Ekonomika
Bizness

“Šis ir vēsturisks sasniegums.” Aviokompānija “airBaltic” emitējusi obligācijas 200 miljonu eiro vērtībā3

Foto: Timurs Subhankulovs

Latvijas nacionālā aviokompānija “airBaltic” otrdien, 23.jūlijā, emitējusi piecu gadu obligācijas 200 miljonu eiro vērtībā, aģentūra LETA uzzināja kompānijā.

Aviokompānijas obligācijas iegādājās vairāk nekā 100 investoru no 25 valstīm, pieprasījumam pārsniedzot piedāvājumu. Obligāciju procentu likme ir 6,75%.

Plānots, ka “airBaltic” emitētās obligācijas tiks kotētas “Euronext” Dublinas biržā.

“Šis ir vēsturisks sasniegums mūsu lidsabiedrībai – mēs esam ne tikai emitējuši lielākās obligācijas Latvijas uzņēmējdarbības vēsturē, bet “airBaltic” arī ir kļuvusi par pirmo lidsabiedrību Centrāleiropā un Austrumeiropā, kas ar eiroobligāciju piedāvājumu ienāk starptautiskajā parāda vērtspapīru tirgū. Investori ir skaidri apliecinājuši, ka saredz “airBaltic” stratēģiju kā spēcīgu. Mēs turpināsim īstenot mūsu attīstības stratēģiju, kas ir daļa no “airBaltic Destination 2025″ biznesa plāna. Emitējot obligācijas, mēs būtiski stiprināsim uzņēmuma likviditāti un bilanci, kā arī turpināsim investīcijas mūsu lidmašīnu flotes modernizācijā,” sacīja “airBaltic” izpilddirektors Martins Gauss (Martin Gauss).

Vienlaikus intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta Panorāma” Gauss atzīmēja, ka obligāciju emisija nav atcēlusi plānus piesaistīt aviokompānijai stratēģisko investoru. “Ja mūsu akcionārs – Latvijas valsts – vēlas piesaistīt investoru, tad tas notiks,” viņš sacīja.

Tāpat Gauss atzīmēja, ka 2019.gada pirmais pusgads aviokompānijai bija ļoti veiksmīgs, taču obligācijas emitētas, lai “airBaltic” varētu droši skatīties arī nākotnē. “Gribam panākt, lai bez ierobežojumiem mēs varam droši skatīties nākotnē – no šiem līdzekļiem mums ir jāfinansē flotes paplašināšana, kā arī mēs vēlējamies uzlabot savus finanšu rādītājus, lai mums būtu pietiekama likviditāte, pietiekami daudz apgrozāmo līdzekļu, lai mēs arī starptautiski varētu veiksmīgi attīstīties no konkurences viedokļa,” viņš teica.

Gauss arī piebilda, ka šajā gadā “airBaltic” plāno apkalpot piecus miljonus pasažieru.

Kompānijā informēja, ka “airBaltic” par šī obligāciju piedāvājuma globālo koordinatoru izvēlējās investīciju banku “J.P. Morgan”, kas kopā ar SEB banku strādāja pie darījuma izpildes. “airBaltic” vadošais juridiskais padomnieks Apvienotās Karalistes tiesību jautājumos bija starptautiskais advokātu birojs “Dentons”, bet Latvijas tiesību jautājumos konsultēja advokātu birojs “Cobalt”. “J.P. Morgan” un SEB juridiskais konsultants Apvienotās Karalistes tiesību jautājumos bija advokātu birojs “Linklaters”.

SEB Baltijas nodaļas kapitāla tirgus direktors Pauls Zurausks (Paulius Žurauskas) norādīja, ka šis darījums uzsver gan reģionālo, gan starptautisko investoru stabilu atbalstu un atzinību par “airBaltic” darbības rezultātiem. “Baltijas un Ziemeļvalstu investori izrādīja stabilu pieprasījumu. Šis darījums paver ceļu turpmākajai mūsu reģiona parāda vērtspapīru tirgus attīstībai,” viņš sacīja.

Plānots, ka darījumu izpilde par obligāciju iegādi tiks noslēgta 2019.gada 30.jūlijā.

“airBaltic” saņēmusi arī starptautiskās reitingu aģentūras “Standard & Poor’s” sākotnējo BB- kredītreitingu ar stabilu nākotnes perspektīvu.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka “airBaltic” peļņa pagājušajā gadā pieauga par 46%, sasniedzot 5,4 miljonus eiro, bet kompānijas ieņēmumi palielinājās par 18% un bija 408,7 miljonu eiro apmērā. Pagājušajā gadā “airBaltic” pārvadāja 4,1 miljonu pasažieru, kas ir par 17% vairāk nekā 2017.gadā.

Saistītie raksti

“airBaltic” kopumā nodrošina lidojumus uz vairāk nekā 80 galamērķiem no Rīgas, Tallinas un Viļņas.

Latvijas valstij pieder 80,05% “airBaltic” akciju, bet finanšu investoram, Dānijas uzņēmējam Larsam Tūsenam piederošajam “Aircraft Leasing 1” – gandrīz 20% akciju.

LA.lv
LA
LA.LV
Ekonomika
FOTO: “airBaltic” saņem 20. “Airbus A220-300” lidmašīnu
1 diena
LA
LA.LV
Ekonomika
FOTO: Kā izskatās jaunajā “Palms Beach Club”
1 diena
LE
LETA
Ekonomika
Latvijas koka mēbeles iecienījuši dāņi
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LA
LA.LV
Dabā
Dzērienu iepakojuma depozīta projektu mēģina “saplosīt” pirms galīgā lasījuma
8 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO: Dreiliņos atgriezies dedzinātājs, ko policija pirms gada nogādājusi psihiatriskajā slimnīcā
9 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Viens no jaunās hokeja halles būvniekiem apsūdzēts par Savisāra kukuļošanu
8 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
RNP “PNB bankas” kontā palikuši 6 miljoni eiro iedzīvotāju naudas
8 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Dzelzceļa stacijas būvniecība sadārdzinājusies par vairāk nekā 230 miljoniem eiro
8 stundas