×
Mobilā versija
Brīdinājums +6°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
19. novembris, 2012
Drukāt

Skaidras naudas izmaksas Latvijā iespējamas 762 tirdzniecības vietās

Foto-LETAFoto-LETA

Skaidras naudas izņemšanas pakalpojums “Naudas izmaksa” Latvijā ir pieejams 762 tirdzniecības vietās, liecina Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas apkopotā informācija.

Lai gan iespēja izņemt skaidru naudu pie veikala kases ir pieejama jau kopš 2000.gada, iedzīvotājiem ir trūkusi informācija par šo pakalpojumu, tāpēc tas nebija pieprasīts. Kopš 2011.gada augusta šis pakalpojums ir pilnveidots un sabiedrība ir vairāk informēta par šādu iespēju, domā ministrija.

Visvairāk šāds pakalpojums ir pieejams Latgales reģionā – 167 tirdzniecības vietās, bet vismazāk tirdzniecības vietu, kas piedāvā šādu iespēju, ir Kurzemes reģionā – 100. Vidzemes reģionā ir 138 šādas tirdzniecības vietas, Rīgā – 128, Pierīgas reģionā – 123, bet Zemgales reģionā – 106 tirdzniecības vietas, kur pie kases var izņemt skaidru naudu.

Deviņos novados šāda iespēja nav piedāvāta vispār – tie ir Alsungas, Baltinavas, Ciblas, Ērgļu, Ķeguma, Lubānas, Mazsalacas, Naukšēnu un Pāvilostas novadi. Turklāt šajos novados arī nav vairāk par diviem bankomātiem, bet Ciblas novadā nav neviena bankomāta.

Naudas izmaksas iespēju piedāvā piecas bankas: “Citadele”, “DNB banka”, “Nordea”, “SEB banka” un “Hipotēku banka”. Šīs bankas ar tirdzniecības vietu palīdzību piedāvā iespēju, norēķinoties par pirkumu pie kases, noņemt no konta naudu, kas nav mazāka par pieciem latiem, bet nav lielāka par 50 latiem.

Naudas izmaksas pakalpojumu piedāvā tādi uzņēmumi kā AS “Virši-A”, SIA “Palink”, SIA “Lukoil Baltija R”, SIA “Ilmas aptieka”, savukārt divi lielākie mazumtirgotāji SIA “Rimi Latvija” un SIA “Maxima Latvija” šādu iespēju nepiedāvā.

Ministrija uzsver, ka šī pakalpojuma priekšrocība ir izņemt naudu gan latos, gan santīmos. Brīdī, kad notiek norēķināšanās ar maksājumu karti, pircējam ir jānosauc summa, kuru tas vēlas noņemt no kartes konta, un šī naudas summa tiks pieskaitīta pirkumam, un pēc tam, kad pircējs būs apstiprinājis darījumu, viņš saņems čeku, kur atsevišķi būs apstiprināti abi darījumi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+