×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Vilis, Vilhelms
Svētdiena, 27. maijs, 2018
13. marts, 2016
Drukāt

Sirmais ceturtais, Mūze otrā Eiropas ziemas kausa izcīņā šķēpmešanā

Foto - Juris KalniņšFoto - Juris Kalniņš

Latvijas šķēpmetējs Zigismunds Sirmais svētdien Aradā (Rumānija) izcīnīja ceturto vietu Eiropas ziemas kausa izcīņā mešanas disciplīnās. Sestdien otro vietu sacensībās sievietēm izcīnīja Līna Mūze.
Labākajā metienā Sirmais, kurš ir trīskārtējs šo sacensību uzvarētājs, šķēpu raidīja 75,41 metrus tālu, savu labāko rezultātu sasniedzot jau pirmajā mēģinājumā.
Sirmais starp A grupas dalībniekiem bija trešais, bet B grupā labāku rezultātu sasniedza vēl viens šķēpraidis, tāpēc Latvijas sportistam sacensībās tika ceturtā vieta.
Par uzvarētāju kļuva Vladzimirs Kazlovs no Baltkrievijas, kurš rīku aizmeta 79,34 metrus, bet otro vietu ieņēma francūzis Žeremijs Nikolēns, kurš ar rezultātu 76,77 metri bija labākais B grupā. Savukārt trešais palika itālis Norberts Bonvekio ar 76,66 metrus tālu metienu.
Sirmajam joprojām pieder Eiropas ziemas kausa sacensību rekords, kuru viņš sasniedza 2011.gadā, kad šķēpu raidīja 84,47 metrus tālu, toreiz labojot arī pasaules rekordu junioriem. Eiropas ziemas kausā viņš uzvarēja arī 2013. un 2014.gadā, bet pērn bija tikai desmitais.
Svētdien Sirmais gan patālu atpalika no Riodežaneiro olimpisko spēļu kvalifikācijas normatīva, kas ir 83 metri.
Tikmēr U-23 vecuma grupas sacensībās 11.vietu ieņēma Patriks Gailums, kurš šķēpu raidīja 67,46 metrus tālu, bet uzvaru izcīnīja Juliāns Vēbers no Vācijas ar 81,24 metrus tālu metienu.
Mūze sestdien rīku raidīja 61,26 metru tālumā, kas ir tikai par 71 centimetru tuvāk nekā viņas personiskais rekords. Latviete neilgu laiku bija šo sacensību līdere, taču noslēgumā pirmo vietu ieguva vāciete Kristīne Husonga, kura šķēpu aizmeta 61,80 metrus tālu.
Mūzei nedaudz pietrūka līdz Riodežaneiro olimpiskajam normatīvam, kas ir 62 metri.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+