Pasaulē

Sirmgalve izgatavo nāvējošu augu indi un to izmēģina uz kaimiņiem 16

Foto – Fotolia

70 gadus veca amerikāniete Betija Millere, dzīvojot veco ļaužu mītnē Vermontas štatā, mājas apstākļos izgatavoja rīcinu un pat izmēģināja to uz citiem šajā mītnē dzīvojošajiem, piektdien paziņoja ASV Tieslietu ministrija.

Milleres veiktās darbības, kurās gan neviens nav gājis bojā, notika Vermontas štata Šelbērnas pilsētā esošajā veco ļaužu mītnē “Wake Robin”, kas tiek reklamēta kā vieta ar “enerģiskiem, darbīgiem cilvēkiem un kopiena, kurā jūs varat būt jūs pats”.

Federālā izmeklēšanas biroja (FIB) aģenti ceturtdien aizturēja Milleri saistībā ar bažām, ka viņa uzkrājusi masu iznīcināšanas ieroci.

FIB šonedēļ saņēma ziņu par bīstamu vielu šajā veco ļaužu mītnē un atrada pudeli ar etiķeti “rīcins” viņas dzīvesvietā. Pārbaudes apstiprināja, ka pudelē tiešām bija šī nāvējošā viela.

“Millere paziņoja, ka viņai interesē indes uz augu bāzes un ka viņa internetā pētījusi, kā tās izgatavot,” teikts FIB paziņojumā.

“Viņa paziņoja, ka ir ražojusi rīcinu savas “Wake Robin” dzīvesvietas virtuvē un, lai izmēģinātu tā stiprumu, piejaukusi rīcinu citu iedzīvotāju ēdienam vai dzērieniem.”

FIB masu iznīcināšanas ieroču eksperti atgriezās, lai veiktu kratīšanu Milleres dzīvoklī, un atrada vēl vairāk rīcina, kā arī dažādu augu sastāvdaļas, kas izmantojamas indīgu vielu ražošanai.

Amatpersonas “uzsvēra, ka jebkādi draudi, kurus radījušas vielas Milleres dzīvoklī, ir neitralizēti”.
“Wake Robin” nosauca šo gadījumu par “izolētu incidentu”.

“Toksiskā viela tika ierobežota; neviens iemītnieks netika evakuēts,” teikts veco ļaužu mītnes paziņojumā.

Tajā arī teikts, ka “attiecīgā dzīvokļa iemītniece tagad ir nonākusi krimināltiesu sistēmā un neatgriezīsies” šajā veco ļaužu mītnē.

LA.lv