×
Mobilā versija
Brīdinājums +29°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
18. marts, 2018
Drukāt

Sirmgalve gulējusi nekurinātā mājā, no aukstuma cietuši vēl vairāki cilvēki (4)

atra-palidziba-atrie

Ilustratīvs attēls

Aizvadītajā diennaktī mediķu palīdzība bijusi nepieciešama vairākiem no aukstajiem laika apstākļiem cietušiem cilvēkiem, aģentūrai LETA pastāstīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Ilze Bukša.

Rīgā mediķi palīdzēja 40 gadus vecam vīrietim, kurš tika atrasts uz ielas ar veselības traucējumiem, kuri saistīti ar kavētu atmiņu un reakciju, vīrietis neatcerējās kā nonācis uz ielas. Cietušais nogādāts slimnīcā ar abu pēdu apsaldējumiem un vispārēju ķermeņa atdzišanu.

Tāpat Rīgā mediķi steidza palīdzēt kādai 78 gadus vecai sievietei, kura nezināmu laiku bija gulējusi nekurinātā mājā. Sievieti atrada viņas paziņa, kura izsauca NMPD mediķus. Sieviete nogādāta slimnīcā ar ķermeņa atdzišanu un citām veselības problēmām.

Savukārt kāds 64 gadus vecs vīrietis tika atrasts guļam uz ielas un nogādāts slimnīcā ar abu pēdu un plaukstu apsaldējumiem, kā arī vispārēju ķermeņa atdzišanu.

Zemgalē kāds 43 gadus vecs vīrietis tika atrasts guļam uz soliņa un tika nogādāts slimnīcā ar ķermeņa atdzišanu.

Toties Latgalē kāds 27 gadus vecs vīrietis, kurš iepriekšējā dienā bija lietojis alkoholu, tika atrasts guļam šķūnītī. Jaunais vīrietis tika nogādāts slimnīcā ar abu pēdu apsaldējumiem un vispārēju ķermeņa atdzišanu.

Mediķi arī sniedza palīdzību kādam 68 gadus vecam vīrietim, kurš tika atrasts vasaras mājā, vīrietis nogādāts slimnīcā ar dažādiem apsaldējumiem un vispārēju ķermeņa atdzišanu.

Kopumā aizvadītajā diennaktī NMPD mediķi devās 1320 izsaukumos, no kuriem 222 bija saistīti ar traumām un negadījumiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. jā….cik neaizsargāti šajā valstī ir sirmgalvji! Tas ir skumji.

  2. Āgenskalna iedzīvotājiem vispār nav iespēju svētdienā iegādāties malku vai briketes,jo visi veikali kur to var izdarīt ir slēgti, šodien bija atvērts tikai veikals “1001 sīkums”, kurā pardevēja pateica ka brikešu pievedums nav bijis jau divas dienas. Ne visiem ir auto, lai aizbrauktu un sapirktu nez kādos lielveikalos, man piemēram nav tādu iespēju, nesu mājās pa vienai paciņai brikešu, jo tās ir smagas, vairāk vienā reizē nevaru pastiept. Iepriekš arī nebija iespējas iegādāties, strādāju pēc grafika un brīvdienas ir tad, kad tās ir!!! Jau tā Āgenskalnā visi veikali kur varēja iegādāties briketes salam iestājoties bezkaunīgi pacēla brikešu cenas, tad vēl svētdienās nestrādā. Man atnākot no darba arī dzīvoklī bija tikai +10 grādi!!! Bet mūsu valstī jau neviens nekontrolē ne cenu celšanu, ne veikalu darbalaikus, tāpēc uzņēmēji var darīt ko grib un nav brīnums ka cilvēki nosalst pat dzīvoklī, bet visiem pie vienas vietas!!!

  3. Šeit noteikti jasaka paldies Rīgas sociālajam dienestam. Vai ziniet, cik daudzām trūcīgajām personām vienam pēc otra tika atteikts pabalsts malkas iegādei? Pamatojums- nav iesniegti čeki. Nu kā var iesniegt čekus, ja malka iegādāta no privātpersonas, kura nekādus čekus neizsniedz. Visus šos gadījumus jāapkopo un jāsniedz tiesā prasība pret RSD par tīšu kaitējuma nodarīšanu veselībai un pat dzīvībai!

    • Precīzi ! Gadiem pērku malku privātmājai gan no privātpersonām ,gan uzņēmumiem !!!Čekus neviens nedod !

Draugiem Facebook Twitter Google+