Situāciju komēdija ar pārpratumiem – “Divu kungu kalps”
 0

Latvijas Nacionālajā teātrī 28. novembrī pirmizrāde Ričarda Bīna situāciju komēdijai “Divu kungu kalps. Anno 1963”, kur mūziķa bezdarbnieka Frensisa lomā redzēsim aktieri Mārtiņu Eglienu. Tīra komēdija, kas stāsta par noteiktu vēsturisku periodu un ne mirkli nezaudē komismu.

Reklāma
Reklāma
TV24
Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41
RAKSTA REDAKTORS
“Šorīt viņi tur stāvēja vairāk nekā pusstundu, diskusijas bija skaļos toņos” – jautājam instruktoram, kuram no šoferiem šādā situācijā ir priekšroka 3
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 18
Lasīt citas ziņas

Lugas autors ir piestrādājis pie precīza laika – 1963. gads, kad ir pirmais “Bītlu” vilnis, feminisma kustība, puķu bērnu laiks. Lai arī tā ir Anglija, arī mums, latviešiem, nav svešs “Bītlu” laiks. Arī skatītājs pamanīs daudz un ļoti precīzas atsauces uz šo konkrēto laiku. Kā saka pats lugas autors – situāciju komēdija par seksu, pilnu vēderu un naudu.

Mārtiņš Egliens savu atveidoto Frensisu raksturo kā cilvēku, kurš palicis bez darba, bet grib ēst. “Frensiss pieņem piedāvājumu kļūt par kalpu, bet tad nāk vēl viens piedāvājums un viņš pieņem arī to. Tad kuļas un mēģina apvienot darbus. Taču abi darba devēji – vīrietis un sieviete – ir tuvu blakus stāvoši, pat viens otru mīl. Te veidojas tā komiskā, kutelīgā situācija,” nosaka Mārtiņš. Viņš arī uzsver, ka tam nav nekāda sakara ar Latviju, bet situācija, kad parastais cilvēks kļūst par divu kungu kalpu, ir aktuāla visā pasaulē.

CITI ŠOBRĪD LASA

Izrāde skatītājus aizvedīs uz 1963. gada Braitonu, Anglijā, kur visiem būs iespēja izbaudīt angļu humoru, kas reizēm ir ironisks, mazliet paskarbs. “Man ļoti patīk angļu humors. Varbūt skatītāji kaut ko nesapratīs, bet tas būs tas, kas dod to īpašo garšu un pietuvinās konkrētajai videi. Jokus pārnest uz Latviju, tas būtu bezjēdzīgi,” atklāj Mārtiņš.

Šai komēdijai Anglijā pēdējo pāris gadu laikā bijuši, vārda tiešā nozīmē, grandiozi panākumi – ne tikai smieklīgo pārpratumu dēļ vai brīnišķīgo aktierdarbu, bet drīzāk nostalģijas pēc 60. gadu puķu bērnu brīvības dēļ. Jāsaka, ka pat to gadu noziegumi šodien šķiet aizkustinoši naivi.

Frensisa lomā Mārtiņš Egliens, Reičelas Krebas – Madara Botmane un Stenlija Stabera – Ģirts Liuziniks, kā arī Nacionālā teātra aktieri Juris Lisners, Sanita Pušpure, Normunds Laizāns, Arturs Krūskops, Līga Zeļģe, Jānis Skanis, Artis Drozdovs, Kaspars Aniņš un Kristiāns Kareļins.

Varbūt noder!!


Režisors: Valters Sīlis

Tulkotājs: Edvīns Raups

Scenogrāfs: Uģis Bērziņš

Komponists: Grants Oldings

Kostīmu māksliniece un animatore: Ieva Kauliņa

Gaismu mākslinieks: Igors Kapustins

Producents: Jānis Kaijaks