×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
9. decembris, 2013
Drukāt

Šiškinam tiesa piespriež piespiedu darbu un nosacītu brīvības atņemšanu (10)

Foto - LETAFoto - LETA

Šodien Bauskas rajona tiesa nolasīja spriedumu nacionālradikālās biedrības “Gustava Celmiņa centrs” vadītājam un “pērkoņkrustiešu” ideoloģijas popularizētājam Igoram Šiškinam, kurš apsūdzēts par iespaidīga ieroču arsenāla, tostarp spiegiem paredzētas pildspalvas, glabāšanu, viņu sodot ar 100 stundu piespiedu darbu un nosacītu brīvības atņemšanu uz pusotru gadu.

Bauskas rajona tiesas kancelejas vadītāja Agrita Leveika informēja, ka saskaņā ar nolasīto spriedumu Šiškinu atzina par vainīgu noziedzīgu nodarījumu izdarīšanā, bet vienā epizodē tiesa nolēma viņu atbrīvot no kriminālatbildības un soda – apsūdzības daļā pēc Krimināllikuma 233.panta otrās daļas par to, ka bez attiecīgas atļaujas nelikumīgi iegādāti un dzīvesvietā līdz 2012.gada 31.oktobrim bez attiecīgas atļaujas nelikumīgi glabāti šaujamieroči, šaujamieroču munīcija, sprāgstvielas un spridzināšanas ietaises.

Apkopojot dažādo Krimināllikuma pantu un atšķirīgo epizožu sodus, kopumā galīgo sodu Šiškinam tiesa noteica brīvības atņemšanu uz vienu gadu un sešiem mēnešiem, ar piespiedu darbu 100 stundu apjomā, nepiemērojot papildsodu. Savukārt brīvības atņemšanas sodu tiesa noteica nosacīti ar pārbaudes laiku uz diviem gadiem.

Pārbaudes laikā Šiškinam uzlikts par pienākumu nemainīt dzīvesvietu bez Valsts probācijas dienesta piekrišanas un piedalīties probācijas programmās saskaņā ar probācijas dienesta norādījumiem.

Piespiedu darba izciešana sākama pēc sprieduma spēkā stāšanās. Šiškinam piemēroto drošības līdzekli – nodošanu policijas uzraudzībā – tiesa nolēma atstāt līdz sprieduma spēkā stāšanās dienai.

Kā ziņots, apsūdzības uzturētāja, Bauskas rajona prokurore Ivita Gaile lūdza tiesu piespriest viņam viena gada un trīs mēnešu cietumsodu reālas, nevis nosacītas, brīvības atņemšanas. Šādu brīvības atņemšanu viņa lūgusi piespriest, apkopojot sodus par trim epizodēm.

Šiškins ir apsūdzēts pēc diviem Krimināllikuma pantiem – 237.1 panta par stratēģiskas nozīmes preču aprites noteikumu pārkāpšanu un 233.panta 2.daļas par šaujamieroča, munīcijas, lielas enerģijas pneimatiskā ieroča, sprāgstvielas vai spridzināšanas ietaises izgatavošanu, remontēšanu, iegādāšanos, glabāšanu, nēsāšanu, pārvadāšanu, pārsūtīšanu vai realizēšanu bez attiecīgas atļaujas, informēja prokurore.

Vīrietis apsūdzēts par sprāgstvielas un spridzināšanas ietaises iegādāšanos bez attiecīgas atļaujas, kā arī par šaujamieroča un munīcijas glabāšanu bez attiecīgas atļaujas, pavēstīja prokuratūras preses sekretāre Aiga Šēnberga. Saskaņā ar apsūdzību vīrietis bez attiecīgas atļaujas iegādājās svaidošu sprāgstošu vielu saturošu degauklu un divus elektriskos detonatorus, kas nesaturēja sprāgstvielas, kā arī iegādājās divas brizantas sprāgstošas vielas spridzināšanas briketes.

Turklāt apsūdzētais bez attiecīgas atļaujas iegādājās un glabāja savā automašīnā un dzīvesvietā divus revolverus, divas pneimatiskās šautenes, četras bises, mašīnpistoli un vairāk nekā 1600 dažāda kalibra patronu. Tāpat šī persona savā dzīvesvietā glabāja pildspalvu ar iebūvētu videokameru un mikrofonu, kas ir uzskatāma par speciāli radītu un izmantojamu sevišķā veidā veicamiem operatīvās darbības pasākumiem.

