×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Anšlavs, Junora
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
5. jūlijs, 2013
Drukāt

Sirreāli, brīnišķīgi!

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Dziesmu svētku laiku bagātina arī amatierteātru darbu parādes. Pirms izrāžu sākuma pie Dailes teātra notvērām pirmos, kuriem interesē amatierteātru izrādes, lai iztaujātu par svētku nedēļas gaidām un atmiņām no citiem Dziesmu svētkiem.


 

Edīte Konstance Doinate, Rīgas 6. vidusskolas 4. d klases skolniece, bija atnākusi uz Dailes teātri, lai noskatītos U. Sedlenieka Alūksnes Tautas teātra “Slieksnis” izrādi “Kropļi”: “Mūs abus ar brāli Ralfu Albertu ieinteresēja izrādes nosaukums, tāpēc kopā ar mammu nolēmām izrādi noskatīties. Varbūt būs jautri. Man patīk gan teātris, gan dziesmas un dejas, ko varēs skatīties Dziesmu svētkos. Pati arī gribēju svētkos piedalīties, bet saprotu, ka tas vēl ir pāragri, jo skolas orķestrī klarneti spēlēju tikai pirmo gadu. Ļoti priecājos par savas skolas pūtēju orķestru panākumiem. Dziesmu svētkos vēlos noskatīties pūtēju orķestra Dižkoncertu Doma laukumā, bet svētdien pūtēju orķestru “Karoga gājienu”.”

Kruze_VS_6

Gaida Krūze, pensionēta kultūras darbiniece no Talsu novada Ģibuļu pagasta, Vērmaņdārzā bija noskatījusies “Trīnes grēkus” jēkabpiliešu izpildījumā, bet Dailes teātrī vēlējās redzēt Sabiles amatierteātra izrādi. “Dziesmu svētki man ir īpaši svētki – ar sajūtu, ar latviskumu… Esmu apmeklējusi visus Dziesmu svētkus, izņemot vienus 70. gados. Jaunībā dziedāju, vēlāk rosījos kā kultūras nama direktore, tagad esmu līdzbraucēja. Gribu redzēt amatierteātru izrādes, jo pati pēc izglītības esmu tautas teātru režisore. Neiziet no prāta epizode pirmajos atjaunotās brīvvalsts Dziesmu svētkos 1990. gadā. Stāvu pie estrādes un redzu, ka paveci bomži vāc maisos pudeles, iedzer arī. Sāk skanēt Latvijas himna… Jums vajadzēja redzēt, kā viņi nometa maisus, cik cēli izslējās miera stājā, cik svēta viņiem bija himna. Arī šo Dziesmu svētku nedēļa būs neaizmirstama.”

 

 

 

Priednieks_VS_6Andris Priednieks, Stendes tautas nama vadītājs, ir sajūsmā par sava kultūras nama vīru vokālā ansambļa “Stende” uzvaru vokālo ansambļu konkursā. Viņš ir arī Dižstendes amatierteātra režisors. Šodien viņš ir atsaucies kolēģes, Sabiles amatierteātra režisores Ingas Krišānes lūgumam nākt talkā gaismot Laura Gundara lugas “Septiņi” izrādi: “Sabilnieki ir ieguldījuši lielu darbu, pavasarī skatē, kas notika Dailes teātrī, viņi ierindojās desmit Latvijas labāko amatierteātru vidū. Tāpēc šodien viņi atkal būs uz Dailes teātra skatuves. Uz tautas teātri jau nāk tie, kas ir mazliet dulli un kuri spēlējot grib aizmirsties no ikdienas. Stendē amatierteātru aktieri ir gan bezdarbnieki, gan zinātnieki, gan skolotāji, gan biznesmeņi. Kad mācījos konservatorijā, pasniedzēji Dziesmu svētkos mūs, studentus, ņēma par asistentiem. Kopš tiem laikiem man patīk Dziesmu svētki. Klātbūtnes efekts – tas ir kaut kas vienreizējs!”

 

 

Dzintare_VS_6

Inga Dzintare, Rīgas 49. vidusskolas 11. klases skolniece, ir viena no Dailes teātra publiku apkalpojošā personāla: “Dziesmu svētkos esmu gan dziedājusi, gan dejojusi, bet manas visskaistākās atmiņas ir no iepriekšējiem Dziesmu svētkiem. Koru mēģinājumā Mežaparka estrādē man no karstuma kļuva slikti, un devos uz ātrās palīdzības mašīnu estrādes priekšā. Sāka skanēt dziesma “Saule. Pērkons. Daugava”. Un pēkšņi dzirdēju nevis sevi un apkārtējos, bet visas balsis, visu kori… Tas bija tik sirreāli, brīnišķīgi! Cēlos un gāju pie koristiem.”

 

 

 

Paltins_VS_6Uldis Paltiņš, šoferis ar 45 gadu pieredzi, Vaidavā dzimis, audzis, bet uz Rīgu atvedis jauniešu deju kopu “Akcents” no Kocēnu novada Bērzaines: “Atbraucu no deju mēģinājuma Daugavas stadionā, tagad jaunieši pusdieno, pēc tam brauksim atpakaļ uz stadionu. Cik manā šofera mūžā bijuši Dziesmu svētki, tik reizes arī esmu vadājis dalībniekus. Kolhozu laikos svētku dalībnieki bija brīvāki, katru vakaru notika ballītes, dejas. Tagad redzu, ka jauniešiem vairāk problēmu un arī tādi nopietnāki kļuvuši.”

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+