Mobilā versija
+4.6°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
19. maijs, 2014
Drukāt

Ingūna Gulbe: Šis būs kukaiņu gads


Foto - VAADFoto - VAAD

Vairākās vietās Latvijā konstatēti bumbieru lapu pangērces bojājumi uz bumbieru lapām.

Autors: Ingūna Gulbe, Lauksaimniecības tirgus veicināšanas centra vadītāja

Ir vairāki priekšnosacījumi, lai šis gads veidotos par kukaiņu uzbrukumiem bagātu gadu.

Pagājušā gada garais rudens veicināja kukaiņu sagatavošanos ziemošanai, kā arī īsā un maigā ziema tiem varētu būt nodrošinājusi sekmīgu pārziemošanu. Liela daļa kukaiņu ziemošanas vietās ir gatavi izturēt mīnus 30 līdz mīnus 35 grādu temperatūru, un šīs ziemas kailsals ar “tikai mīnus 22 grādiem” šiem kukaiņiem netraucēja. Diemžēl prognozes par ziemas postījumiem ziemāju kultūrās ir apstiprinājušās, turklāt visu veidu kultūraugos postījumus ir radījušas arī neparasti spēcīgās un vēlīnās salnas un sausuma ietekme.

Diemžēl jau tagad ir skaidrs, ka augkopības saimniecībām šī sezona ir sākusies īpaši nelabvēlīgi. Bija jāpārsēj lielākā daļa ziemāju, tad uznāca sausums, kas vasarāju dīgstiem neļāva izspraukties cauri stingrajai augsnes garozai. Tad sekoja aukstums, kurā apsala gan ziemāji, gan vasarāji. Savukārt kaitēkļiem, kas ziemo zem koku mizas vai izdēto oliņu veidā, kailsals netraucēja. Ar dažādām problēmām nogurdinātajiem zemniekiem tagad atliek nezaudēt modrību un sekot līdzi situācijai uz lauka, jo preventīvi pret kukaiņiem neko darīt nevar. Ir smagi, bet atliek tikai cerēt, ka turpmākā sezona būs labvēlīgāka.

Pievienot komentāru

Bērza finierkluču audzes atmaksāsiesVai tiesa, ka no bērza 35 gados iespējams iegūt finierklučus? JĀNIS STRENČU NOVADĀ
Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (8)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
Aptauja: Latvijā vairāk nekā 60% strādājošo nav apmierināti ar atalgojumuSaskaņā ar vadošā interneta personāla atlases uzņēmuma CV-Online veikto aptauju Baltijas valstīs par atalgojuma atbilstību ieguldītajam darbam, Latvijā ir salīdzinoši visaugstākais darbinieku skaits, kas uzskata, ka saņem adekvātu atalgojumu pret ieguldīto darbu – 39% Latvijā, vairāk nekā 34% Igaunijā un mazliet virs 19% Lietuvā.
Draugiem Facebook Twitter Google+