×
Mobilā versija
Brīdinājums +9.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
5. decembris, 2013
Drukāt

Šiškinam par ieroču arsenāla glabāšanu lūdz piespriest vairāk nekā gada cietumsodu (9)

Siskins

Bauskas rajona prokurore Ivita Gaile ir lūgusi tiesu piespriest viena gada un trīs mēnešu cietumsodu nacionālradikālās biedrības “Gustava Celmiņa centrs” vadītājam un “pērkoņkrustiešu” ideoloģijas popularizētājam Igoram Šiškinam, kurš apsūdzēts par iespaidīga ieroču arsenāla, tostarp spiegiem paredzētas pildspalvas, glabāšanu.

Gaile informēja, ka šādu brīvības atņemšanu viņa lūgusi piespriest, apkopojot sodus par trim epizodēm.

Bauskas rajona tiesa spriedumu šajā lietā nolasīs pirmdien, 9.decembrī. Bauskas rajona tiesas kancelejas vadītāja Agrita Leveika informēja, ka šodienas tiesas sēdē apsūdzētais teica pēdējo vārdu, bet spriedums viņam tiks nolasīts pirmdien plkst.9.

Šiškins ir apsūdzēts pēc diviem Krimināllikuma pantiem – 237.1 panta par stratēģiskas nozīmes preču aprites noteikumu pārkāpšanu un 233.panta 2.daļas par šaujamieroča, munīcijas, lielas enerģijas pneimatiskā ieroča, sprāgstvielas vai spridzināšanas ietaises izgatavošanu, remontēšanu, iegādāšanos, glabāšanu, nēsāšanu, pārvadāšanu, pārsūtīšanu vai realizēšanu bez attiecīgas atļaujas, informēja prokurore.

Vīrietis apsūdzēts par sprāgstvielas un spridzināšanas ietaises iegādāšanos bez attiecīgas atļaujas, kā arī par šaujamieroča un munīcijas glabāšanu bez attiecīgas atļaujas, pavēstīja Prokuratūras preses sekretāre Aiga Šēnberga. Saskaņā ar apsūdzību vīrietis bez attiecīgas atļaujas iegādājās svaidošu sprāgstošu vielu saturošu degauklu un divus elektriskos detonatorus, kas nesaturēja sprāgstvielas, kā arī iegādājās divas brizantas sprāgstošas vielas spridzināšanas briketes.

Turklāt apsūdzētais bez attiecīgas atļaujas iegādājās un glabāja savā automašīnā un dzīvesvietā divus revolverus, divas pneimatiskās šautenes, četras bises, mašīnpistoli un vairāk nekā 1600 dažāda kalibra patronu. Tāpat šī persona savā dzīvesvietā glabāja pildspalvu ar iebūvētu videokameru un mikrofonu, kas ir uzskatāma par speciāli radītu un izmantojamu sevišķā veidā veicamiem operatīvās darbības pasākumiem.

Šiškinu aizturēja pagājušā gada oktobrī, bet pašlaik viņš nav apcietināts.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Jā,biedri,tas Šiškins ir “sevišķi bīstams”Vajag viņu vēl vairāk uzpasēt!Nav Latvijā svarīgāku lietu par šo.Un vēl tā Pildspalva1Ārprāts!

  • Laimonis Laimiņš Atbildēt

   Nav Latvijā svarīgāka uzdevuma, kā izolēt no sabiedrības Krievijas NacionālSociālistus.
   Vai grūti iedomāties kādus „rakstus” Šiškins gribēja rakstīt ar spridzekļiem un „divus revolverus, divas pneimatiskās šautenes, četras bises, mašīnpistoli un vairāk nekā 1600 dažāda kalibra patronu” – Rainis, Puškins, Šekspīrs… Neturiet Tautu par naivu! Cietumā, vēlāk uz Sibīriju, tur taigas būdiņā „rakstāmrīki” noderēs!

 2. Laimonis Laimiņš Atbildēt

  Lieliski, bet gļēvi.

  Šo Krievijas atbalstīto un Latvijā iesūtīto aģentu jau sen vajadzēja izolēt no sabiedrības un izsūtīt atpakaļ pie saviem „saimniekiem”. Šo muļķi tēlojošo kriminālnoziedznieku, nav jātur Latvijā pēc soda izciešanas ne mirkli.
  Suņiem vajag uzpurni, Šiškinam cietumu.
  Ātri, Operatīvi, Uzreiz, Ilgi!
  Pēc tam, lai šaudās un spridzinās Krievijā.

  Policijai un Maizītim gan aizrādījums – nemēģiniet mums – Latvijas sabiedrībai iestāstīt, ka noziedznieks Šiškins darbojies viens, un arsenālu iegādājies par „sasēņoto” naudu.

  Dievs, Svētī Latviju!

 3. Bet Osipovi tikmēr netraucēti rullē.Par to pldspalvu vispār sviests.Nav tāda likuma ,kas aizliegtu tuēt pildspalvu ar kameru.

 4. SAVĀ LAIKĀ ULMAŅPAPUS AIZLIEDZA GUSTAVA CELMIŅA centra DARBĪBU , BET PAŠU GUSTAVU IELIKA AIZ RESTĒM . VISAI DRĪZ K. ULMANIS PATS TIKA IESLODZĪTS . PASAULĒ VISS ATTĪSTOTIES PA SPIRĀLI UN VISS NOTIKUŠAIS REIZ ATKĀRTOJOTIES ,TIKAI VAIRS KĀ FARSS VAI KOMĒDIJA .ŽĒL PROTAMS ,JA CILVĒKAM NĀKSIES PAVADĪT GADU AIZ RESTĒM. VIŅŠ BŪTU LABS KANDIDĀTS AIZSARDZĪBAS MINISTRA POSTENIM .VĪRS AR KRAMPI UN NACIONĀLU STĀJU .PABRIKS VIENALGA TAISĀS PAR PREMJERMINISTRU .

 5. “iespaidīga ieroču arsenāla, tostarp spiegiem paredzētas pildspalvas”

  Kuru var nopirkt e-bay par 10 $USD.

  Viebkārši smieklīgi!

  • Jā, kāds sakars tau pildspalvai? Totāls pāķiskums! Vai žurnālisti un policija nav pārskatījušies spiegu filmas? Tehnikas laikmets galu galā.

Draugiem Facebook Twitter Google+