×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Janīna, Linda
Otrdiena, 21. augusts, 2018
3. novembris, 2016
Drukāt

Skaidras naudas darījumi nesamērīgi lieli: VID kandidāte Cīrule plāno izmaiņas (12)

Foto - LTV ekrānšāviņšFoto - LTV ekrānšāviņš

Ilze Cīrule, bijusī apdrošināšanas sabiedrības "Gjensidige Baltic" finanšu nodaļas vadītāja

Skaidras naudas aprites ierobežošana palīdzētu efektīvāk apkarot ēnu ekonomiku, šorīt intervijā Latvijas Radio atzina Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora amata pretendente Ilze Cīrule.

Viņa atzīmēja, ka šobrīd noteiktais limits skaidras naudas darījumiem septiņu tūkstošu eiro apmērā ir nesamērīgs un tas noteikti būtu jāsamazina. Pēc viņas teiktā, skaidras naudas aprites ierobežošana dotu VID lielāks iespējas naudas kontrolei un cīņai pret aplokšņu algām.

Tāpat Cīrule atzina, ka jāierobežo skaidras naudas iemaksas bankomātos. Sadarbībā ar Latvijas Komercbanku asociāciju būtu iespējams analizēt privātpersonu iemaksu apjomu, un, ja tas būtu nesamērīgi liels, privātpersonai būtu jāskaidro naudas izcelsme.

VID ģenerāldirektora amata pretendente uzsvēra, ka ēnu ekonomikas apkarošana ir komandas darbs, kurā jāiesaistās visām iestādēm. Savukārt uz jautājumu, vai ēnu ekonomikas apkarošanai un reformām VID būs politiskais atbalsts, Cīrule norādīja, ka no ģenerāldirektora amata pretendentu atlases komisijas ir gūta pārliecība, ka jaunajam VID vadītājām būs viss nepieciešamais atbalsts no valdības puses. “Guvu apliecinājumu, ka valdība ir gatava sniegt visu atbalstu jaunajam iestādes vadītājam, lai VID kļūtu par caurspīdīgu, uzticamu un uz klientiem orientētu iestādi,” teica Cīrule.

LETA jau ziņoja, ka konkursa komisija par piemērotāko VID ģenerāldirektora pretendentu atzinusi apdrošināšanas kompānijās pieredzi guvušo Ilzi Cīruli. Lēmums pieņemts pēc konkursa trešās kārtas, kurā pretendentu vadības kompetences vērtēja personālatlases kompānijas “Eiropersonāls” speciālisti.

Valsts kancelejas direktors Mārtiņš Krieviņš iepriekš skaidroja, ka Cīrule tika izvēlēta kā labākā kandidāte uz VID ģenerāldirektora amatu, ņemot vērā viņas sniegtās atbildes konkursa gaitā, viņas stratēģisko redzējumu par VID turpmāko darbību, komandas vadību, pārmaiņu vadību un rezultātu sasniegšanu. “Cīrule visus šos pārbaudījumus veica ļoti labi, tāpēc komisija nolēma virzīt viņu,” piebilda Valsts kancelejas direktors.

Pretendentu vērtēšanas komisijā bija Valsts kancelejas direktors, Valsts kases pārvaldnieks Kaspars Āboliņš, Finanšu ministrijas valsts sekretāre Baiba Bāne, Finanšu ministres biroja vadītājs Ringolds Beinarovičs un Tieslietu ministrijas valsts sekretārs Raivis Kronbergs.
Iepriekš finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola aģentūrai LETA norādīja, ka uz VID vadītāja amatu pretendēja trīs līdzvērtīgi pretendenti un viņu priecējot, ka izdevies izraudzīt vienu pretendentu.

Ministre atzinīgi novērtēja Cīrules iepriekšējo darba pieredzi, vadot lielu kolektīvu. Cīrule bijusi apdrošināšanas AS “Balta” valdes locekle un vēlāk arī viceprezidente, kā arī strādājusi AS “Parekss apdrošināšanas kompānija”, vēlāk “Gjensidige Baltic” Pārdošanas attīstības daļas vadītājas amatā. Kā liecina ieraksts Cīrules profilā vietnē “LinkedIn”, kopš 2012.gada viņa ir “Gjensidige Baltic” Finanšu daļas vadītāja.

