×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
19. janvāris, 2017
Drukāt

Sistēma pret sistēmu: cīņas stājā, pilnā augumā. Saruna ar Juri Jurašu (69)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Pirmo reizi politiķa statusā “Latvijas Avīzei” interviju sniedz Juris Jurašs. Bijušais KNAB Operatīvo izstrāžu nodaļas vadītājs 16 gadus cīnījies ar korupciju, bet tagad pievienojies Jāņa Bordāna vadītajai Jauno konservatīvo partijai un grasās startēt Rīgas domes vēlēšanās. Ar Jurašu sarunājās Māris Antonevičs un Egils Līcītis.

 

Juraša kungs, jūs varam pieteikt kā bijušo KNAB darbinieku?

J. Jurašs: – Tiku atlaists fiktīvas reorganizācijas rezultātā, un to neveica, lai stiprinātu KNAB darbu. Tieši aktīvākie, pieredzējušākie darbinieki, kas gribēja maksimāli efektivizēt biroja darbību, iestājās pret nejēdzībām no vadības puses, kuras KNAB degradēja sabiedrības acīs, zaudēja amatus un darbu. Pret valstī uzblīdušo koruptīvo sistēmu sekmīgi var cīnīties, ja darbojas otra pretkorupcijas sistēma, nevis atsevišķi entuziasti uz “vientuļas salas” ar niecīgu spēku. Pilnā mērā varu teikt, ka šobrīd redzu vien dažu cilvēku vēlmi cīnīties ar kukuļņemšanu – tā nav pat visa KNAB vēlme, nemaz nerunājot par valsts pārvaldē un politikā pastāvošo gribu.

 

Tātad pārceļaties uz politiku ar motivāciju uzturēt cīņu ar korupciju. Savulaik Iekšlietu ministrijā strādāja augsta ranga vadītājs, par kuru teica – viņam ir “melnā mapīte”! Ministri mainījās, kolēģi citās ministrijās vietās ilgi neturējās, bet šis vīrs sēdēja krēslā kā sēdējis. Kāpēc kustināt, jo – kad cilvēku aiztiek, viņš var sākt šķirstīt mapīti. Jums, ilgi strādājot KNAB, noteikti uzkrāta ievērojama informācijas bagāža, politiskā laukā būsiet ļoti bīstams pretinieks!

Nenoliedzami, ka Streļčenoka vadītais KNAB centās atbrīvoties no tiem, no kuriem koruptīvā sistēma visvairāk baidījās. Prettiesiskie elementi vēlas pašsaglabāties, jūtot apdraudējumu, izslēgt no spēles tos, kas pretdarbojas. Mani un kolēģus izlika aiz iestādes durvīm, sodīja par to labo, kas izdarīts. Man jau “uzkārts” kriminālprocess par valsts noslēpuma izpaušanu. Tas ir absurds, jo es informēju sabiedrību par kukuļa piedāvājumu man, lai pārkvalificētu apsūdzības pantu Magoņa lietā. Izriet, ka Latvijā valsts noslēpums ir tas, ka mums pastāv korupcija. Es uzstāju, lai par notikušo uzsāk izmeklēšanu, bet, cik zinu, tas nav darīts. Tā vietā esmu pats saņēmis pretī no sistēmas, pret kuru vērsos. Tas ir birojā palikušajiem par mācību – kurš uzdrošināsies nostāties sistēmai ceļā, tam ādu pār kārti! Nevaru izslēgt, ka sistēmai pakļautie birojā vai prokuratūrā mēģinās rosināt jaunas lietas, lai apturētu, nobremzētu manu dalību politikā. Tā ir šībrīža tiesiskā vide. Skarbi raksturojot, ne īpaši atšķirīga no Krievijā pieņemtās, kurā pastāvīgi izrēķinās ar tiem, kuri karojuši ar korumpantiem. Manas sajūtas ir, ka kopē to, kas notiek tur.

 

Kādā stadijā ir lieta par jums piedāvāto miljona kukuli? Izbeigta?

Kad biju sniedzis paziņojumu par kukuļa piedāvāšanas faktu, nekavējoties vajadzēja sākt kriminālprocesu. Tas nenotika. Jautājums – kāpēc? Kāpēc par korupcijas apkarošanu atbildīgā iestāde neuzsāka izmeklēšanu?

 

Varbūt vajadzēja paņemt kukuli un tad ar lietiskajiem pierādījumiem vainīgos noķertu pie rokas!

Bet nevaru veikt izmeklēšanu pats par sevis sniegtajām ziņām! Mans pienākums bija paziņot priekšniekam. Pirms Streļčenoka bija divas reizes, kad man deva kukuli. Es signalizēju, un reakcija bija adekvāta. Iestāde tūliņ veica izmeklēšanas darbības, lai iegūtu un nostiprinātu pierādījumus. Rezultātā vaininiekus sauca pie atbildības, notiesāja. Tagadējā situācija liek domāt, ka neko neizmeklē tāpēc, lai pasargātu personas, kuras ir varbūtēji iesaistītas kriminālā nodarījumā. Un tās ir ietekmīgas figūras.

