Dabā
Medības

Padoms medniekam. Lai ūdens nesūktos cauri1


‘Sea to Summit’ maciņš, ērti izmantojams ne tikai planšetēm, bet arī dokumentiem.
‘Sea to Summit’ maciņš, ērti izmantojams ne tikai planšetēm, bet arī dokumentiem.
Foto: Linda Dombrovska.

Lietus, kas mijas ar slapju sniegu. Mastā stāvi sarāvies un nikns, jo neko nedzirdi, pats nosalis, apsēsties nav kur, viss slapjš.

Vakarā, pārnākot no medībām, atklāj, ka ūdens izsūcies cauri ne tikai somai, bet arī piekļuvis dokumentiem, un maks, kam tos vajadzēja pasargāt no samirkšanas, savu uzdevumu nav pildījis.

Bet dokumenti! Dokumenti ir pats svarīgākais! Suņu potēšanas pasēm salipušas lapas, labi vēl, ka Eiropas ieroču pase nav cietusi. Kā tautā saka – kārtīgs aplauziens! Iepriekš dokumentus turēju klasiski – maisiņā ar aiztaisāmu galu, bet šis risinājums ātri nolietojas, un, pēc tam kad kolēģe šādi pazaudēja mednieka apliecību, no maisiņiem atteicos. Tomēr dāvinātā dokumentu somiņa, kā izrādās, nepasargā no mitruma.

Kādu risinājumu meklēt? Risinājumu atradu Outdoortactics.lv veikalā, kur man piedāvāja profesionālo kalnos kāpēju ūdensdrošo maku Sea to Summit 210 x 145 mm izmērā, kurā ērti var ielikt kā mednieka apliecību, tā arī Eiropas ieroču pasi un suņu pases. Cena gan tādam nav nekāda mazā – 29,90 eiro, bet ceru, ka šis pirkums pildīs tam uzticēto uzdevumu.

Interesanti gan, ka šis maciņš oriģināli paredzēts planšetēm, lai tās pasargātu no ūdens. Tādēļ ceru, ka tas pasargās arī dokumentus. Tas nozīmē, ka maciņā var ielikt arī telefonu un to lietot, jo, pateicoties apvalka uzbūvei, ir iespējams brīvi izmantot savu viedierīci arī tad, kad maks ir aiztaisīts. Tātad divi vienā! Ražotājs sola, ka maks ir izturīgs un tik viegli nepadosies laikazobam, lai gan mehāniski to būtu diezgan viegli sabojāt. Ļoti patīk arī tas, ka izvēlētais modelis ir spilgti dzeltens – to nebūs tik viegli pazaudēt! Ja nav vēlmes tērēt lielu naudu par profesionāliem risinājumiem, var likt lietā iztēli un pats sev radīt dokumentu maciņu.

Kolēģe Kate Šterna ir izmantojusi parasto plastmasas maisiņu, kura galu var aiztaisīt ar savilcēju, bet to nolīmējusi ar makgaivereni, kas nodrošinās to, ka maisiņš tik ātri nesaplīsīs. Arī labs risinājums no sērijas Dari pats! Tas pilda visas noteiktās funkcijas – pasargā dokumentus no mitruma.

Ja papēta dažādus internetveikalus, piedāvājumā ir diezgan liels ūdensnoturīgo dokumentu vai viedtālruņu maciņu klāsts – cenu amplitūda arī pietiekami plaša – sakot ar pieciem un beidzot ar 40 eiro atkarībā no pielietojuma un izmēra. Viss atkarīgs no vajadzībām un gaumes. Protams, maciņu, kas paredzēts viedtālrunim, ērti var lietot arī dokumentiem.

LA.lv