Latvijā
Sabiedrība

Sirmgalve gulējusi nekurinātā mājā, no aukstuma cietuši vēl vairāki cilvēki4


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls

Aizvadītajā diennaktī mediķu palīdzība bijusi nepieciešama vairākiem no aukstajiem laika apstākļiem cietušiem cilvēkiem, aģentūrai LETA pastāstīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Ilze Bukša.

Rīgā mediķi palīdzēja 40 gadus vecam vīrietim, kurš tika atrasts uz ielas ar veselības traucējumiem, kuri saistīti ar kavētu atmiņu un reakciju, vīrietis neatcerējās kā nonācis uz ielas. Cietušais nogādāts slimnīcā ar abu pēdu apsaldējumiem un vispārēju ķermeņa atdzišanu.

Tāpat Rīgā mediķi steidza palīdzēt kādai 78 gadus vecai sievietei, kura nezināmu laiku bija gulējusi nekurinātā mājā. Sievieti atrada viņas paziņa, kura izsauca NMPD mediķus. Sieviete nogādāta slimnīcā ar ķermeņa atdzišanu un citām veselības problēmām.

Savukārt kāds 64 gadus vecs vīrietis tika atrasts guļam uz ielas un nogādāts slimnīcā ar abu pēdu un plaukstu apsaldējumiem, kā arī vispārēju ķermeņa atdzišanu.

Zemgalē kāds 43 gadus vecs vīrietis tika atrasts guļam uz soliņa un tika nogādāts slimnīcā ar ķermeņa atdzišanu.

Toties Latgalē kāds 27 gadus vecs vīrietis, kurš iepriekšējā dienā bija lietojis alkoholu, tika atrasts guļam šķūnītī. Jaunais vīrietis tika nogādāts slimnīcā ar abu pēdu apsaldējumiem un vispārēju ķermeņa atdzišanu.

Mediķi arī sniedza palīdzību kādam 68 gadus vecam vīrietim, kurš tika atrasts vasaras mājā, vīrietis nogādāts slimnīcā ar dažādiem apsaldējumiem un vispārēju ķermeņa atdzišanu.

Kopumā aizvadītajā diennaktī NMPD mediķi devās 1320 izsaukumos, no kuriem 222 bija saistīti ar traumām un negadījumiem.

LA.lv