×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.4°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
31. marts, 2014
Drukāt

“BBC” skaidro Latvijas vēstures līkločus (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Skaidro Latvijas vēstures līkločus Britu raidkorporācija “BBC” apjomīgā rakstā skaidro Latvijas vēstures līkločus, norādot uz Krimas aneksijas izraisīto satraukumu Latvijas sabiedrībā.

“BBC” korespondents Demiens Makginess plaši apraksta nesen notikušo Leģionāru piemiņas dienu, kas Ukrainas krīzes iespaidā Rīgā norisinājās pastiprinātas drošības apstākļos. “Lielāko daļu savas vēstures Baltijas valstis ir bijušas iespiestas starp kaimiņu imperiālajiem spēkiem. Otrā pasaules kara laikā pēc pārdzīvotajām Staļina deportācijām daudzi latvieši Hitlera spēkus uzskatīja par mazāko no diviem ļaunumiem un Latvijas vienīgo iespēju izvairīties no atgriešanās Staļina represijās,” uzsver žurnālists. Rak­stā plaši skaidrota arī latviešu un krievvalodīgo kopienu dzīvošana atšķirīgās informācijas telpās, ko izmanto Kremlis, lai “uzkurinātu neapmierinātību krievvalodīgajā populācijā un radītu politisku nestabilitāti”. “BBC” korespondents arī norāda uz Rīgā novēroto izklaides vietu sadalījumu, kur “viens bārs var būt pilns ar krievvalodīgajiem, bet blakus esošais pārpildīts ar latviešiem”.

Pastāv bažas, ka Kremlis varētu uzkūdīt Latvijas krievvalodīgo kopienu sekot Krimas piemēram, tomēr visas trīs Baltijas valstis ir NATO dalībvalstis, līdz ar to maz ticams, ka Kremlis varētu nosūtīt armiju un sākt konfliktu ar Rietumiem, prognozē autors.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Nu lūk, arī atbilde uz mūsu gļēvo Straujumas valdības un Āboltiņas rīcību 16. martā, ka “Rietumi mūs nesapratīs”! Un kā vēl saprata! Tā vietā, lai šinī dienā pie Brīvības pieminekļa Latvijas pirmās personas un vēsturnieki skaidrotu tautai un pasaulei Latvijas vēsturi, Straujuma upurē savu ministru Cilinski, bet visi pārējie palien zem galda! Nezinu, ko viņi no bailēm darītu, ja te patiešām kaut kas nopietns notiktu?

Draugiem Facebook Twitter Google+