×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
15. jūlijs, 2012
Drukāt

Sīrijas režīms noliedz, ka Treimsā būtu noticis slaktiņš

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Sīrijas režīms svētdien, 15.jūlijā, noliedzis, ka Treimsas ciematā būtu noticis slaktiņš, apgalvojot, ka tur notikusi armijas karavīru un nemiernieku kaujinieku sadursme.

Sīrijas Ārlietu ministrijas preses pārstāvis paziņoja, ka Treimsā nogalināti 39 cilvēki – visi bruņoti vīri – un sadursmēs valdības spēki izmantojuši tikai vieglos ieročus.

Uzbrukums Treimsas ciematam notika 12.jūlijā, un aktīvisti ziņoja, ka tajā nogalināti vairāk nekā 150 cilvēki.

ANO Sīrijas novērošanas misija sestdien pēc ciemata apmeklēšanas secināja, ka uzbrukumā izmantoti smagie ieroči un nodedzinātas vairākas ēkas, tomēr precīzu bojāgājušo skaitu vēl nesniedza.

Sīrijas Ārlietu ministrijas preses pārstāvis kategoriski noliedza helikopteru un tanku izmantošanu un uzsvēra, ka Treimsā pielietoti tikai vieglie ieroči.

“Tas, kas notika, nebija armijas uzbrukums nevainīgiem civiliedzīvotājiem. Šīs preses konferences mērķis ir pavēstī cilvēkiem, ka notikušais nebija slaktiņš (..). Tā bija sadursme starp [armijas] spēkiem un bruņotām grupām, kas netic miermīlīgam risinājumam. Tā ir realitāte,” paziņoja ministrijas preses pārstāvis.

Viņš atzina, ka situācija uz vietas ir smaga, bet uzsvēra, ka Sīrija atrodas aizsardzības, nevis uzbrukuma stāvoklī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+