×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Anšlavs, Junora
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
24. jūlijs, 2015
Drukāt

Sirsnīgs puisis no Latgales meklē sievu (5)

Foto-Gundega SkagaleFoto-Gundega Skagale

Riebiņu novada Stabulnieku pagastā dzīvo Intars Ivanāns, kuru TV3 šovam “Saimnieks meklē sievu”, nevarēdams sagaidīt latgalieša kāzas, pieteicis draugs.

Puisis kā bilde un nebīstas ne darba, ne danču, taču īsto vēl nav saticis. Arī uz mutes nav kritis – īstā brīdī spēj joku pateikt, un gudra doma nav tālu jāmeklē. Nav tā, ka Intars runātu tikai par govīm un traktoriem.

Pats šķiet mazliet apmulsis no situācijas, kurā nonācis, taču tai nepretojas – laikam sirdī tomēr romantiķis, jo cer, ka īsto var satikt arī šādi. “Bet ja nu tiešām uzraksta… Dzīvē kādi tik brīnumi nenotiek.” Prasības pret nākamo Ivanāna kundzi nav augstas – jābūt slaidai un lai var kopā polku uzlaist, jo būšot jāiet uz ballēm arī. “Galīgi mājās sēdētāja man tomēr nederēs,” spriež puisis. Viņš pats ir sabiedriski aktīvs – gandrīz katru nedēļas nogali pavada kopā ar savu vidējās paaudzes tautas deju kolektīvu vai nu mēģinājumos, vai koncertos. “Jauniešos mēs vairs īsti nederam, sanāk vidējā paaudze.” Intars smej. Puisim ir 27 gadi, un viņš ir 189 cm garš.

Intars sola, ka meitenei viņa sētā govis jāslauc nebūs, par tām atbildīgs ir tēvs. Jaunā puiša ziņā ir tehnika un lopbarības sagatavošana. “Meitenei atradīsies vienkāršāki darbiņi – pa dārzu un siltumnīcu parušināties, piemēram,” Intars sola nenostrādināt. Labāk lieku soli pieliks pats, nevis meiteni apgrūtinās ar smagiem lauku darbiem. Jelgavā Intaram vēl nebijis tik nopietnu domu par ģimeni kā tagad, vajadzējis izbaudīt studenta dzīvi. Pēc uzņēmējdarbības studijām Latvijas Lauksaimniecības universitātē atgriezās ģimenes saimniecībā, lai strādātu.

Saimniecībā, kurai dots skanīgs vārds – “Ivanānu mājas” – ir 100 slaucamas govis un 35 Limuzīnas šķirnes gaļas govis, kas uzturas tikai pirms trim gadiem celtā modernā novietnē. Tēvs un dēls saimnieko apmēram 170 hektāros lauksaimniecības zemes, kur audzē lopbarību un gana lopus. Varbūt nākotnē sēšot arī kviešus, bet pagaidām saimniecības jauda to neļauj – attīstības plāni vairāk atkarīgi no Intara vēlmēm, jo tieši viņš būs darbu turpinātājs.

“Fermu jau līdzi uz ārzemēm neaizvedīsi, tepat vien būs jāstrādā,” spriež Latgales puisis. Par prombraukšanu viņš gan nekad neesot domājis, jo Latvijā tomēr vislabāk. “Visur jāstrādā, ja grib ko sasniegt,” Intars piebilst.

Intara tētis Jāzeps atklāj, ka jau iepriekšējā šova sezonā dēlu vilkuši uz zoba, ka būs viņam sieva jāmeklē ar televīzijas starpniecību, ja pats neprotas. “Intaram šovi patīk. Viņam dzīve brīžiem kā šovs – mājās sēdētājs viņš nav katrā ziņā.” Ivanānu ģimenē visi esot aktīvi – arī Intara māsa, kas apprecējusies pirms dažiem gadiem, aizraujas ar dejošanu, tētis pats ir liels dziedātājs, mamma ir mediķe, viņai sanāk visgarākās darba stundas.

Jāzeps atklāj, ka Intara mammu saticis tepat kaimiņos. “Es kādreiz dzīvoju vairākdzīvokļu mājā, un pretējā dzīvoklī pie māsas ciemoties brauca Rīgas studente, topošā mediķe. Tā mēs arī ieskatījāmies,” atceras Intara tētis.

“Nevar jau zināt, cik meitenes viņam uzrakstīs. Lai gan, manuprāt, viņš ir pelnījis meiteņu uzmanību,” spriež Intara tētis. Svarīgi, lai Intaram pašam meitene patiktu, vecāku vēlmes šajā reizē neesot no svara. “Tā būs liela laime, ja vēstulē rakstītais sakritīs ar īstenību.”

Ikvienai Latvijas brīvajai dāmai vēl tikai līdz 25. jūlijam ir iespēja izvēlēties kādu no deviņiem saimniekiem. Apskati visus saimniekus, izvēlies, kurš no viņiem tev patīk visvairāk, un raksti viņam vēstuli elektroniski, izmantojot Skaties.lv vēstuļu formu vai rakstot vēstuli uz TV3 (Dzelzavas ielā 120G) ar norādi, kuram no saimniekiem tā adresēta. Vēstulē norādi, kāpēc tu būtu piemērota saimniece konkrētai saimniecībai, un pievieno savu fotogrāfiju.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Veiksmi brolj latgaliit! 😉

  2. tici ceri un viss piepildīsies

  3. Ķīnietes ir ļoti čaklas. Bet varbūt labāk draugu? Rociņas par tievām priekš zemnieka, droši vien vairāk runātāis – šou veidotāis. Paņēm ratus, aizbrauc, pēc kulšanas, pie kaimiņa – gan jau atradīsi bez liekiem vārdiem.

    • dzirdeju ,ka viens ta meklejas kamer setaa noshavas……!

      • nevajag šeit pieminēt to 74-gadīgo onkuli, kurš nekādi nespēja – gadiem – savaņģot iepatikušos brūti, kura uzzinot par šovu…vairs nelaida iekšā, tāpēc viņš izšāva…nedomāju, ka viņš gribēja nošauties- kādu skrambu gribēja dabūt, lai …pažēlo, bet iznāca ka nu ir pagalama!

Draugiem Facebook Twitter Google+