Mobilā versija
Brīdinājums -1.4°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
19. maijs, 2014
Drukāt

Ingūna Gulbe: Šis būs kukaiņu gads


Foto - VAADFoto - VAAD

Vairākās vietās Latvijā konstatēti bumbieru lapu pangērces bojājumi uz bumbieru lapām.

Autors: Ingūna Gulbe, Lauksaimniecības tirgus veicināšanas centra vadītāja

Ir vairāki priekšnosacījumi, lai šis gads veidotos par kukaiņu uzbrukumiem bagātu gadu.

Pagājušā gada garais rudens veicināja kukaiņu sagatavošanos ziemošanai, kā arī īsā un maigā ziema tiem varētu būt nodrošinājusi sekmīgu pārziemošanu. Liela daļa kukaiņu ziemošanas vietās ir gatavi izturēt mīnus 30 līdz mīnus 35 grādu temperatūru, un šīs ziemas kailsals ar “tikai mīnus 22 grādiem” šiem kukaiņiem netraucēja. Diemžēl prognozes par ziemas postījumiem ziemāju kultūrās ir apstiprinājušās, turklāt visu veidu kultūraugos postījumus ir radījušas arī neparasti spēcīgās un vēlīnās salnas un sausuma ietekme.

Diemžēl jau tagad ir skaidrs, ka augkopības saimniecībām šī sezona ir sākusies īpaši nelabvēlīgi. Bija jāpārsēj lielākā daļa ziemāju, tad uznāca sausums, kas vasarāju dīgstiem neļāva izspraukties cauri stingrajai augsnes garozai. Tad sekoja aukstums, kurā apsala gan ziemāji, gan vasarāji. Savukārt kaitēkļiem, kas ziemo zem koku mizas vai izdēto oliņu veidā, kailsals netraucēja. Ar dažādām problēmām nogurdinātajiem zemniekiem tagad atliek nezaudēt modrību un sekot līdzi situācijai uz lauka, jo preventīvi pret kukaiņiem neko darīt nevar. Ir smagi, bet atliek tikai cerēt, ka turpmākā sezona būs labvēlīgāka.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+