×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.4°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Sestdiena, 18. augusts, 2018
9. decembris, 2016
Drukāt

Sirsnīgajā Ziemassvētku izrādē “Sudraba slidas” šogad tiešām slidos (1)

Kristapa Kalna fotoKristapa Kalna foto

Šogad jau piekto gadu pēc kārtas decembrī un janvāra sākumā Latvijas Nacionālajā teātrī tiek spēlētas Mērijas Meipsas–Dodžas “Sudraba slidas”, kurā skan Raimonda Paula mūzika.

Režisors Edmunds Freibergs stāsta, ka “Sudraba slidas” ir viņa bērnības grāmata, par kuru režisors vēlas vēlreiz atgādināt gan savai, gan jaunākām paaudzēm. “Zem Dieva debesīm mēs visi esam vienādi – esam pelnījuši sapratni un līdzjūtību. Pirmo reizi uz teātra skatuves slidos – pašlaik centīgi apgūstam slidošanas mākslu,” teic režisors.

Grēteles lomas atveidotāja aktrise Sanita Pušpure uzskata, ka stāsts ir par cerību, kas visiem ir nepieciešama: “Laikmetam nav nozīmes, visi vēlas vienu un to pašu – būt mīlēti, pārtikuši. Izrādes stāsts ir par Ziemassvētku brīnumu. Te ir arī tā darīšana – nevis tikai sēž un gaida to brīnumu, labāku dzīvi, bet viņi arī iet pretī tai labākai dzīvei.”

Savukārt Hansa lomas tēlotājs aktieris Ainārs Ančevskis saka paldies Edmundam par to, ka viņam dota iespēja spēlēt bērnu. “Šis nav Ziemassvētku gabals tikai tāpēc, ka tajā piemin Dievu, bet tāpēc, ka tajā ir klasiskas vērtības. Gan mūzika, scenogrāfija, gan vizuālais – acīm tīkams gan lielam, gan mazam skatītājam,” pauž aktieris.

Viens no pazīstamākajiem Ziemassvētku stāstiem “Sudraba slidas” aizved uz 19. gadsimta Holandi – tās aizsalušajiem kanāliem, pa kuriem bērni skrien ar slidām, vējdzirnavām, kas griežas ziemas vējos, un mājām, kurās mīt mazie holandiešu bērni, paēduši, silti apģērbti un laimīgi. Tikai pašā pilsētiņas nomalē, pussabrucis un pelēks, slejas kāds trūcīgs namiņš, kurā dzīvo mazā Grētele, viņas krietnais brālis Hanss, viņu vienmēr norūpējusies, darbos nogurusī mamma un slimais tēvs, kurš pēc nelaimes gadījuma uz dambja ir zaudējis atmiņu un neatceras, kur noglabājis paprāvu naudas summu.

Tuvojas slidošanas sacensības, visiem bērniem ir slidas, izņemot Grēteli un Hansu. Bet, izrādās, dzīve bagātos bērnus nebūt nav padarījusi skopus un ļaunus, viņu sirdis nepieņem to, kas viņiem šķiet netaisns – cilvēku šķirošanu pēc viņu maka biezuma, un notiek brīnumi…

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Paldies teātrim par jauko izrādi un iespēju atgriezties bērnības sajūtās, kad lasīju šo grāmatu! Aizvedu uz to 2 savus mazbērnus, kas pašlaik ir lugas varoņu vecumā. Arī viņiem ļoti patika. Ļoti patika.

Draugiem Facebook Twitter Google+