Kokteilis
Mīli

Sirmgalve uz burkāna atrod sen nozaudētu briljanta laulības gredzenu 0

Kadri no video

Neticama veiksme uzsmaidījusi kādai kanādietei – šobrīd 84 gadus vecā sieviete sen pazaudēto gredzenu ar briljantu atrada, ieaugušu burkānā, vēsta ārvalstu plašsaziņas līdzekļi.

Mērija Greimsa atklāja, ka, visticamāk, gredzenu pazaudējusi, ravējot nezāles fermā 2004. gadā. Tas atradies, kad sievietes mazmeita vēlējusies launagam izraut pāris burkānus.

Pēc laulības gredzena pazaudēšanas vairāk nekā pirms desmit gadiem Mērija Greimsa to necerēja vairs jebkad ieraudzīt, tāpēc notikušais ar burkānā ieaugušo gredzenu šķiet īsts brīnums.

Lorem ipsum
FOTO: Leta

Mērija Greimsa teica, ka, visticamāk, gredzenu pazaudējusi, raujot lielu nezāli fermā 2004. gadā. Pēc tam nozaudēto dārglietu meklēja visa ģimene. “Mēs izmeklējāmies visur, rāpojot uz ceļiem… mēs to nevarējām atrast. Biju pārliecināta, ka tas iegrimis zem zemes vai noticis kaut kas tamlīdzīgs,” saka Mērija. “Es tik gauži par to raudāju.”

Tajā brīdī viņa gredzenu bija nēsājusi vairāk nekā pusgadsimtu, kopš brīža, kad viņas topošais vīrs, Normans, to pasniedza 1951. gadā.

Kad meklējumi izrādījās veltīgi, viņa izlēma neteikt to savam vīram. “Es to neteicu savam vīram, domāju, ka viņš man sados sutu,” viņa teica. “Tad es beidzot devos uz juvelierveikalu un nopirku lētu gredzenu. Es to pateicu vienīgi savam dēlam, es to neteicu nevienam citam.”

Viņas vīrs – kurš nomira pirms pieciem gadiem, neilgi pirms pāra 60. kāzu gadadienas – nekad nepamanīja šo apmaiņu, teica Greimsa.

Pazudušais gredzens bija noslēpums līdz šai nedēļai, kad viņas mazmeita atnesa svaigus burkānus, un uz viena no tiem bija gredzens. “Es to uzreiz atpazinu”, sacīja Greimsa.

Mazmeita teica, ka gredzenu nemaz neieraudzīja ap burkānu, kad to noplūca. Viņa brīdi apsvēra izbarot līko burkānu savam sunim, bet beigās pārdomāja. Gredzenu viņa pamanīja tikai vēlāk, burkānu mazgājot.

Tā kā ferma bijusi ģimenes īpašums jau 105 gadus, rotaslietas izcelsmi bija viegli noskaidrot. “Es zināju, ka tam vajadzēja piederēt vai nu manai vecmammai, vai tantei,” teica mazmeita Deilija. “Jo nevienas citas sievietes nav dzīvojušas šajā fermā.” Viņa paprasīja savam vīram, kurš atcerējās stāstu par to, kā viņa māte pazaudēja šo gredzenu pirms vairākiem gadiem.

Saistītie raksti

Vēlāk Greimsa kopā ar ģimeni savās mājās rūpīgi pārgrieza burkānu, lai uzmanīgi noņemtu un nomazgātu gredzenu. Viņa pasmējās, kad sen pazaudētais gredzens viegli uzslīdēja viņas pirkstā. “Es domāju, ka man nāksies doties pie juveliera, bet tas joprojām der,” viņa teica.

Kanādiešu burkāni nav vienīgie, kuri “atdevuši gredzenus”: 2012. gadā sieviete, kura Zviedrijā savā dārzā vāca burkānus, atrada platīna gredzenu, kuru bija nozaudējusi pirms 17 gadiem, kamēr vīrietis Vācijā atrada savu kāzu gredzenu ap burkānu trīs gadus pēc tā pazaudēšanas.

LA.lv