Šiškinu aizturēja pagājušā gada oktobrī, bet patlaban viņš nav apcietināts.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Kā lai to pieklājīgāk pasaka… Jūs tāds no dzimšanas jeb sieva pameta ?

 2. Kas tā vēl par tādu “spiegiem domātu pildspalvu”? Galīgi jau nojūgušies ar savu spiegošanas māniju!

  • Nav Latvijā svarīgāka uzdevuma, kā izolēt no sabiedrības Krievijas NacionālSociālistus.

   Vai grūti iedomāties kādus „rakstus” Šiškins gribēja rakstīt ar spridzekļiem un rakstīšanai izmantoja – „divus revolverus, divas pneimatiskās šautenes, četras bises, mašīnpistoli un vairāk nekā 1600 dažāda kalibra patronu” – Rainis, Puškins, Šekspīrs… Neturiet Tautu par naivu! Cietumā, vēlāk uz Sibīriju, tur taigas būdiņā „rakstāmrīki” noderēs!

   Cietumā, bez žēlastības Latvijas Nodevējus un Maskavas provokātorus.

 3. Šiskinam kādudien piešķirs ordeni..

  • Nu beidziet taču Biedri!
   Rubiks, Ždanoka, Šlesers-Lešķinskis, Uškovs, Kabanovs cik ilgi slavēsiet Jūsu cīņas biedru Šiškinu?
   Liekaties mierā, Tauta provokātorus nemīl.

 4. Vienmēr bijušas aizdomas, ka tas Šiškins strādā DP uzraudzībā un tiešā uzdevumā, lai diskreditētu latviešu nacionālistus un nolaistu tvaiku. Pēc šitā smieklīgā sprieduma tas ir vairāk nekā skaidrs. Papētiet, kādus sodus par līdzīgām epizodēm dabū citi, bet Šiškinam, pat ar visu viņa biogrāfiju, tiek izrādīta fantastiska iecietība un saudzība. Parasti tā izturas pret tiem, kas sadarbojas ar iestādēm… Interesanti, cik un kurus šis “nacionālradikālis” ir izdevis čekistiem?

  • Laimonis Laimiņš Atbildēt

   Hāāā! Tāpēc taču Vācijā nevar iznīcināt vai aizliegt NacionālSocālistus, jo atklājās, ka NS vadībā ir 70 % „kurmju”, bet partijas sastāvā ap 50% valsts aģentu.

   Par Latviju – tas pretīgākais, ka tie izkropļo Latvijas Tautas bildi mājās un ārvalstīs.

   Kārtīgs, Ticīgs, Ģimenisks, Izglītots, Inteliģents, Latviski patriotisks, Latviju un tās Tautu mīlošs cilvēks pēc definīcijas nevar būt NacionālSosciālists. Viņš nevar būt tāds, ja viņam piemīt kaut viena no augstāk minētajām īpašībām, bet ja viss augstāk minētais uz Tevi neattiecas, tad par Krievu naudu sapērkas arsenālu, vervē puņķainus zaļknābjus pusaudžu vidū, sapērk „pletkreklus ar pagoņiem”, murgo par „pērkonkrustu”, šauda zvirbuļus Bauskas mežiņos un Kalnmaiers tos reizi gadā patramda, lai Maskava var „kladzināt par Fašistiem Latvijā” un Bērziņš varētu izlikties, ka tic, ka “Prokuratūra Rullē”.
   Patiesībā vajadzētu šajā teātrī „aizvērt priekškaru” uz visem laikiem.
   „Komēdija” jāizbeidz!
   Skaista dzīve Latvijā?!

 5. Tas izskatas pec politiskas izrekinasanaas, jo I.Siskins bija pret 4 maija rezimu un to atklati demonstreja
  Tauta vinu ciena!!!

 6. Laimonis Laimiņš Atbildēt

  Cik skaisti! Tad tagad visi varam pirkt ieročus, spridzekļus, patronas tik „cik var panest” un vēl mazliet… jauki. Tik uz Bauskas tiesu prom, lai „izprovētu”. Paldies tiesnešu Kungi! Tas nozīmē, ka pēc 2013. gada, kad Valsts Prezidents vadīja un vada Valsts Apvērsumu verbāli bez „autortiesību tiesiska noformējuma”, nākamajā gadā, jāgatavojas Militārai tā versijai. Jauka „Politinformācija”. Jauka dzīve Latvijā!

Draugiem Facebook Twitter Google+