Latvijā
Novados

“Sirsniņmājiņu dārzā sliet vairs nevarēs”. Mājsaimniecības gaida lielas izmaiņas 16

Foto – Shutterstock

Sirsniņmājiņu dienas pilsētas teritorijā ir skaitītas, raksta portāls “liepajniekiem.lv”, atspoguļojot pašvaldības jaunākos lēmumus.

Liepājas domē norāda, ka 2015.gadā tika pieņemts likums, kas prasa izmaiņas līdzšinējos noteikumos. 2016.gadā tika apstiprināti Ministru Kabineta noteikumi, nu Liepājas pilsētas pašvaldībai pienācis laiks izdarīt grozījumus saistošajos noteikumos. Jaunums ir tas, ka vairs Liepājas administratīvajā teritorijā jaunbūvju teritorijās nevarēs ierīkot un izmantot lauka tualetes. Dārzā kakāt vairs nevarēs – izskaidrota lēmuma būtība.

Deputātu lemtais nozīmē, ka pie centralizētās kanalizācijas sistēmas Liepājā obligāti jāpieslēdz visas jaunbūves. Grozījumi pagaidām neattiecas uz veco apbūvi. Pēc portāla uzsvērtā, nākotnē tiks skatīts arī jautājums par to, kā centralizētajai kanalizācijas sistēmai pievienot tos objektus, kas līdz šim tai nav pievienoti.

Pārāk daudz liepājnieku jaunie noteikumi neskaršot, jo tikai retajai mājsaimniecībai vēl joprojām esot sausā tualete. Tādas ir apmēram 200 mājsaimniecību, ko pašvaldībā uzskata par niecīgu skaitu.

Vairākās citās pilsētās, tostarp Rīgā, kur uzbūvēti atsevišķie ciemati, situācija būšot sarežģītāka, prognozēja Liepājas domē.

LA.lv