Finanšu ministre atturējās sniegt detalizētāku vērtējumu par Cīruli kā VID vadītāja amata pretendenti, bet solīja savu lēmumu paziņot pēc tikšanās ar Cīruli.

Konkursā uz VID ģenerāldirektora amatu tika saņemti 19 pieteikumi, bet konkursa komisija lēma uz konkursa otro kārtu virzīt astoņus pretendentus. Savukārt konkursa trešajai kārtai tika virzīti četri kandidāti – Andris Ņikitins, Kaspars Rumba, Ilze Cīrule un Latvijas Kokrūpniecības federācijas izpilddirektors Kristaps Klauss, kurš gan vēlāk atsauca savu kandidatūru.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Likumiski man liek savu naudu atdot kaimiņu Jurim(Joskem),kuram pieder banka un man vēl viņam par to jāpiemaksā,banka ir privāta struktūra,privāts bizness….kad banka sāks maksāt sakarīgus nodokļus,tad padomāsim par tās izmantošanu,iepūt astē

 2. kundzīte bišku sajaukusi- VID neizdod likumus, bet izpilda. Par skaidras naudas ierobežošanu gan jau nolems citi, bet tev jālūko labi izpildīt savu darbu,bet nē – šī jau naski gatava da jebko ierobežot.. super kandidāte!

 3. Kad reiz VID-s un citi sāks analizēt cēloņus, kāpēc šos nodokļus nemaksā? Par to gan neviens nerunā, cīnās tikai ar sekām. Kā jau tas ir šeit pieņemts.

 4. No šī raksta var saprast tuikai to, ka atkal viss ir / būs “garām”!

 5. Darba likuma 70.pants. Darba samaksas izmaksas veids: Darba samaksa aprēķināma un izmaksājama skaidrā naudā.
  (spēkā esošs un pagaidām tā kā nav mainījies)

 6. 7 tūkstoši skaidrā naudā redz ir par daudz. Kurš nopietns nodokļu nemaksātājs krāmējas ar 7 tūkstošiem?
  Atkal čakarējam mazos uzņēmējus?

 7. Mums ir nesamērīgi lielas sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas. Tās motivē nelegālo nodarbinātību un līdz ar to brīvas naudas nepieciešamību. No algas ir jāatskaita tikai iemaksas pensiju fondā. Visa veida pabalsti maksājami no budžeta un tikai vidēji un maznodrošinātiem. Turīgie maksā tikai kārtīgu IIN. Nodokļu politika jāorientē uz ražošanas attīstību, neviss uz pabalstu sniegšanu.

 8. šai tantei nekas neizdosies. Visus tos 101 elementāros veidus kā starp privātpersonām savstarpēji norēķināties skaidrā neviens nespēs nedz ierobežot, nedz izkontrolēt. Būtu labāk no Igaunijas ieimportējuši reālu speciālistu, nevis tukšus tekstus bārstošu bezdarbnieci

 9. To rādīs laiks, kāds būs viņas stratēģiskais redzējums.Lai kundzei veicas!

  • apdrošināšanas kasierei nav redzējuma-viņai ir jāisteno letiņu neotrokistu un noziedzīgā Aboltiņas klana vadlīnijas- atņemt pēc iespējas vairāk, aizliegt , cik var…nepieļaut visu, kas nav kontrolēts. Abet kada .. darīšana valstij, ko kā cik kāds kādam maksā skaidrā? Cilvēks maksā , kā grib, un cilvēkam , kā viņš vēlas…

  • Doma pilnīgi pareiza!Kāpēc man no saviem sūri grūti pelnītiem 700eur jāsamaksā viss kā pienākas uzturot vēl tos ,kuri krāmejas ar tukstošiem un miljoniem valstij un sabiedrībai nedodot neko,paši dzīvojot šiki.Un vēl ir lielākie bļāvēji,par visu ,kas notiek.Tie paši ir vislielākā bremze visam lai kaut kas mainītos,jo viņiem pašreizējais bardaks nodokļu ziņā ir ai kā izdevīgs. Katrā zinā ,lai veicas jaunajai VID priekšniecei.

Draugiem Facebook Twitter Google+