 

Kā kukuļus piedāvā? Mēs nezinām, kā tas notiek!

Nav tā, ka cauru diennakti esi gatavs un apbruņots ar audio, video, lai pieķertu kukuļdevēju. Vulgarizējot – kad viņš uz ielas pienāktu klāt. Bet piedāvājumi ir dažādi. Zinot mani, izvēlēti smalki, pārdomāti mājieni. Ar atkāpšanās ceļiem. Iesaistot cilvēkus, kuri, viņuprāt, justos droši, ka negatīvu seku nebūs. It kā viņi man pazīstami, it kā ietekmīgi, sabiedrībai, politiskai videi zināmi. Un rezultāts ir ačgārns. Pret viņiem izmeklēšanu nevērš, kamēr man – kriminālprocess par valsts noslēpuma izpaušanu. Nav šaubu, procesu izbeigs. Pat neskatoties uz to, ka Kalnmeiers, prokuratūra izdara zināmu spiedienu uz Drošības policiju, kas lietu izmeklē. Ģenerālprokuratūra taču ierosinājusi, un tad nevar un īsti negrib ātri atkāpties.

 

Varu iepriecināt, ka slēdzieni par gaidāmo nemierīgo dzīvi jums pareizi. Novērotāji zina teikt, ka līdzekļi nomelnošanas kampaņai pret Jurašu jau iebudžetēti korupto aprindu izdevumos.

Ar to rēķinos, esmu gatavs. KNAB strādājot, nācies saskarties, un pieļauju, ka otra cilvēka Latvijā nav, kuru pārbaudījuši kā mani. Ierosinājām procesu pret Vaškeviču. Visi izmeklēšanā iesaistītie darbinieki saņēma arī paši dāvanā kriminālprocesu. To izbeidza, bet ierosināja auditus pret Vaškeviča lietas izmeklētājiem. Kaut tas nav normāli, tā ir ikdiena. Noziedzīgā sistēma nesmādēs līdzekļus, lai noņemtu no trases jebkuru, kurš uzdrošinājies pacelt roku, lai sistēmu grautu. Atliek piedurties lielākam vīram, un pretī dabūsi informatīvo karu. Viņi apdrošinās pat tad, ja mīna sprāgusi blakus, jo jūt reālu apdraudējumu un tad jāizslēdz visi riska avoti. Jutu Strīķi četrreiz mēģinājuši atlaist no darba. Gribu atgādināt, ka man piešķīra visaugstākās pakāpes pielaidi darbam ar valsts noslēpumiem. Lai to atļautu, veic skrupulozu, vispusīgu pārbaudi, pārliecinoties par personas godaprātu. Līdz ar to man nav nekā tāda, par ko pēkšņi satraukties un ko slēpt.

Pievienot komentāru

Komentāri (69)

 1. Jautājums: Ko šajā laikā bordānisti ir paveikuši Rīgas domē? Nesekoju līdzi, ja ir kas vērtīgs, tad ok, var tālāk viņus rudenī uz Saeimu. Bet ja nav, tad šie ir tikai tādi alkšņu pļāpas, par kuriem nav jēgas balsot. Pašlaik liekas, ka ir tieši šis gadījums.

 2. Juraša kungs Jūs esiet uz visiem 100% pārliecināts,ka RD vēlēšanas bija godīgas?? Es tam neticu,atminos,kā bija skolās novietotas urnas Purvciemā,tumšā stūrī un neticu,ka pa nakti tā pienācīgi sargāja. Es pat gatava būtu iet pa nakti pieskatīt tās urnas,lai tikai SC nevar samainīt aploksnes!!!!
  UN VĒL,GRIBĀS IZTEIKT IZBRĪNU,KO ŠODIEN VEIDO RD UŠAKOVS PIE SAVAS KEPKAS,TĀ HOKEJA ARĒNA TIKA NO RD NO RĪGAS IEDZĪVOTĀJU KABATĀM TAK UZSTĀDĪTA?? Rīgai tak ir vairākas arēnas kur spēlēt,ne viņi ņem atkal ar plašu roka izmet,atmazgā kārtējos miljonus.KAD REIZ BEIGSIES ŠITĀ KLAJĀ IZZAGŠANA?!!!!!!!!!!!!!!!!

