Latvijā
Novados

Sit, ja neatnes šņabi; zog sirmgalvjiem domātās lietas! Kas notiek pansionātā Rēzeknes pusē? 16

Foto no Pixabay.com

Rēzeknes novada Strūžānu ciema sociālā aprūpes centra darbinieki ir nolaidīgi, savukārt atsevišķi iemītnieki pārkāpj iekšējās kārtības noteikumus, uz ko pansionāta vadība piever acis, raidījumam “Bez Tabu” atklāj iestādes iemītnieks.

74 gadus vecais Pēteris Strūžānu pansionātā dzīvo četrus gadus. Šo gadu laikā, kā pats stāsta, esot novērojis pansionāta darbinieku zādzības.

“Esmu redzējis, kā stiepj somām ārā. Ko no pansionāta var vest? Ko? Nakts laikā. Iet prom pilnām somām. Cik es saprotu, mēs labi ja vienu trešo daļu saņemam.Nes prom iemītniekiem atvestās drēbes, gultas veļu, pārtiku. Ciematā pansionātu sauc par zelta bedri. Kāpēc?” teic Pēteris.

Strūžānu pansionāta vadītājas pienākumu izpildītāja Olga Piļķa gan noliedz pārmetumus par darbinieku veiktajām zādzībām. “Mums ir kameras, kuru ierakstus mēs regulāri skatāmies. Nekādi pārkāpumi nav konstatēti. Arī represijas pret Pēteri nenotiek. Tās ir tikai viņa iedomas. Neesmu dzirdējusi, ka darbinieki viņam draudētu,” raidījumam stāsta pansionāta vadības pārstāve Piļķa.

Pansionāta iemītnieks žurnālistiem arī atklāj, ka iestādes iemītnieki mīlot bieži iedzert.“Īpaši te kompānija dzer tā saucamajā algas dienā, kad saņemam mūsu 10 procentus pensijas. Pārējo maksā par dzīvošanu. Kāpēc cilvēkiem vecumdienās jāklausās, kā dzērāji ārdās?” neizpratnē ir Pēteris.

Pansionāta vadības pārstāve Piļķa nenoliedz, ka, par spīti aizliegumam, alkohols iestādē ir problēma, tomēr cīņā ar dzērājiem nevarot uzvarēt.“Policisti ir bieži viesi. Jā, viņi [iemītnieki] dzer. Viņi jūtas pie sevis kā mājās. Tiek brīdināti, tiek veiktas pārrunas, bet izrakstīt no pansionāta viņus nevaram, jo viņiem nav kur iet,” stāsta Piļķa.

Rēzeknes novada pašvaldības Sociālais dienests 2017. gadā pansionātā veicis trīs pārbaudes. Veikto pārbaužu laikā nav konstatēta ne pārtikas, ne citu preču zādzība, iztrūkums pansionātā. Pārbaužu laikā ir norādīts uz stingrāku iekšējās kārtības noteikumu izpildi attiecībā uz alkohola lietošanu.

Vairāk pievienotajā video:

LA.lv