×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.2°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Svētdiena, 20. maijs, 2018
23. janvāris, 2014
Drukāt

Sirmgalves iekrīt telefonkrāpnieku slazdā, samaksājot 5700 eiro

Foto - Stock.xchngFoto - Stock.xchng

Divas sirmgalves iekritušas telefonkrāpnieku slazdā, samaksājot 5700 eiro, pastāstīja Valsts policijas pārstāve Ance Rozīte.

Policija brīdina, ka atkal sākuši aktivizēties telefonkrāpnieki un lūdz pabrīdināt vecāka gadagājuma cilvēkus par šāda veida krāpniecību. Policija norāda, ka pārsvarā šādos gadījumos krāpnieki par saviem upuriem izvēlas krievu valodā runājošus pensionārus. Trešdien reģistrēti divi gadījumi, kad krāpnieku lamatās iekritušas divas kundzes, samaksājot kopumā 5700 eiro.

1950.gadā dzimušajai Bolderājas iedzīvotājai uz mājas telefonu piezvanīja kāds vīrietis, kurš stāstīja, ka viņas dēls, kurš strādā ārzemēs, izraisījis ceļu satiksmes negadījumu, kurā cietusi kāda meitene. Zvanītājs stādījās priekšā kā cietušās meitenes advokāts. Lai izvairītos no paredzētā soda, jāsamaksā 5000 eiro. Advokāts pārsvarā runāja krievu valodā, vietām arī angliski.

Brīdi pēc sarunas sievietes dzīvesvietā ieradās kāds angliski runājošs jaunietis, kuram sieviete iedeva 4700 eiro. Vēlāk sieviete sazinājās ar dēlu un noskaidroja, ka tāds negadījums nav bijis un saprata, ka tikusi apkrāpta.

Tajā pašā dienā no telefonkrāpnieka cieta vēl kāda sieviete, 1926.gadā dzimusī. Arī viņai uz mājas telefonu piezvanījis kāds krievu valodā runājošs vīrietis, kurš paziņoja, ka viņas dēls iesaistīts ceļu satiksmes negadījumā, lai dēlam nebūtu nepatikšanas, jāsamaksā 1500 eiro. Tā kā sirmgalvei nebija pieprasītās summas, viņa samaksāja 1000 eiro, bet vēlāk saprata, ka tikusi apkrāpta.

Policija norāda, ka vecāka gadagājuma cilvēki nereti naudu glabā un krāj mājās un krāpnieki to izmanto, iegūstot pensionāru uzticību. Policijas darbinieki aicina iedzīvotājus nebūt vienaldzīgiem un informēt savas vecmāmiņas un vectētiņus par riskiem uzglabājot lielas naudas summas mājās, tāpat pastāstīt par krāpniekiem.

Policija informē, ka parasti krāpnieki darbojas ļoti viltīgi un zvana uz ļoti daudziem tālruņu numuriem, jautā par to vai cilvēkam ir brālis, māsa vai mazbērni un, saņemot apstiprinošu atbildi, norāda, ka radinieks nokļuvis nelaimē. Policijas darbinieki aicina, saņemot šāda veida zvanus, kur kāds svešinieks pieprasa naudu, nekavējoties ziņot tiesībsargājošām iestādēm

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+