×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
10. maijs, 2013
Drukāt

Širokovs: Joki izlasē skan arvien vairāk

LETALETA

“Pēc uzvaras joki ģērbtuvē, autobusā skan arvien vairāk. Kā kurš uztaisa kļūdiņu, tā nesam cauri un neviens neizsprūk,” teic Latvijas hokeja izlases uzbrucējs Aleksejs Širokovs.

Runājot par uzvarēto maču pret Slovākiju (5:3), kas visiem uzlabojusi garastāvokli, Širokovs norādīja, ka treneriem ir septiņi punkti, kas jāievēro, un septītais ir disciplīna. “Ar to arī uzvarējām – disciplīnu un pašatdevi,” norādīja uzbrucējs. Sapulcē ceturtdien komanda esot izrunājusies un tas palīdzējis mačā pret Slovākiju.

Viņš teica, ka Latvijas izlase taktiku nepieskaņo pretiniekiem un cenšas vienmēr spēlēt savā stilā. “Pirmajās trijās spēlēs pretiniekiem pievērsām pārāk daudz uzmanības, bet treneri pateica, ka vairāk jāskatās uz sevi, nevis viņiem. Sanāca izpildīt norādījumus. Pret Vāciju jādara tieši tāpat. Tagad mums atgriezusies pārliecība un spēlēsim kā pret slovākiem.”

Viņaprāt, jābūt vēl uzmanīgākiem un nedrīkst pelnīt noraidījumus. Tas atvieglos dzīvi aizsardzībā un pietaupīs spēkus līderiem, lai varētu ar lielāku jaudu darboties uzbrukumā. Sestdien Latvijai piektā spēle čempionātā pret Vācijas valstsvienību.

Širokovs atzina, ka neskatās turnīra tabulā un nerēķina variantus – kas ir jāizdara, lai iekļūtu ceturtdaļfinālā un kas – lai neizkristu no elites divīzijas. “Mēs gatavojamies katrai spēlei. Es tabulu un statistiku neskatos, to var darīt pēc čempionāta. Varbūt kāds grib tam sekot, bet man tā nav. Jānis (Sprukts) vairāk tam pievērš uzmanību un tad mums noziņo, kas notiek.” Latvijas izlase Helsinku grupā ar trim punktiem atrodas pēdējā, astotajā vietā, bet Vācija ar četriem ir septītā.

Ar savu sniegumu Aleksejs Širokovs ir apmierināts: “Nekas slikts nav sataisīts. Ko treneris prasa, to izdarām.” Teds Nolans viņu izmanto kā kreisās malas uzbrucēju, lai gan Širokovs var spēlēt arī kā centrs. “Mazāk jāstrādā aizsardzībā. Malā vairāk var pacīnīties aiz pretinieku vārtiem, uztaisīt spēka paņēmienus. Centram vairāk jādomā un jālasa spēle, tāpēc spēka paņēmieni ir mazāk,” teica Aleksejs Širokovs. Viņš četros mačos Helsinkos rezultativitātes punktus nav nopelnījis, dabūjis divas soda minūtes un negatīvu lietderības koeficientu (-1), vidēji laukumā pavadot nepilnas desmit minūtes mačā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+