×
Mobilā versija
+12°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
11. novembris, 2013
Drukāt

Sirmais sāk sadarbību ar vienu no vadošajiem Krievijas simfoniskajiem orķestriem (1)

Foto - LetaFoto - Leta

Diriģents Māris Sirmais uzstājas "Lielās mūzikas balvas 2012" apbalvošanas ceremonijā Latvijas Nacionālajā operā.

11.novembrī Valsts Akadēmiskā kora “Latvija” mākslinieciskajam vadītājam Mārim Sirmajam gaidāma debija ar J. Svetlanova Krievijas Valsts Akadēmisko simfonisko orķestri (šobrīd šo kolektīvu vada viena no pasaulē pazīstamākajām Krievijas diriģēšanas zvaigznēm Vladimirs Jurovskis). Šī Mārim Sirmajam ir nozīmīga atgriešanās P. Čaikovska vārdā nosauktajā Maskavas koncertzālē, jo pēc spožajiem koncertiem šeit ar Valsts Akadēmisko kori “Latvija” 2010. un 2012. gadā, tika saņemts ielūgums no Valsts Maskavas Filharmonijas koncertēt šeit ar J. Svetlanova orķestri.

Koncerta programmā izskanēs Volfganga Amadeja Mocarta “Rekviēms” un Arvo Perta “Te Deum”.

Kā liecina informācija no Čaikovska koncertzāles biļešu kasēm, interese par koncertu ir ļoti liela, un biļetes uz koncertu jau sen vairs nav pieejamas. Vislabāk to raksturo vārds “anšlāgs”.

Koncerta tiešraidi no Maskavas Čaikovska koncertzāles būs iespējams vērot interneta tiešraidē šodien 11.novembrī plkst. 17:00 pēc Latvijas laika.

Saite uz tiešraidi: http://meloman.ru/webcasts/online/

Korim “Latvija” šis būs noslēdzošais koncerts Krievijas turnejā. 8.novembrī Sanktpēterburgas Filharmonijas Lielajā zālē un 10. novembrī Maskavas Čaikovska koncertzālē ilgstošu stāvovāciju un skaļu sajūsmas saucienu pavadībā izskanēja Gustava Mālera 2. simfonija. Divi koncerti pasaules koncertturnejas ietvaros, ko, atzīmējot savu 125. jubileju, šajā gadā rīko Karaliskais Amsterdamas Concertgebouw orķestris Marisa Jansona vadībā.

Mariss Jansons un Concertgebouw orķestris uz šiem koncertiem kā sadarbības partneri bija izvēlējies Valsts Akadēmisko kori “Latvija”.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Māris Sirmais ir izcils diriģents! Lepojos ar viņu!

Draugiem Facebook Twitter Google+