Uncategorized

Šišons ieguvis Lielbritānijas karalienes apbalvojumu 0

Foto – LETA

Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) galvenais diriģents un mākslinieciskais vadītājs Karels Marks Šišons saņēmis Lielbritānijas karalienes Elizabetes II apbalvojumu.

Anglijas karaliene piešķīrusi Šišonam Britu impērijas virsnieka ordeņa pakāpi (OBE) par viņa ieguldījumu pasaules mūzikā. Britu diriģents iekļauts karalienes dzimšanas dienas goda nosaukumu sarakstā, kas tika publicēts 16.jūnijā, aģentūru LETA informēja LNSO komunikāciju vadītājs Mārtiņš Pučka.

Šišons atzīst, ka jūtas gan pārsteigts, gan pagodināts, nonākot šajā izcilo ļaužu pulkā, kas paveikuši nozīmīgas lietas Lielbritānijas labā. “Bērnībā man pat sapņos nerādījās, ka reiz es varētu saņemt šo ordeni. Turklāt šo pagodinājumu vēl īpašāku dara tas, ka tas piešķirts karalienes Dimanta jubilejas svētku laikā. Es jūtos ļoti pateicīgs,” minēja diriģents.

Šajā reizē starp ordeņa kavalieriem ir arī aktrises Keita Vinsleta un Ketrīna Zeta-Džonsa, aktieris Kolins Fērts, dziedātājas Kailija Minoga un Annija Lenoksa, futbolists Deivids Bekhems, golfa spēlētājs Lūks Donalds un citi.

OBE jeb Britu impērijas virsnieks ir Britu impērijas ordeņa otrā pakāpe – pagodinājums, ko piešķir Anglijas karaliene. Tas parasti tiek piešķirts par īpašu kalpošanu sabiedrībai vai izcilību kādā atsevišķā nozarē – sportā, mākslā vai izklaides industrijā Lielbritānijā vai Britu sadraudzības valstīs.

Šišons tiek uzskatīts par vienu no jaunās paaudzes interesantākajiem diriģentiem, kurš spēj saviļņot klausītājus dažādās pasaules malās ar savu temperamentu, aizrautību un muzikalitāti.

2009.gada septembrī viņš sāka darbu kā LNSO galvenais diriģents un mākslinieciskais vadītājs. No 2006.gada līdz 2009.gadam Šišons bija Grācas simfoniskā orķestra galvenais diriģents, bet no 2011.gada septembra ir arī Zārbrikenas Kaizerlauternes SWR Vācu radio filharmoniskā orķestra galvenais diriģents.

Paralēli darbam Zārbrikenā un Rīgā diriģents regulāri diriģē arī Vīnes Valsts operā, Berlīnes Vācu operā, Bavārijas Valsts operā Minhenē, Romas un Boloņas operteātros, Madrides “Teatro Real” un Valensijas “Palau de les Arts”.

2010.gada decembrī Šišons ar panākumiem debitēja pie Amsterdamas karaliskā “Concertgebouw” orķestra diriģenta pults. Aizstājot diriģentu Antonio Papano, Šišons nodiriģēja četrus abonementu koncertus, kas uzreiz izpelnījās lielu publikas un kritikas atzinību.

Šišons dzimis 1971.gadā Londonā un dzīvojis Gibraltārā. Viņš studējis Londonas Karaliskajā mūzikas akadēmijā un bijis Džuzepes Sinopoli un Valērija Gergijeva asistents.

LA.lv
LE
LETA/LA.lv
Uncategorized
Maizes un konditorejas ražotājs “Canelle Bakery” modernizēsies par 420 000 eiro
25. oktobris, 2018
LE
LETA
Uncategorized
Konkursā skolēniem “Šodien laukos” klašu grupā uzvarējusi Priekuļu vidusskola
24. oktobris, 2018
LE
LETA
Uncategorized
Atcelta karantīna ap cūku mēra skartajām saimniecībām Saldus pagastā
24. oktobris, 2018

Lasītākie raksti

Par svarīgo

DK
Dace Kokareviča
Latvijā
“Šiva*, atkāpies no Vanagkalna!” Būt vai nebūt Zemes enerģiju parkam Baldonē?
7 stundas
LA
LA.lv
Latvijā
VIDEO. Bijušais policists pārsūdz spriedumu: noliedz vainu zēna notriekšanā
5 stundas
AL
Anda Līce
Latvijā
Anda Līce: Valsts pirmie simt gadi ir līdz malām pierakstīta lappuse
6 stundas
LE
LETA
Pasaulē
“Boeing” nav sniedzis ziņas par potenciālu tās jaunākās lidmašīnas bīstamību
5 stundas
LE
LETA/LA.lv
Sports
Meija turpina mest – “Dinamo” pirmo reizi sezonā trīs uzvaru sērija!
6 stundas