 3. Nakošreiz javelk bikses kam par spridi garakas staras. Nakotne noderes!

 4. Kaut nu cilvēki būtu tik gudri un ievēlētu godīgus politiķus.Kaut nu godīgie politiķi,tiekot pie varas, saglabātu savu nostāju visus 4 vai vairāk gadu.Ticēju TF,ticēju sociāldemokrātiem,ticēju Zatleram,bet “sausajā atlikumā”-0.Kā man gribas ticēt Bordānam un Jurašam!Varbūt,šoreiz…

 5. Kur palika jautājumi par Lemberga atklāto norādi uz Juraša kontra cigu aprites jumtošanu Latvijā un apšaubāmo zirgu biznesu Burtniekos? Kā tad tā, Egīl?

  • Ja “atklātā norāde” nākusi no Lemberga, tad tautai tāpat viss ir skaidrs! Par to jau Juršs skaidri un gaiši izteicās 🙂

 6. Vīrs ar raksturu. Galvenā patiesība- raudiet vai kauciet, reālais ir tas ko dariet. Somijā lielākajās partijās ir desmiti tūkstoši biedru un cik atceros- parlamentā ir 30 partijas un vēl kādas 20, kuras pretendē. Tu tauta piedalās savas valsts pārvaldē. Ir jāvar reāli runāt ar cilvēkiem. Mums pagaidām ir bandītu un citu valstu aģentu pārvaldīta valsts. Varbūt laiks demokrātiskai un tiesiskai valstij? Kā tas ir ierakstīts Satversmē.

 7. Nu,tad iešu balsot par šo partiju , iestāšos vēl pati ,lai atbalstītu!Vēlētos partijas rindās redzēt visus tos KNAB darbiniekus ,kurus Streļčenoks vajāja -īpaši Jutu Strīķi!

 8. Kārtējais tirliņš…
  Ar muti Rīgā, ar darbiem aizkrāsnē.
  Nabaga cilvēki, vai jūs Bordāna personā atkal gaidāt jaunu mesiju?

  • Bordāns jau darbos pierādījis, ka kaut ko gribēja darīt. Kā viņam tas izdotos , tas ir jautājums.

  • Neviens nesaka nāk kārtējais mesija, bet to, ka ja kāds vēlas kaut ko panākt nevis kurnēt un vaimanāt, tad jāapvienojas ”kopējā dziesmā” un JKP ir laba izvēle!

 9. Anekdote. (Kas ir korupcija, kas ir “otkats 20 “Rīgā?)
  Šlesers: es kā ministrs.
  Uz Latviju pie Satiksmes ministra Šlesera atbrauc Igaunijas Satiksmes ministrs, paciemojas birojā un mājā, pareizāk, villā, pie Aināra Šlesera.
  Ainār, Igaunijas kolēģis jautā, cik tev liela alga, ka tu tiki pie tik varenas villas, kura miljoniem vērta. Tev laikam varen liela alga? Nu ap 800 simti latu. Hmm, no tādas algas tev kā ministram, var nepietikt pārtikas maltītēm, kur nu būvēt tādu grandiozu cilvēku akvāriju, kur var peldēties, sildīties, rīkot ballītes vismaz simt dalībniekiem. Šlesers klusē, klusē un beidzot izdveš – kolēģi, par naudu nerunāsim. Tu redzi, kādi ceļi pie mums?

  Labi, brauksim apskatīt aprūpējamo saimniecību, ceļus, infrastruktūru, mani interesē ceļu būves prakse. Abi ministri izbraukā vairākus simtus kilometru pa Latvijas ceļiem. Šlesers pie stūres, drebinoties pa bedrēm gan jūtas neērti, klusē, bet pārvar sevi un kad jau iesiluši sarunās, Šlesers izdveš: Igaunijas Satiksmes ministram – redzēji, kādi ceļi pie mums, tātad neuzdod nekorektus jautājumus, kolēģi, kāda man alga. Vai saproti, kā tas pie mums notiek. Igauņu kolēģis apjucis atbild – nekā nesaprotu un jautā Šleseram: kāds sakars ceļiem ar algām. Piedod, paskaidrošu ar piemēru. Tad paklausies: žīdam (lasi – Šleseram) piedāvā vadīt noliktavu (Satiksmes ministriju). Žīds prasa, kādas preces būs noliktavā. Saņēmis atbildi, ka tas viņu apmierina, saka, ņemu noliktavu vadīt. Žīdam saka, bet tu nepajautāji neko par algu. Zini, tā ir neliela, tikai 800 latu un prēmijas arī nav. Žīds – un vēl piemaksā par noliktavas (Satiksmes ministrijas) vadīšanu? Sarunāts, ņemu noliktavu. Vai saprati, prasa Šlesers igaunim. Jā, jā, sapratu, atbild igauņu ministrs.. Man gan alga virs 3000 un piemaksas, vairāku gadu laikā krāju un sev māju uzbūvēju, bet tava ir vismaz 10 reizes varenāka par manu un viss, kā saprotu, „likumīgi un pamatoti”. Šlesers piebilst: viss notiek, kā kādai skolotājai no Neretas uz jautājumu, kā lai izdzīvo ar tādu algu, mācīja kolēģis Godmanis, ka jāmāk strādāt. Es, Šlesers, kā ministrs, visu to labi uztvēru, kā jāstrādā. Sapratu, sapratu, atvainojos, ka uzdevu nekorektu jautājumu par tavu algu, saka igauņu kolēģis un abi atgriežas Šlesera villā, jau klusējot kā mēlē iekoduši.

