×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
18. jūlijs, 2017
Drukāt

“Sirsniņmājiņu dārzā sliet vairs nevarēs”. Mājsaimniecības gaida lielas izmaiņas (19)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Sirsniņmājiņu dienas pilsētas teritorijā ir skaitītas, raksta portāls “liepajniekiem.lv”, atspoguļojot pašvaldības jaunākos lēmumus.

Liepājas domē norāda, ka 2015.gadā tika pieņemts likums, kas prasa izmaiņas līdzšinējos noteikumos. 2016.gadā tika apstiprināti Ministru Kabineta noteikumi, nu Liepājas pilsētas pašvaldībai pienācis laiks izdarīt grozījumus saistošajos noteikumos. Jaunums ir tas, ka vairs Liepājas administratīvajā teritorijā jaunbūvju teritorijās nevarēs ierīkot un izmantot lauka tualetes. Dārzā kakāt vairs nevarēs – izskaidrota lēmuma būtība.

Deputātu lemtais nozīmē, ka pie centralizētās kanalizācijas sistēmas Liepājā obligāti jāpieslēdz visas jaunbūves. Grozījumi pagaidām neattiecas uz veco apbūvi. Pēc portāla uzsvērtā, nākotnē tiks skatīts arī jautājums par to, kā centralizētajai kanalizācijas sistēmai pievienot tos objektus, kas līdz šim tai nav pievienoti.

Pārāk daudz liepājnieku jaunie noteikumi neskaršot, jo tikai retajai mājsaimniecībai vēl joprojām esot sausā tualete. Tādas ir apmēram 200 mājsaimniecību, ko pašvaldībā uzskata par niecīgu skaitu.

Vairākās citās pilsētās, tostarp Rīgā, kur uzbūvēti atsevišķie ciemati, situācija būšot sarežģītāka, prognozēja Liepājas domē.

Pievienot komentāru

Komentāri (19)

 1. Kāpēc valdībai nepatīk sausās tualetes? Vai tad slapjās, kuru ūdeņi tiek ievadīti zemē, ir labākas. Pansionāts Berģos? Vai tad tur ir kādas attīrīšanas iekārtas, pirms visa šmuce nonāk Juglas un Mašēnu ezeros? Nē tak. Nu Mašēnu ezers jau ir pagalam aiz*irsts, atlicis vairs tikai Juglas, kurā ūdens ir pilnīgi zaļš.

 2. Lai nebūtu jānodarbojas ar valsts lietām, ko nemākam, nodarbojamies ar S”UDIEM.

 3. Lai novirzītu cilvēku uzmanību no reālām problēmām valstī, izdomā visādas muļķības, ilgi tā vairs nebūs, veselais saprāts pamodīsies cilvēkos, tad gan, tur augšā būs sūdi ! ?

 4. Virziiba uz sliktu no E.S. turpuinaas. E.S. mums nav vajadziga un ir jaizformee
  Juns parazitesanas veids uz cilvekiem. Obligata kanalizacija caur kuru var atkal kaast un spekulantu slanis baroties nestradajot.
  Kaajas sitam aug no E.S.
  BEZ TAM sirsninjmajinjas vismaz laukos ir muusu tradicionaalaas lauku ainavas dalja.

  • Pirmkārt, izlasi uzmanīgi – runa ir par pilsētas teritorijām. Otrkārt – virzība uz sliktu ir tas, ka nevajag likt kluci tajā vietā, kur spēlējas bērni? Ja patīk spēlēties ar kakučiem, tad reformē savu galvu, nevis ES….

   • Tas ir sakums. Virziba neatstaj jautajumus.
    IEJUGT ekspluatesanas un visa kontroles lamataas. E.S. virziba vispar ir tada. Taa neiet uz humanizesanu bet uz dehumanizesanu – industrializesanu, imperialismu, materialismu, kontroli, birokratizesanu, centralizaciju, mazaakam iespejam kaut ko ietekmet un pasnoteikties.
    Un viens divi mums apkart vairojas snobi, kuriem pat kuutsmeesli nebuus vertiba zemei, bet sterilajiem snobiem tie smirdees ;P Jo industrializetas urbanizetas mantu kulta parnjemtas imperijas attalinaas no dabas un audzuina robotizetus nedabiskus mankurtus. Par laimi visi sie derdzigie veidojumi reiz gruust.

   • Un reiz uz shi imperialistu veidojuma atkal dirsiis GOVS! un atkal parstradasies viss dabiskaa materijaa (fui cik nesterili, vaine… haha;-))
    Par to ari iedzersim!

   • neaizstāvi šo kolonijai uzspiesto kārtējo idiotismu.

   • Tas nāk no ES. Lietuvai draud lielas soda naudas ja šogad mājas nepieslēdzas pie kanalizācijas, JO pateicoties ES naudām (tā pat pie mums) daudzviet tika ievilkta centrālā kanalizācija (vai atjaunota), BET privātie pie tās nav pieslēgušies jo “mirstīgajiem” jāpieslēdzas par savu naudu, tam ES nauda nebija paredzēta…..

 5. Tas nu gan ir ku-kū variants ! Rīgā ir tāda nomale Jaunciems , kur centralizētā kanalizācija ir tikai nelielā daļā teritorijas . Un RD neko nedomā darīt , lai paplašinātu kanalizācijas tīklu , bet analogu lēmumu gan var no viņiem sagaidīt .

 6. Nu ko var ņemties, pagaidām vēl var, drīz nevarēs, ir, taču, vienkāršāks risinājums: individuālo māju iedzīvotājiem AIZLIEGT kakāt. Problēmu nebūs daudz, jo daudziem tāpat nav ko ēst. Būs atrisinātas nabadzības un sanitārijas problēmas.

 7. Vācijā zinu vietu, kur ir uzslieta tāda sirsniņmājiņa, un visi reāli sajūsmā…nezinu gan par visādām birokrātiskām saskaņošanām utt., bet fakts paliek fakts, ka ir.

 8. Suņi un kaķi var kakāt visos parkos un smilšukastēs kur bērni spēlējas,bet cilvēks savā mazdārziņā vairs mucu ierakt un sirsniņmāju uzlikt nedrīkstēs! Tad nu dobēs pa taisno,kā dzīvnieciņi,kārtosimies?! Kam traucē glītas sirsniņmājas?! Mēs esam sirsniņmājas gadsimtiem izmantojuši, tās ir daudz ekoloģiskākas ( ja pareizi ierīko), nekā visas biokanalizācijas. Kuram atkal vajag lobēt kādu vienu ražotāju ?

 9. Sirsniņmājiņu produkciju nevar aplikt ar nodokli.

Draugiem Facebook Twitter Google+