Kultūra
Mūzika

Sirsnīgi un skanīgi Ziemassvētki – arī Latvijas Radio programmā 0


“Vīnes Filharmoniķu” Jaungada koncerts.
“Vīnes Filharmoniķu” Jaungada koncerts.
Foto: Ap/Scanpix/LETA

Ziemassvētku laikā Latvijas Radio raidīs sirsnīgākos un skaistākos svētku koncertus, kā arī jaunu literāri muzikālu kompozīciju, LA.lv uzzināja radio.

Līdz 23. decembra vakaram Latvijas Radio 5 – Pieci.lv turpinās ikgadējais labdarības maratons “Dod Pieci”, kurā tiek atskaņotas ziedotāju izvēlētas dziesmas un studijā aicināti visdažādākie mūziķi un citi sabiedrībā zināmi cilvēki.

Pašā Ziemassvētku vakarā, 24. decembrī plkst.17.05 Latvijas Radioteātris sarūpējis jaunu literāri muzikālu kompozīciju “Mīlestības sveiciens zemes dvēselēm”, kurā Zentas Mauriņas, Alises Ekas un Jura Rubeņa Ziemassvētku stāstus un tēlojumus stāstīs un izdziedās Anita Grūbe, Juris Kurševs, Iveta Romancāne un Māris Treijs. Savukārt pēc tam plkst.18 LR1 piedāvās tiešo pārraidi no Rīgas Doma, kur notiks Ziemassvētku vakara dievkalpojums.

Pirmajos Ziemassvētkos, 25. decembrī, plkst.16.10 Latvijas Radio 1 ikviens varēs iejusties Imanta Ziedoņa fonda “Viegli” Ziemassvētku koncertā “No patikšanas uz patikšanu”, kas decembra vidū izskanēja Dzelzceļa muzejā.

Otrajos Ziemassvētkos, plkst. 11.05 LR1 raidīs Ziemassvētku Rīta Svēto misi no Sv. Jēkaba katedrāles. Pēcpusdienā jau tradicionāli piedāvās sirsnīgā labdarības koncerta “Nāc līdzās Ziemassvētkos” ierakstu, kurā piedalījās grupas “Raxtu Raxti”, “Melo-M”, fonda talantīgie jaunieši, kā arī lieliski solisti.

Savukārt Latvijas Radio 3 – Klasika aicinās klausītājus uz koncertu programmu skanīgai gada noslēguma sagaidīšanai. Piektdien, 29. decembrī, plkst. 19 LR3 raidīs no Lielās ģildes, kur amerikāņu dziedātāja Latonija Mora un poļu maestro Tadeušs Voicehovskis muzicēs kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri. Sestdienas, 30. decembra, vakarā plkst. 19 sāksies tiešraide no Latvijas Nacionālās operas. Populāru opermelodiju un neapoliešu virtenē dzirdēsim LNO solistus un viesus. Jau tradicionāli Latvijas Radio 3 – Klasika jauno gadu sāks ar Jaungada koncerta tiešraidi no Vīnes Mūzikas biedrības Zelta zāles 1. janvārī plkst.12:15, klausītājus priecējot ar “Vīnes filharmoniķu” sniegumu diriģenta Rikardo Muti vadibā.

LA.lv