 10. Nu par padomju sistēmu viņš pateica kā ir un uz to ne visi “pareizie”ir spējīgi. Tas ka Latviju pārvalda daži desmit “sponsoru”nav noliedzams un tikai galīgs naivulis to noliegs. Bet skaļi to pateikt nozīmē visu padomju sistēmas uzbrukumu. Cepuri nost par to.

 11. Obižennaja Maša ! Kauns !

 12. 16 gadus darīja tos pašus darbus, kopā ar Strīķi strādāja Melotības labā, tad viss bija labi. Tagad, kad padzina, atklājās viņa skatījumā sliktas lietas. Cik esmu klausījies viņā un redzējis viņa darbus, zinu, ka šis cilvēks ir tāds pats kā Strīķe. Ļoti negodīgs un varaskārs, bet galvenais netaisnīgs melis. Kā tad bija ar ziedojumu Bordānam vai atcerējies, meli. Padzīts no darba tagad meklē vietiņu pie treknās bļodas, tur nebūs jāstrādā un labi maksā, bet galvenais varēs shēmot un piesegt savējos kā līdz šim. Tik negodīgam cilvēkam nav vietas KNAB.

 13. https://goo.gl/V9tJmz Atbildēt

  Ne katrs var atļauties maksājot uzreiz nopirkt salonā jaunu telefonu, datoru, auto. Uzturēt pie sevis mājas krāšņu sievieti, nevis tikai nolūkoties uz tādām interneta fotogrāfijās. Tu vari? Ko tu darītu, ja vinnētu 50 miljonus eiro? Vai spēj iztēloties savu dzīvi pēc tam? Dod sev iespēju pārvērst savu dzīvi sapnī, noķer savu veiksmi! Ienāc un laimē savu Džekpotu:

 14. Lai veicas! Domāju vsp.vairāk vēlēšanās nepiedalīties, jo nav jau par ko balsot, tad beidzot uz skatuves ir parādījies cerību stariņš:)

 15. Kā NETICĒT cilvēkam, kurš personīgi izgājis cauri ELLEI, KO savas valdīšanas laikā radīja VIDUVĒJĪBA Streļčenoks????????????? Zinu, ko nozīmē strādāt pie vadītāja – VIDUVĒJĪBAS un SKAUĢA, kurš pats NESPĒJ PILNĪGI NEKO IZDARĪT NO TĀ, KO PRASA NO SAVIEM PADOTAJIEM, kurš APSLĀPĒS JEBKURU INICIATĪVU VAI DARBĪBAS, KO VEIC DARBINIEKI, KAM DARBS IR SIRDSLIETA!!! Pie ĻOTI lielas VAINAS ir vienīgi 2 premjeri: Straujuma un Kučinskis, kuru dēļ KNAB ir DEGRADĒTA, KORUPCIJU NESPĒJĪGA APKAROT IESTĀDE!!! Tagad KNAB vada Streļčenoka MĪLULE, kura liekas arī ir NULLE!!! PRIEKS KORUMPANTIEM, JO VIŅU JOMA IZBAUDA LABUS LAIKUS!?? Kučinskis velk laiku jauna iestādes vadītāja meklējumos, jo NEVĒLAS sakārtot korupcijas apkarošanas jautājumus LATVIJĀ! KO DOMĀT PAR ŠĀDU PREMJERU UN VIŅA RĪCĪBU?????????????????????????????? Redzēsim, kas PAR PUTNU BŪS VIŅA JAUNAIS KNAB VADĪTĀJS, TAD ARĪ BŪS ATBILDE UZ MANIS VISIEM JAUTĀJUMIEM!!!!!!!! IZGAISMOSIES ARĪ PATS PREMJERS UN VIŅA PARTIJA -ZZS!!!!!!!!!

  • A4 darīs visu lai KNABs nestrādātu,jaunais vaditājs vadāms.Bordāna partijai vēlēšanās paredzu panākumus,jo cilvēkiem ir apnicis tas bardaks.

   • Te runā par Bordāna partiju, bet Bordāns izšķirīgā brīdī izvēlējās atbalstīt Āboltiņu, jo tā cerēja kaut ko iegūt. Tāpēc neticu šim cilvēkam. Vēl, man zināma viena šmuce ar Ievas Bondares piedalīšanos reklāmas kampaņā un, ka šajā sakarā Bondars esot pieprasījis kādu naudiņu…

  • Biju domājis balsot par Bordāna partiju, bet nu vairs nē. Ja jau Juraš tur noderīgs,tad no partijas arī nav nekā.

