×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
3. jūlijs, 2012
Drukāt

Sirmais un igauniete Vanjuka triumfē orientēšanās sacensībās “Kāpa 2012”

Par populārāko orientēšanas sporta daudzdienu sacensību Baltijas valstīs “Kāpa 2012” kopvērtējuma uzvarētājiem elites grupā aizvadītajā nedēļas nogalē kļuva Mārtiņš Sirmais un igauniete Merike Vanjuka.

Jau tradicionāli šajās sacensībās dalībnieku vidū bija arī virkne ārvalstu sportistu un sīvas cīņas par uzvaru kopvērtējumā notika līdz pat trešās dienas noslēgumam.

Vīriešu elites grupā šogad savu dalību biju pieteikuši visi spēcīgākie Latvijas orientieristi, tostarp arī daudzkārtējais sacensību “Kāpa” uzvarētājs Sirmais. Savukārt sieviešu elites grupā cīņa šogad solījās būt ļoti interesanta, jo dalībnieku vidū nebija iepriekšējo gadu favorītes Aija Skrastiņa un lietuviete Sandra Paužaite.

Pirmajā sacensību dienā vīriešu elites grupā diezgan pārliecinošu uzvaru izcīnīja Kalvis Mihailovs, aiz sevis atstājot Edgaru Bertuku un Sirmo. Savukārt elites grupā sievietēm visveiksmīgāk veicās Vanjukai. Otrajā vietā ierindojās lietuviete Gabija Ražaitīte, bet trešā palika Laura Vīķe, kura bija labākā no latvietēm.

Otrajā dienā elites grupās notika pasaules ranga sacensības vidējā distancē. Vīriešu konkurencē uzvaru izcīnīja Bertuks, bet gandrīz minūti aiz viņa otrajā vietā ierindojās Sirmais. Trešo vietu ieņēma baltkrievs Dmitrijs Mihalkins. bet iepriekšējās dienas uzvarētājs Mihailovs izcīnīja piekto vietu, tādējādi saglabājot līderpozīcijas divu dienu kopvērtējumā.

Tikmēr sieviešu elites grupā lielisku rezultātu uzrādīja Una Arama, kura par 35 sekundēm apsteidza Kristu Mihailovu, līdz ar to nodrošinot uzvaru otrajā sacensību dienā. Pirmās dienas uzvarētāja Vanjuka ierindojās trešajā vietā un saglabāja pirmo pozīciju kopvērtējumā.

Kā jau to varēja paredzēt, visinteresantākās cīņas par godalgoto vietu sadalījumu sacensību kopvērtējumā notika trešajā dienā, kurā elites grupas skrējējiem bija jāveic garā distance (12,2 kilometri vīriešiem un 8,4 kilometri sievietēm).

Jau pirms starta kļuva zināms, ka tā brīža kopvērtējuma līderis Mihailovs iepriekšējā dienā gūtās ceļgala traumas dēļ nestartēs, līdz ar to cīņā par uzvaru iesaistījās Sirmais un Bertuks. Tieši Sirmajam izdevās izcīnīt pārliecinošu uzvaru gan trešajā sacensību dienā, gan arī kopvērtējumā, ar gandrīz trīs minūšu pārsvaru pār Bertuku. Pateicoties veiksmīgam startam trešajā dienā, kopvērtējumā no piektās pozīcijas uz trešo pakāpās Mihalkins.

Sieviešu elites grupā trešajā dienā lieliski nostartēja un uzvaru izcīnīja Lietuvas sportiste Ausrine Kutkaite, kas viņai ļāva kopvērtējumā no piektās vietas pacelties uz trešo pozīciju. Dienas otro rezultātu uzrādīja Ražaitīte, bet trešajā vietā ierindojās Vanjuka, saglabājot uzvaru kopvērtējumā.

Labākā no Latvijas sportistēm bija Vīķe, kura noslēguma kopvērtējumā ierindojās ceturtajā vietā.

Šogad sacensības “Kāpa” bija ne tikai Latvijas kausa posms, bet arī pasaules ranga un Latvijas-Igaunijas orientēšanās līgas posms.

Latvijas-Igaunijas sacensību seriālu Latvijas un Igaunijas Orientēšanās federācijas rīko kopš 2011.gada. Sacensības tiek rīkotas trijās orientēšanās disciplīnās – ziemas orientēšanās, orientēšanās ar velo un orientēšanās skrējiens. Līgas sacensību uzvarētājus nosaka pēc kopvērtējuma katrā no disciplīnām atsevišķi.

Latvijas-Igaunijas līgas izveides mērķis ir atjaunot un stiprināt orientēšanās tradīcijas abās kaimiņvalstīs. Lai orientēšanā iesaistītu iesācējus, katrās sacensībās paredzēta viena vai vairākas vienkāršotas orientēšanās distances sporta veida apgūšanai no pamatiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+