×
Mobilā versija
Brīdinājums +29°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
1. decembris, 2017
Drukāt

Skaidro, kāpēc Rīgā pieaugusi maksa par ūdeni (16)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Ilustratīvs foto.

Plānotais “Rīgas ūdens” ūdenssaimniecības un kanalizācijas pakalpojumu tarifa pieaugums saistīts ar iedzīvotāju skaita samazināšanos Rīgā, intervijā Latvijas Radio teica SIA “Rīgas ūdens” valdes priekšsēdētāja Dagnija Kalniņa.

Viņa skaidroja, ka, samazinoties iedzīvotāju skaitam, samazinās ūdens patēriņš, līdz ar to esošās ūdens apgādes sistēmas uzturēšanas izmaksas tiek pārnestas uz mazāku patērētā ūdens daudzumu.

Pašlaik spēkā ir 2014.gada ūdensapgādes tarifs. Kopš tika noteikts spēkā esošais tarifs, ūdens patēriņš Rīgā samazinājies par aptuveni 13%. Kā skaidroja Kalniņa, tas esot saistīts ar iedzīvotāju migrāciju no galvaspilsētas uz Pierīgu.

Uzņēmuma vadītāja piebilda, ka vienas mājsaimniecības izdevumi saistībā ar ūdensapgādes tarifa pieaugumu mēnesī varētu palielināties par aptuveni 2,5 līdz 3 eiro.

Savukārt domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (S), pretēji Kalniņas paustajam, iepriekš ir paziņojis: “Ir izdevies apturēt iedzīvotāju skaita kritumu un šogad pat ir novērojams neliels, bet tomēr pieaugums. Pēc Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes datiem, 2016.gada laikā iedzīvotāju skaits pieaudzis par aptuveni 6000, šā gada sākumā sasniedzot 704 476 cilvēkus.”

Kā ziņots, šodien plkst.12 Rīgā, Ūnijas ielā 45 Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) rīko sanāksmi, kurā plānots uzklausīt iedzīvotājus saistībā ar “Rīgas ūdens” plānu celt ūdenssaimniecības un kanalizācijas pakalpojumu tarifu, informēja SPRK pārstāvji.

Patlaban “Rīgas ūdens” ūdenssaimniecības pakalpojumiem piemēro SPRK 2014.gadā

apstiprināto ūdensapgādes pakalpojumu tarifu 63 centi bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN) par kubikmetru. Šo tarifu veido ūdens ražošanas pakalpojuma tarifs 23 centi par kubikmetru un ūdens piegādes pakalpojuma tarifs 40 centi par kubikmetru.

Jaunais ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifu projekts paredz ūdensapgādes tarifu 86 centu (bez PVN) apmērā par kubikmetru.

Savukārt kanalizācijas pakalpojumiem patlaban tiek piemērots tarifs 65 centi par kubikmetru (bez PVN), kuru veido notekūdeņu savākšanas pakalpojuma tarifs 32 centi par kubikmetru un notekūdeņu attīrīšanas pakalpojuma tarifs 33 centi par kubikmetru.

Jaunais kanalizācijas pakalpojumu tarifs paredzēts 77 centu (bez PVN) apmērā par kubikmetru.

Ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifu izmaiņas “Rīgas ūdens” skaidro ar dabas resursu nodokļu un citu nodokļu izmaksu pieaugumu, ūdenssaimniecības pakalpojuma apjomu samazināšanos un ekspluatācijas izmaksu pieaugumu.

Pievienot komentāru

Komentāri (16)

 1. Pretīgi lasīt šos melus! Iedzīvotāju skaits katru dienu Rīgā nevis samazinās, bet gluži otrādi palielinās, jo nekur Rīgas tuvumā nav darbs. Zinu cilvēkus, kuri katru dienu brauc uz Rīgu no Siguldas un Tukuma, nemaz jau nerunājot par Pierīgu. Paskatieties taču cik ilgi katru rītu jāstāv satiksmes korķos, lai tiktu Rīgā iekšā. Bez tam, ļoti daudzi uz Rīgu brauc ar vilcieniem. Visi šie daudzie tūkstoši Rīgā pavada dienas lielāko daļu un viņi taču nesēž Pamperos, bet izmanto Rīgas ūdeni. Nu beidziet taču vienreiz muļķot cilvēkus !!!!!!!

 2. Vai kāds tam tic?

 3. Ak, jā, un man ir monopols, iepūtiet man:DD

 4. Īpaši apdāvinātiem klientiem paskaidroju:
  Cena ir jāceļ, jo ūdens patēriņa samazināšnās rezultātā, krītas mana peļņa!!!

  Cieņā,
  Rīgas ūdenis:DD

 5. Nezināju, ka ūdens deldē trubas.
  Līdz šim domāju, ka par 1m trubas uzturēšanu ir jāmaksā vienādi, vai tai cauri iztek 1 kub. metrs vai 50 kub. metri.

 6. tas nav godīgi ja cilvēki taupa ūdeni un tapēc japalielina tā cena–drīzāk samaziniet savas algas ,kuras diezvai esat pelnījuši!!!

  • maizi ar sviestu ēst gribas katru dienu, bet inflācija pieaug !
   Raujam no tā, no kā tauta nevar atteikties…

 7. Kad “Rīgas ūdens” uzstādīs rīdzinieku mājokļos “D” klases ūdens skaitītājus,kā citās ES valstīs?

 8. Ŗīgas ūdens pakalpojumu izmantotājs. Atbildēt

  Dabiski būtu,ja arī SIA”Rīgas ūdens” priekšsēdētājas uzturēšanas izdevumi atbilstoši samazinātos,nevis pakāpeniski pieaugtu,kā tas notiek pašlaik!

 9. Labi vēl,ka minimālā pensija Latvijā nav jāpaaugstina!

 10. RŪ valde un padome taču nevar atpalikt no politiķu algām!

 11. Ekonomējot ūdeni maksājam vairāk?

 12. Tātad, ja iedzīvotāju skaits samazinās…algām notiekti naudiņas ar vairāk, vai ne?

 13. Nevajag neko skaidrot. No tā jau cenas nepazemināsies…

Draugiem Facebook Twitter Google+