   • Jā, es balsoju par SaSkaņu (SS), tagad balsošu par dzelzceļa spiegiem un korumpantiem . par Uškova melie, ka ieviesis pensionērim bezmaksas braukšanu, Meli, meli, meli – tagad par visu jāmaksā, nekā krievu laikā varēja teikt, Ušākovs iedeva braukšanu bez maksās, bet paskaiti, cik dārgi par to maksā citi un pārējā Latvija, kuri brauc uz gaklvaspilsētu? Cik maksā pensionāri par Rīgas namu pārvldnieka uzturēšanu, par viņu izraudzītiem māju remontiem dubultā, saskaiti un sapratīsi, cik Ušakovs tev par “bezmaksas braukšanu”, ar ko lielās 8 gadus, izņem no tavas kabatas, izrādīsies desmit reizes vairāk, arī tu maksā par apsimniekošanas pierasktījumiem =- paskaties savā izdevumu tāmā mājai un savos rēķinos,

    Meli, meli, meli, krāpšana, ka braukšana ir bez maksas.

 16. PIETIEK savulaik bija publicējis bildes, kur Jurašs pļāpā ar Čerņecki un vēl dažiem “godīgajiem”, “nepamatoti apvainotajiem” valsts darboņiem. Kā teica viens krievu režisors-nu neticu! Tāpat neticu tiem tekstiem par to, ka KNAB nepiesedza Jenotību- varbūt Streļčenoks arī nē, bet Potapova ar kompāniju, kurā ietilpa arī Jurašs, gan, jo Potapova ir ģimenes draudzene Viņķelei. Rudās lapsas vīrs turpina šeptēties pa valsts autoiepirkumiem, bet pāri robežai iet kontrabass, bet KNAB tik ķēra ceļiniekus par piecīšiem. Bet robežsargus un muitniekus? Es neatceros nevienu gadījumu, varbūt kāds arī bija. Tā ka- neticu un nebalsošu. Manu balsi Bordāns ar šo glumo fruktu ir zaudējis viennozīmīgi.

  • Tāpēc jau Potapovas kompānijai visu KNAB pastāvēšanas laiku bija labi, viņi komandēja parādi, ja vadītājs, ko iebilda, tad tika padzīts. Potāpovas kliķe piesedza visas lielās shēmas,kas saistītas ar Vienotību. Parādiet kaut vienu lietu ????
   Tāpēc jau Jurašam bija labi un silti uzdzīvot KNABā. Redziet,viss mainījās arī Jurašam. Streļčenoks malacis, vienreiz šo kliķi nolika pie vietas.

  • nelien ar saviem Jancis šeit un nebalso, tev nav nemaz tādu tuesību, balso savā Pierī vai pie Kremļa, kas tev kapiekas skaita par uzrakstītiem vārdiem.

  • Bet es neticu tādiem “neticīšiem” kā tu, jo neticu, ka saprātīgi domājošs cilvēks var neticēt faktiem, bet ticēt “sviestam” bla bla formātā, tipa – streļčenoks bija labais (fakts – necīnījās ar korupciju, bet gan ar korupciju tieši un neapstrīdami dedzīgi apkarojošajiem knab-ja darbiniekiem), bet Strīķe sliktā (fakts – vairāku smagsvara korumpantu sašņorēšana), no kā jāsecina, ka, ja kādu korumpantu pie mums apcietināja, tad tas noteikti bija Vienotības pasūtījums, lai cīnītos pret oponentiem (šajā vietā vēders no smiešanās jau sāp), jo “patiesībā” Latvijā korumpantu (izņemot kādu kultūras nama vadītāju …) nav (šajā vietā jau sāk gribēties raudāt) … .

 17. Tie, kuriem ir veselīgas šaubas par bijušo operatīvo darbinieku nodomu motīviem, iepriekšējās darbības godīgumu un metodēm, jebkādas šīs kompānijas aktivitātes uzskatīs par politiskās un saimnieciskās vides sakārtošanu savās interesēs. Tie, kuri viņus uzskata par pēdējo cerību korupcijas izskaušanā, turpinās pievērt acis uz dažiem loģiskiem jautājumiem, ieskaitot to, kāpēc, par spīti lielajai ietekmei, kas vismaz pēdējos 10 gadus ir bijusi rokās viņiem un viņu domubiedriem dažādās tiesībsargājošajās iestādēs, Latvija turpina būt par kontrabandas un korupcijas paradīzi, garām valsts makam aizplūstot desmitiem un simtiem miljonu eiro.

 18. Lai nu veicas! Tikai REĀLAJĀ Latvijā GAIŠO SPĒKU cīņasspars jau ierasti noplok, ieraušoties siltākā krēslā …

 19. noteikti balsosu par viņu partiju! lai veicās!

