×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Zenta, Dzelde, Zelda
Trešdiena, 15. augusts, 2018
13. jūnijs, 2018
Drukāt

Skaidrā laikā var redzēt pat Sāremā salu: Interesanti fakti par Slīteres nacionālo parku (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

RīgaTV 24 raidījuma “Dabas Tops” jaunākajā sērijā žurnālists un raidījuma vadītājs Sandijs Semjonovs viesojās Slīteres nacionālajā parkā, kur Slīteres Zilo kalnu un dabas takas gids Vilnis Skuja dalījās ar interesantiem stāstiem par parka vēsturi un bagātīgo dabu, kā arī izstāstīja, kā vislabāk apskatīt Slīteres nacionālo parku. Aizrautīgais dabas pētnieks arī vērsa uzmanību uz dažādiem interesantiem faktiem par nacionālo parku.

Interesanti fakti par Slīteres nacionālo parku:

Dodoties pastaigā par Slīteres dabas taku, paveras skats uz krauju, kur pirms vairāk nekā 10 000 gadiem ir bijis Baltijas ledus ezera krasts.

Skaidrā laikā no Slīteres takas var redzēt Sāmsalu jeb Sāremā, kas atrodas aptuveni 30km attālumā

Slīteres zilajos kalnos augsne ir ļoti auglīga, tāpēc tur aug arī tādi koki, kurus citur Latvijā sastapt ir grūti. Slīteres nacionālajā parkā, piemēram, aug 75% visu Latvijas īvju;

Slīteres nacionālā parka teritorija reiz piederēja Dundagas baronam, kas bija viens no lielākajiem zemes īpašniekiem cariskajā Krievijā. Viņš tur ierīkoja meliorāciju – saraka grāvjus, nosusināja tuvumā esošu lielu ezeru.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Ko tad latvija skumst pēc sāremā salas berat būvgružus jūrā un būs jums sala. Abreni atdeva, Palangu un Sventāju atdeva. Tagad sagribējuši Saaremā. Kurzeme jau sen leišiem pieder un plešastā varza vēl tālāk. Leiši kā āfrikas cūku mēris izplatās.

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +16
Alūksne +14.9
Daugavpils +18.5
Saldus +14
Liepāja +18.2
Jelgava +15
Ventspils +16.4
Limbaži +15
Madona +15
Rēzekne +17
Draugiem Facebook Twitter Google+