēku, teikts “Sīrijas Nacionālās padomes” paziņojumā.

ANO Drošības padomei ir “jārīkojas, lai nodrošinātu civiliedzīvotājiem nepieciešamo aizsardzību no brutālajām bombardēšanas kampaņām”, uzsvērts “Sīrijas Nacionālās padomes” paziņojumā.

Tajā arī izteikts aicinājums “valstīm, kuras ir draudzīgas sīriešu tautai, spert nopietnus soļus, lai izveidotu lidojumu aizlieguma zonu un drošības zonas, kur var meklēt aizsardzību divi miljoni cilvēku, kas bijuši spiesti atstāt savas dzīvesvietas”.

Romas katoļu pāvests Benedikts XVI svētdien aicināja “steidzami izbeigt visu vardarbību un asinsizliešanu” Sīrijā.

Pēc Londonā bāzētās nevalstiskās organizācijas “Sīrijas Cilvēktiesību observatorija” datiem, sestdien nemieros Sīrijā zaudējuši dzīvību 168 cilvēki – 94 civiliedzīvotāji, 41 karavīrs un 33 nemiernieki.

Sīrijā  jau kopš pagājušā gada marta turpinās sacelšanās pret prezidenta Bašara al Asada režīmu, kas pārvērtusies plašā vardarbībā starp nemierniekiem  un valdības spēkiem. Atbilstoši nevalstiskās organizācijas “Sīrijas Cilvēktiesību observatorija” datiem šajos nemieros  gājuši bojā vairāk nekā 20 tūkstoši cilvēku, galvenokārt civiliedzīvotāji.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+