  • Ja kāds kaut ko pasaka kas jau sen visiem zināms ,tad noteikti ir jābalso par to partiju …
   Varbūt toměr balsot par Zīgeristu.
   Viennozīmīgi par tiem simts gobliniem, kas Saeimā nosvīduši kā roņi jau nu balsot nevajadzětu.Sākot no saskaņas un beidzot ar Kaimiņu.Cirks par brīvu.

 20. Skatos korumpantu troļļi komentāros sarosijušies, tas labi! Beidzot ir politiskais spēks, kas vēlas cīnīties par tiesisku valsti un pret korupciju. Es esmu ļoti priecīgs par to un mēģināšu viņus atbalstīt visiem spēkiem. Balsošu par Bordāna partiju!

 21. un tomēr vienu jautājumā gribētos godīgu atbildi- vai juraša kungs mājās ar sievu Allu( strādā pie leonīda loginova) runā tikai par tv pāraidēm un dārza iekopšanu:)

 22. Puishelis ! KNABs ir MK ,,paarraudziibaa,, ! Vai ar to nav viss pateikts ? Netiira,nevajadziiga iestaade. Valdoshaas partijas politiskaa ,,kabatas policija,, ! Atceraties,kaa Striikje -Potapova teica ,,Shoreiz neizgaaziisimies !,, …Un zaagjeeja A.Lemberga seifu…Un la Jurashs atceras,ka 20 gadus Riigaa valdiija ,,baalelinji,,…Tad viss spiideeja un laistiijaas ? Es gan atceros,ka dariits netika nekas ! Nolaadeeta valsts un taas vadiitaaji noziedznieki,kuri visiem speekiem censhas izniideet divus vieniigos pashvaldiibu vadiitaajus,kuri PROT STRAADAAT ,shim meerkjim izmantojot taadu apshaubaamu,odiozu iestaadi,kaa KNABs. Un veel murmulees par nekaartiibaam Barona ielaa !? Puishelis !

 23. Cik tukša intervija! Tieši tāpat kā Strīķe vaino visus visā. Godīgie ir tikai Strīķe un Jurašs un pāris viņu domubiedru. VISI CITI ir noziedznieki. Tā nemēdz būt. Streļčenoks uzķērās uz savu spītību dabūt prom Strīķi, par kuru juta, kas viņa par putnu. Savā ziņā Jurašs ir Elksniņa klons. Vismaz vizuāli noteikti. Viņa vērtība ir tikai tik, cik viņš atklās par Ušakovu, No varas jātur pa gabalu. Jo Jurašasm nav godaprāta.

 24. Nabaga pašpasludinātais svētmoceklis! Tik nez kāpēc nimba vietā velna ragi, no pagaldes rēgojas āža kāja un goves aste?

 25. Ja Jurašs ir kopā ar Bordānu, tad man nav šaubu par kuru partiju balsot ! Es viņus atbalstu !

 26. Būs par ko balsot! Lai veicas!

  • valsts izzušanas iespējamība ir elementāra. «Latvija kā simbols, protams, paliks, bet jāatceras, ka valsti veido cilvēki. Ja cilvēki netic valstij, tad par tās raizēm viņiem būs nospļauties, jo par viņu problēmām tāpat neviens neinteresējas un vēl ņem un apzog. Kā šādu valsti var atbalstīt? Tas nozīmē, ka valsts nav,»

   formāli valsts jau būtu un pastāvētu, bet šo valsti cilvēki vairs nemīlētu un necienītu. «Valsts ir tikai tik ilgi, kamēr esam patrioti sistēmai, kas eksistē. Tā kā arvien vairāk spļaujam tai virsū, ir bīstamība, ka valsts nebūs…»
   «Nesaku pozitīvs vai negatīvs, bet visas tās darbības, kurām tautai ir jāiet cauri, uz to velk.«

   bažas, ka cilvēkiem būs jāiziet cauri pamatīgai krīzei, lai gūtu atziņu, ka tā tālāk nevar dzīvot.

   , ja nemainīsim ekonomikas paradigmu, tad pēc īsa brīža būs vēl viena krīze, jo ekonomiku balstām uz pieņēmumiem, ka cilvēks ir egoists un darbojas tikai pašlabuma gūšanai. Krīzes atkārtosies tik ilgi, kamēr sapratīsim, ka jādzīvo citādi un nevar dzīties tikai pēc naudas un peļņas, nedomājot par citiem,»
   ja Latvijas cilvēki pārstās ticēt, ka esam šīs valsts pilsoņi, un nesāksim sadarboties ar ievēlētajiem tautas priekšstāviem un neuzticēsimies saviem tuvākajiem un kaimiņiem, tad tā zināmā mērā būs Latvijas valsts bojāeja.

