×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Līga
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
1. decembris, 2016
Drukāt

Sirsnīgi un patiesi Jāņa Paukštello jubilejas koncerti

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Tautā mīlētais dziedošais Dailes teātra aktieris Jānis Paukštello šogad svin 65 gadu jubileju. Par godu šim notikumam Jānis un Varis Vētra turpina pavasarī uzsākto koncerttūri un aicina klausītājus uz sirsnīgiem koncertiem, kuros skanēs Maestro Raimonda Paula, Gaita Lazdāna un Vara Vētras dziesmas.

Jānis ir pavasara cilvēks. Savu koncerttūri aizsāka pavasarī, bet skaistu jubileju var svinēt visu gadu. Tā pēc skatītāju aicinājuma šajā klusajā pirmssvētku laikā Jānis un Varis atkal brauc pie saviem klausītājiem. “Es jau neesmu nekāds svinētājs. Tā ir producenta Mārtiņa Marta Matisona ideja. Es tā īpaši nerāvos uz to svinēšanu, bet, ja cilvēkiem patīk, tad man par to ir tikai prieks,” neslēpj Jānis.

Jānim bija skaista programma ar kolēģi Initu Sondori un skaistas dziesmas duetā ar Lailu Ilzi Purmalieti. “Šajā reizē esmu kopā ar Vari. Mani aicināja daudzi, bet pēc Hara (Harijs Spanovskis) man bija grūti iedomāties sevi ar kādu duetā. Mēs ar Hari viens otru sapratām no pusvārda… Mani salika kopā ar Vari, un pēc pirmā koncerta Alksnenē pēkšņi sapratu, ka ar Vari ir viegli kopā strādāt. Mums pietiek ar vienu acu skatienu. Varim ir ģitāra un mēs varam uz vietas improvizēt – vadīties pēc sava un skatītāju noskaņojuma zālē. Koncertā nodziedam katrs savas dziesmas un tad dziedam dziesmas no “Mūžīgā unisona” laikiem. Mums jau ir pilna galva ar dzejolīšiem, tikai vajag sakoncentrēties un viss notiek,” atklāj Jānis.

Viņš neslēpj, ka viņi abi ar Vari ir atšķirīgi cilvēki. “Varim ir laba programma. Ir kādas trīs četras Vara dziesmas, pie kurām sievietes raud. Mēs ar Vari esam dažādi cilvēki un tā viens otru papildinām. Ir patīkami spēlēt kopā ar viņu. Mēs viens otru zinām jau vairāk nekā 30 gadus, no “Mūžīga unisona” laikiem. Cilvēkiem mūsu duets arī patīk,” smaidot secina Jānis. “Mēs vienmēr esam labi sapratušies. Mums nav divas nedēļas jāmēģina viena dziesma, lai tā labi skanētu. Mēs spējam improvizēt uz vietas – varam gan dulloties, gan būt nopietni. Jānis ļoti labi dzied,” teic Varis.

Koncertprogrammai ir divas daļas – pirmajā daļā uzstājas aktiera draugs un kolēģis Varis, kas klausītājas priecē ar savām sirsnīgajām dziesmām “Tu esi skaista visos niekos sīkumos”, “Tu man esi vienīgā” vai “Acis tev mirdz”. Par sieviešu asarām Varis tikai nosaka: “Es nenodarbojos ar publikas apstrādāšanu. Es tā godīgi un no sirds daru to, kas man patīk.”

Koncerta otrajā daļā apmeklētāji var baudīt šo svinību vaininieka Jāņa dziedātāja un aktiera talantu. “Kur nu bez Maestro Raimonda Paula dziesmām! Vienmēr koncertos nodziedu dziesmu “Baltā ābele”, kas Hara mammai ļoti patīk. Pirms šīs dziesmas es vienmēr pasveicinu Hari. Zāle nopūšas. Bet es zinu, ka viņš mani dzird. Nevajag skumt, jo agri vai vēlu mēs visi tur būsim. Mūžība – mēs visi uz to tiecamies. Tas ir tas vielas nezūdamības likums. Protams, protams, būs arī “Cielaviņa”! Tur neko nevar izdarīt. Visos koncertos tā ir jādzied, bet man tas patīk. Būs arī Gaita Lazdāna dziesmas no mana pēdējā albuma “Vidū pašai dzīvībai”. Un visu programmu noslēgsim ar “Mūžīgā unisona” dziesmām,” teic Jānis.

Jānis no sirds aicina: “Nāciet klausīties, bet nenāciet ar puķēm. Dodiet bučas. Bučas no mums dabūsiet arī bez puķēm. Jūs nenožēlosiet!” Varis piebalso: “Es atbalstu to, ko Jānis saka, ko viņš vēlas! Jānim kādas trīs bučas no katras obligāti!”

Kad Jānim ieminos par nākotnes plāniem, viņš smaidot nosaka: “Klausītājiem patika mana un Initas Sondores programma “Vidū pašai dzīvībai”. Viss ir atkarīgs no Initas. Ja viņa pēc jaunā gada vēlēsies, tad mēs uzstāsimies. Ir jau vietas, kur esam uzaicināti. Iespējams, ka tā būs mazliet saīsināta programma, bet būs. Inita ļoti labi dzied. Lai Gaitis saraksta vēl kādas skaistas dziesmas Initai!”

 

Varbūt noder!!

6. XII 19.00 Limbažu kultūras namā

9. XII 19.00 Rēzeknes kultūras namā

10. XII 19.00 Cēsīs CATA kultūras centrā

11. XII 17.00 Mālpils kultūras namā

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs; www.bilesuparadize.lv

Cena: EUR 6, 9, 11, 14Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+