×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Svētdiena, 17. jūnijs, 2018
20. jūnijs, 2012
Drukāt

Skābenes ar caurumiem

Foto-Flickr/ Jasmine&RoseFoto-Flickr/ Jasmine&Rose

“Skābenēm uzmetušies zaļi kaitēkļi – mušas vai vaboles. Lapas vienos caurumos. Kā apkarot? Kādus līdzekļus lietot? Varbūt ir kādi augi, ko varētu stādīt blakus skābenēm, lai kaitēkļus atbaidītu?
” Sandra Kļava Bauskā

 

Salīdzinājumā ar citiem zaļumu dārzeņiem (piemēram, ar spinātiem) skābenes audzē relatīvi maz, tādēļ to slimības un kaitēkļi ir pamaz pētīti. No otras puses, skābenes aug tik strauji, ka ķīmisko augu aizsardzības līdzekļu lietošana nebūtu vēlama. Tieši tāpēc lietošanai skābenēs Latvijā nav reģistrēts neviens augu aizsardzības līdzeklis. No apkarošanas paņēmieniem visdrošāk būtu nopļaut kaitēkļu apsēstās skābenes, dot papildmēslojumu un gaidīt, kamēr ataug lapas. Nopļaušana pārtrauks kaitēkļa attīstības ciklu, tādēļ jaunās lapas būs tīras un veselīgas.

Ja vēlas precīzi noskaidrot, kādi kaitēkļi ieviesušies skābenēs, ar bojāto augu paraugiem, kukaiņiem (vai vismaz to oliņām) jāgriežas pie Valsts Augu aizsardzības dienesta inspektoriem (tādi ir arī Zemgales reģionālajā nodaļā, piemēram, Bauskas novada Īslīces pagastā) vai tieši Karantīnas laboratorijā (Rīgā, Lielvārdes ielā 36/38).

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+