  • Aņku- Jutu paņemiet! Tik lai šoreiz identitāti nomaina uz Baibu

 27. Gribas noticēt, jo Bordāns jau iepriekš ir radījis uzticību tam, ko runā un dara. Varbūt būs par ko balsot, citādi – sajukums!

 28. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt


  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  ;)))

  Ir sacīts: “Var jau iespējami skaļi un bezgalīgi ilgi dēvēt sū#u par zapti – dēļ tam tas saldāks nekļūs un tīkami smaržot nesāks.”

  Un, arī: “Politikai un šajā “LUMPENbiznesā” iesaistītajiem “politiķiem” (kā arī šo SILES “vienlīdzīgĀKo” cūklopu “īpašo vajadzību” apkalpotājiem u.c. taml. “pie SILES pietuvinātajiem” sīklopiņiem) nekas NAV un NEVAR BŪT “traumējošāks” un arī reāli bīstamāks par “godam” nopelnītu izsmieklu”. ?

  =======

  Mediju ziņa (2013. gads): “Plikadīdas, kuriem visa manta mugurā, bet bagātība vēderā, politikā lien ne jau cēlu mērķu vadīti. Kādi mērķi var būt, ja pēdējās tupeles nošķiebtas, zupa plāna iestrēbta, banka spiež un parādi miljonos? Bet tie, kuriem galvā nav vējš, ir ko strēbt un lieks kurpju pāris, politikā neies, jo tejāteris nav tā vērts, lai maltu svešus sū… Latvija iet bojā? Tauta izmirst? Ļoti labi. Sen bija laiks dot vietu dzīvīgākām tautām. Bet ķērcieni “все пропало, клиент уезжает, гипс снимают!!!…” vairs nedarbojas – par vēlu.” ( cit.vied.aut.: komentētājs “nomr”, diskusjia pie zinātnieka un publicista Artura Priedīša esejas “Nozieguma brīvība” pa lēto pērkamajā interneta portālā “pietiek-com” )
  —–
  Mediju ziņa (2008. gads): “Šajā pašreizējā Latvijas valstī politika un tai pakārtotā valsts un pašvaldību pārvalde ir veids, kā ar ļoti apšaubāmām darbībām “nopelnīt” naudu tiem, kas citādāk to darīt neprot. Jau no paša sākuma salīdzinoši nedaudzajiem varas turētājiem bija izdevīgi visu šīs valsts sabiedrību dalīt tā, lai atstumtu no “barības galda” pēc iespējas vairāk aktīvu iedzīvotāju. Par to maz kurš runā, bet tas nu reiz ir fakts! Pie mums mazskaitlīga politekonomiskā “elite” – saeimas “tautas kalpi”, gan attiecīgajā laika posmā valdošie, gan tiem opozīcijā esošie politekonomisko interešu grupējumi, kuri sevi dēvē par “partijām”, no “valdošās koalīcijas” līderiem sastāvošā pretlikumīgā, valsts pamatlikumam Satversmei un citiem likumdošanas aktiem neatbilstošā “koalīcijas padome”, kā arī tās kontrolētās valdības “politiski atbildīgie” funkcionāri – visu vērtē un skaita nevis pēc smadzenēm, bet pēc “mutēm pie siles”. Šī “elite” uzskata, ka pie valsts un pašvaldību budžetu un citu resursu, kā arī pie valsts un pašvaldību pasūtījumu, subsīdiju u.c. politiski motivētu privilēģiju dalīšanas “savējiem”, pie SILES jāpielaiž pēc iespējas mazāk mutes.” … (apt.cit.aut.: uzņēmējs un mecenāts J. Gombergs)
  —–
  .
  “Par šo gan runāt “neesot glīti”…”
  ( O.M.© “Hroniskais pjedestāls” – 9.07.2008., Nr.6. )
  .
  “Lai jādzīvo nav ‘di#su pliku’ ~
  Šai “valstī” ‘taisīt’ “politiku”,
  ‘Lien’ mutanti, kam s(kaidas) galvā,
  Un lielkretīnu smaka spalvā.
  .
  Tie, kuri “valstī” ‘SILI bradā’,
  Bez “politikas” ‘sprāgtu’ badā,
  Jo – nejēdz VISPĀR neko darīt,
  Kā vienīgi – ‘pa trekno parīt’:
  .
  Pēc “shēmām” dalot ‘budžet-piķi’,
  Tur ‘atslauc taukus’ “politiķi”,
  Ar paštaisītiem likumpantiem,
  No SILES sugas “konkursantiem”.
  .
  Caur ‘tenderiem’ tiek budžets tērēts,
  Lai katrs “zobratiņš” top ‘smērēts’:
  Iekš SISTĒMAS un “aparāta”,
  ‘Rij’ lērums KRETĪNU, bez sāta.
  .
  Šai “valstī” smadzenes NAV vērtas,
  Pat tik, cik ‘subproduktos svērtas’:
  Ir “kaitīgs process” domāšana ~
  To aizstāj prasta ZOMBĒŠANA.
  .
  Ja MUĻĶU ZEMĒ dzīvot riebjas,
  Dēļ tā, ka “valsts” ‘uz galu šķiebjas’,
  Var ‘šņorēt pastalas un paunas’ ~
  Rast SIB-īrijās mājas jaunas:
  .
  Drīz paliks “valstī” ‘SILES brāļi’,
  Un smagāk NOZOMBĒTIE ‘pāļi’ ~
  Jo ‘mazāk mutes būs pie galda’,
  Jo – ērtāk tiem, kas MZ “valda”!…”

