×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.2°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
16. marts, 2013
Drukāt

Sīrijas režīms arvien plašāk izmanto kasešbumbas

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Sīrijas režīms konfliktā ar nemiernieku spēkiem arvien plašāk izmanto kasešbumbas, radot “arvien lielākus upurus civiliedzīvotāju vidū”, 16.martā paziņoja starptautiskā cilvēktiesību aizstāvju organizācija “Human Rights Watch” (HRW).

“Sīrija paplašina aizliegto kasešbumbu izmantošanu, un par to maksā civiliedzīvotāji ar savām dzīvībām un locekļiem,” sacīja HRW ieroču nodaļas direktors Stīvs Gūss.

Kā norādīja organizācija, tā identificējusi vismaz 119 vietas Sīrijā, kur pēdējos sešos mēnešos izmantotas vismaz 156 kasešbumbas. Divos uzbrukumos pēdējās divās nedēļās nogalināti 11 mierīgie iedzīvotāji un vēl 27 ievainoti.

“Sākotnējais upuru skaits ir tikai sākums, jo kasešbumbas bieži atstāj aiz sevis nesprāgušas mazas bumbas, kas nogalina un sakropļo vēl ilgi pēc tam,” sacīja Gūss.

HRW paziņoja, ka dokumentējusi kasešbumbu pielietošanu no valdības spēku puses, taču tai nav pierādījumu, ka tās lietotu nemiernieki.

Kopš 2008.gada konvenciju, kas aizliedz kasešbumbu izmantošanu, ir parakstījušas 109 valstis, bet ne Sīrija.

Sīrijas konflikts ilgst jau kopš 2011.gada marta. ANO lēš, ka konfliktā dzīvību zaudējuši aptuveni 70 000 cilvēku, bet bēgļu gaitās no nemieru pārņemtās valsts jau devies miljons cilvēku.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+