×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
13. februāris, 2014
Drukāt

Sirsnīgās Pavlovsku ģimenes debija aptaujā


ReklāmfotoReklāmfoto

Latvijas šlāgeraptaujā ar dziesmu “Kaktuss” pirmo reizi piedalās Pavlovsku ģimene – Solvita, Zane un Zaiga –, ko klausītāji varēja iepazīt šovā “Dziedošās ģimenes.” Pēc šova Pavlovsku ģimene ir daudz koncertējusi un Solvita neslēpj, ka dalība kādā aptaujā ir kā jauns izaicinājums. “Iespējams gūt jaunas emocijas, pieredzi un kontaktus.”

Pavlovsku ģimenē ar mūziku visas ir saistītas kopš bērnības. “Gan es, gan manas meitenes esam beigušas mūzikas skolu. Man un Zanei ir augstākā muzikālā izglītība. Šobrīd mans pamatdarbs ir vairāk administratīvs, esmu direktora vietniece audzināšanas darba jomā Austrumlatgales profesionālajā vidusskolā, bet mans sirdsdarbs ir koris, tāpēc vakaros un brīvdienās vadu bērnu un pieaugušo mūzikas kolektīvus. Manu kolektīvu dalībnieki ir vecuma posmā no 3 līdz pat 50 gadiem. Zane arī ir mūzikas skolotāja skolā un pirmsskolas izglītības iestādē, bet šobrīd audzina dēliņu Bruno. Zanes darbošanās mūzikā vairākus gadus bija saistīta ar jauniešu kori “Kamēr”. Zaiga ieguvusi interjera dizainera diplomu Rēzeknes Augstskolā. Audzina nu jau gandrīz piecgadīgo Agati, un tuvākā mēneša laikā kļūs par divu bērnu māmiņu,” atklāj Solvita.

Pavlovsku ģimenei pagājušais gads bija muzikāli ražīgs. “Visražīgākais bija Zaigai, jo pēc “Dziedošajām ģimenēm” viņa paguva piedalīties arī šovā “Koru kari”. Man savukārt daudz laika un enerģijas bija jāvelta, gatavojot divus korus XXV Vispārējiem latviešu dziesmu svētkiem,” nosaka Solvita.

Nav nekāds noslēpums, ka visvairāk tieši no Latgales šovos un aptaujās piedalās dziedošās ģimenes. Vaicājot Solvitai, kas ir šo skanīgo ģimeņu noslēpums, viņa smaidot atteic: “Domāju, ka Latgalē vairāk ir saglabājušās latviskās sadzīves muzicēšanas tradīcijas – kopā dziedāšana viesībās pie galda, ballīšu apmeklēšana. Laikam jau ir taisnība, ka mēs, latgalieši, esam temperamentīgāki un sirsnīgāki, mazāk esam pārņēmuši Eiropas un pasaules kultūru ietekmi.”

Ja ir iespēja saskaņot laikus un darbus, Pavlovsku ģimene dodas visur, kur viņas aicina. Vienalga – nelielā zālē vai plašai auditorijai. “Uzstājamies koncertos, bet labprāt muzicējam arī ballītēs,” atklāj Solvita un piebilst, ka ļoti emocionāla uzstāšanās bija 18. novembrī, kad pie Latgales Māras pieminekļa dziedātas Z. Liepiņa “Svētī debesīs šo zemi” un J. Logina dziesma “Mēs tavi bērni”. “Aptuveni pirms gada organizējām dziedošo ģimeņu koncertu Rēzeknē. Pie mums ciemojās Baumaņu un Laicānu ģimenes, kā arī šova mūziķi. Atmosfēra un publika bija kolosāla, ar ovācijām tika uzņemta katra dziesma, koncerta beigās visi klausītāji sumināja visas ģimenes, stāvot kājās. Regulāri kontaktējamies ar citām dziedošajām ģimenēm – Baumaņiem, Novikiem, Laicānēm, Tihovskiem, gan tiekoties kopīgos koncertos, gan vienkārši sazvanoties. Paldies Baumaņu ģimenei, kuri vasarā organizēja visu šova dalībnieku kopā sanākšanas pasākumu. Šajā vasarā mēģināsim visas mūsu sezonas ģimenes sapulcināt pie mums Rēzeknē.”

Par to, kas ir viņu mūzikas klausītāji, Solvita pastāsta, tie ir cilvēki, kurus spēj aizkustināt liriskas un melodiskas dziesmas, kuri vērtē gan izpildījuma kvalitāti, gan dziesmas saturu un muzikālo vērtību.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+