  Par šo gan runāt “neesot glīti” ~
  ‘Viebj skābus feisus’ “sorosīti”,
  Un SILES lopi rukšķ uz “bļauriem”,
  Kam klusēt pieriebies kā ‘bauriem’…

  =====

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 29. Kārtējais muldētājs….

 30. Ticēt vai neticēt kādam, bet Bordāns bija un ir vienīgais politiķis, kurš nostājās pret “savējiem” Valts idejas vārdā, viņš centās nepieļaut Valts izzagšanu, par to izmeta kā suni no mājas, šaubos vai Bordāns ar tādu stāju savā komandā ņemtu personu par kuras uzticamību šaubītos

 31. Bordāns ir goda vīrs tas jau dzīvē pierādījies, bet šis frukts izskatās dikti glums. Bordān, labāk skaties Jutas strīkes virzienā!

 32. 1934.g. 15. maijs ar zelta burtiem ierakstīts Latvijas vēsturē.Daudzpartiju sistēmas savstarpējiem kašķiem ,nelikumībām,kaitniecībai,savstarpējām andelēm bija pienācis gals,sākās valsts uzplaukums.Patreizējā daudzpartiju sistēma ir vēl atbaidošāka kāda tā bija pirms 1934.g. 15 maija.Toreiz bija tikai viens miljonārs – J. Benjamīns,tagad pāri simtam.
  Ar demokrātiskām metodēm iepuvušu valsts pārvaldes sistēmu izārstēt nav iespējams.

 33. uz mazītiņo šī kundziņa un antikorumpanta namīpašumiņu, tad tā vien prasās sacīt: “Lai nu kura govs būtu māvusi!”

  • Izpēti medijus. Tur ir ticamas atbildes. Viņš tik sen un daudz ir publiski pētīts, ka nebūtu iespējams melnumus noslēpt.

   • Par cik, uz kā vārda, kā utt. – vēl nesen bija laba publikācija par šo tēmu…

   • Tieši tā, ir izpētīts un pierādīts gan par zirgu biznesu, gan Briedes krogu utt, tikai VID tika dots “stop” rīkojums, bet FM Repšika uzdevumā sniedza VIDam apbrīnojamas likuma piemērošanas interpretācijas norādes

 34. Rigas putinisti varu neatdos demokratiska cela . Bordana partijai vajadzetu papetit ka viens kantoris skaitis veletaju balsis …

  • Jāorganizē, lai partijas pārstāvis būtu novērotājos katrā iecirknī un pa īstam novēro, kā skaita balsis, tādējādi radot šķēršļus krāpniecībai

 35. Dzirdēju klačojam ka zēns ir tukšo salmu kūlējs un labas dzīves tīkotājs

  • Parasti klačo par tiem, as kaut ko dara 🙂 Tieši tas laikam ir iemesls kādēļ Jurašam ticu.

  • Kā man patīk šie “Viena tante teica” jēlie komentāri, bez seguma 😀

  • Tu klaču izplatītājs esi? Tas nozīmē, ka tu pats klačo, bet tas nozīmē, ka esi vecās sistēmas atbalstītājs, ja klačo par Jurašu.
   ĻŌti ceru, ka daudzi vēl spēj ieslēgt kritisko domāšanu, lai novērtētu, kāpēc par kādu klačo.

 36. Cerams ka šim arī citās darbavietās priekšnieki būs šie sliktie un šo, kā vienīgo labo darbinieku, arī atlaidīs!

 37. Lai “parautu līdzi” bez degsmes nekādi. Līdzās profesionālajai pieredzei ir jāprot aizdedzināt. Pārāk remdeni esam palikuši. Jurašam liekas šī degsme piemīt. Varbūt V.Ķirsim jābūt aktīvākam.
  Žurnālistiem jautājums, skatījos Tiešo runu, man pirmais jautājums būtu B.Brokai par viņas ģimeniskajām draudzīgajām attiecībām ar Ušakovu ģimeni. Kaut kā neticami liekas, ka B.Brokai var uzticēties.
  Bet par ZZS, kad viņu savienībā Grigule gozējas, tad, kā lai notic. Tiešajā runā E.Tavars pilnīgi garām.

Draugiem Facebook Twitter Google+