×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
11. novembris, 2012
Drukāt

Skaidras naudas darījumu īpatsvars nekustamo īpašumu tirgū ir ap 30%

Foto-Inga PavlovičaFoto-Inga Pavloviča

Lai gan nekustamā īpašuma pircēji mājokli pārsvarā iegādājas, izmantojot banku kredītus, ir arī tādi, kas īpašumus pērk par pilnībā saviem līdzekļiem. Taču šajos gadījumos tie lielākoties gūti, pārdodot kādu citu sev piederošu īpašumu. Skaidras naudas darījumu īpatsvars tirgū ir ap 30% no kopējo darījumu skaita, sacīja nekustamo īpašumu projektu attīstītāja SIA “Hanner Real Estate” mārketinga un pārdošanas vadītāja Dana Jasone-Aleksandroviča.

“Salīdzinot pašreizējo situāciju ar vēl nesenu pagātni, jāatzīst, ka bankas jauno mājokļu pircējus kreditē samērā aktīvi, protams, daudz piesardzīgāk nekā pirmskrīzes gados. Turklāt neviena banka ļoti aktīvi nereklamē hipotekāro kreditēšanu, līdz ar to lielākajai sabiedrības daļai, kam ikdienā nav tiešas saistības ar šiem jautājumiem, vēl aizvien nav ticības iespējai saņemt kredītu,” norāda Jasone-Aleksandroviča.

Daudzi potenciālie nekustamo īpašumu pircēji domā, ka situācija hipotekārajā kreditēšanā ir vēl aizvien tāda pati kā pirms dažiem gadiem, kad daudzas bankas tiešām bija praktiski apstādinājušas hipotekāro kreditēšanu, sacīja Jasone-Aleksandroviča, piebilstot, ka viņus nākas pat pārliecināt doties uz banku pie kredītspeciālista, lai noskaidrotu par kādu summu nekustamo īpašumu var iegādāties, atbilstoši katra individuālajiem ienākumiem un izdevumiem.

“Turklāt pozitīvi jāvērtē tas, ka daudzas bankas pēdējā laikā ir ļoti mainījušas savu agrāko darbības stilu un cenšas strādāt ar katru klientu ļoti individuāli – katram klientam piemeklēt tieši viņam piemērotāko risinājumu. Piemēram, gadījumos, kad jaunu mājokli nav iespējams iegādāties uzreiz, tās palīdz klientam izstrādāt precīzu plānu, kā padarīt to iespējamu kādā konkrētā laika periodā, piemēram, divu gadu laikā,” piebilda Jasone-Aleksandroviča.

Tiesa, bankas gan pēdējā laikā ir kļuvušas mazliet piesardzīgākas, vairākas no tām ir samazinājušas finansējuma apmēru no 90% no kopējās darījuma summas līdz 85%, sacīja nekustamo īpašumu nozares speciāliste. Tādējādi mājokļu pircējiem ir vajadzīga lielāka naudas summa personīgajam iegādes līdzfinansējumam. Daudziem potenciālajiem pircējiem tā ir problēma, jo nav tāda naudas uzkrājuma.

“Taču jāsaka, ka nekustamā īpašuma tirgus jau ir pielāgojies banku diktētajiem spēles noteikumiem. Piemēram, projekta “Jaunā Teika” papildpakalpojums “Īre ar izpirkumu” ir guvis ļoti lielu pircēju atsaucību, jo tas ļauj jaunajā mājoklī sākt dzīvot uzreiz, bet divu gadu laikā bankā uzkrāt pirmo iemaksu kredīta saņemšanai,” sacīja Jasone-Aleksandroviča.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+