×
Mobilā versija
Brīdinājums +11°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
16. aprīlis, 2012
Drukāt

Skaidrība par “VEF Rīga” nākamās sezonas sacensībām būs maijā

Skaidrība par ”VEF Rīgas” nākamās sezonas sacensībām būs pēc maija sākumā paredzētās VTB vienotās līgas padomes sanāksmes, kas notiks finālturnīra laikā Maskavā.

Eiropas Basketbola līgu apvienības (ULEB) ģenerāldirektors Žordi Bertomeu mainījis iepriekš pausto viedokli un svētdien Krievijā, kur Himkos risinājās Eiropas kausa izcīņas finālturnīrs, paziņoja, ka nākamās sezonas noslēgumā VTB vienotās līgas uzvarētāji saņems tiesības spēlēt Eirolīgā. VTB līgas prezidents Sergejs Ivanovs uzsvēra, ka Eirolīga ir atzinusi VTB līgu, kurā lielākoties spēlēs Krievijas klubi, jo atsevišķs nacionālais čempionāts nenotiks. Citu valstu klubiem Ivanovs nevēlas neko uzspiest, un lēmums par dalības veidu savā nacionālajā čempionātā katram būšot jāpieņem pašiem.

Pēc Eirolīgā pieņemtajiem noteikumiem, nākamajā sezonā klubi drīkstēs vienlaicīgi piedalīties tikai divās līgās, turklāt viena no tām būs Eirolīga vai Eiropas kausa izcīņa.

”Viss notikušais ir loģisku sarunu rezultāts,” krasās pārmaiņas ULEB attieksmē pret VTB vienoto līgu pirmdien komentēja ”VEF Rīgas” padomes priekšsēdētājs Edgars Jaunups. ”Man nav šaubu, ka jau līdz šīs sezonas beigām tiks rasta skaidrība par VTB līgas nākotni. Varu pat atklāt, ka tas ir tikai īsu sarunu jautājums, jo līgas vadība, klubi un ULEB jau ir principiāli vienojušies,” viņš pastāstīja.

Jaunups norādīja, ka skaidrība par turnīriem, kādos ”VEF Rīga” piedalīsies nākamajā sezonā, kļūs zināma pēc VTB līgas un ULEB sarunu pilnīgas pabeigšanas. ”Līdzīgā situācijā ir arī komandas, kas spēlē Adrijas līgā, jo tur tās arī spēlē gan Eirolīgā vai Eiropas kausā, Adrijas līgā un savos nacionālajos čempionātos,” viņš sacīja.

”VEF Rīgas” valdes priekšsēdētājs gan piebilda, ka tieši tāpēc šādām komandām varētu dot arī kādu pārejas laiku.

Pagājušā gada Latvijas čempionvienības mērķis šajā sezonā ir uzvara arī Latvijas Basketbola līgā (LBL), jo tad komanda startēs Eirolīgas kvalifikācijas turnīrā un tai būs garantēta vieta vismaz Eiropas kausa izcīņā, tāpat kā bija šosezon. Neziņa par VTB līgas formātu jaunajā sezonā pagaidām attur no komentāriem par dalību nākamajā LBL sezonā, bet, ja VTB līga būs regulārs čempionāts, ”VEF Rīga” noteikti vairs nepiedalīsies Baltijas basketbola līgā.

VTB līgā šosezon startēja astoņi Krievijas klubi, pa divām Lietuvas un Ukrainas, pa vienai Latvijas, Igaunijas, Kazahstānas, Polijas, Čehijas un Baltkrievijas komandai. “VEF Rīgas” vadība iepriekš pauda cerību, ka nākamajā sezonā varēs spēlēt gan VTB līgā, gan Eiropas kausos.

Bertomeu oktobrī teica, ka nākotnē ULEB rīkotajos turnīros nevarēs spēlēt komandas no līgām, kam nav vienošanās ar ULEB. Gan Eirolīga, gan Eiropas kausa izcīņa ir ULEB organizēti turnīri.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+