×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
11. oktobris, 2012
Drukāt

Skaidrojam sirds neirozes simptomus

Nevēlams uztraukums vai pēkšņa pārpūle, un sirds gluži kā pamirst reizē ar asu, durstošu sāpi. Tas ir tipisks sirds neirozes simptoms.

 

Stresa hormona ietekmē sīkie asinsvadiņi, kas baro miokardu, sašaurinās, samazinot tā apgādi ar skābekli un barības vielām. Tādēļ nervu sistēma saņem signālu par nelabvēlīgo situāciju. Atbildei smadzenes artērijām sūta komandu paplašināties, un nepatīkamās izjūtas pāriet. Tādām sāpēm sirds apvidū ir funkcionāls raksturs, tās ir īslaicīgas un nav bīstamas, tādēļ pāriet pēc dažiem pilieniem vieglas nomierinošas tinktūras.

Sievietes no asinsvadu radītas problēmas pasargā hormonālo svārstību treniņš. Strauji mainoties hormonālajam fonam, tas sirds muskulim kritisko dienu priekšvakarā rada krietnu satricinājumu. Tādos brīžos sirds smeldz, dauzās stiprāk un straujāk vai darbojas ar pārsitieniem.

Pārsitieni un it kā spēji grūdieni (saka – sirds it kā notrūkst) ir ekstrasistoles – sirds vai tās atsevišķu daļu priekšlaicīga saraušanās. Pēc pāragra sitiena nākamais nedaudz iekavējas. Vainīgs ir spēcīgāks uzbudinājums, un pie precīza ritma radušais organisms šo klibošanu uztver kā traucējumu un izraisa attiecīgas asociācijas. Ieklausoties savā sirds ritmā, komponisti ir rakstījuši mūziku, un negaidītās sinkopes rada visai neparastu skanējumu.

Izbijies, uztraucies, noguris, neizgulējies, un pārsitieni nāk sērijveidā, līdz šķiet, ka sirds krīt bezdibenī, aiziet papēžos un no bailēm pamirst. Tādās reizēs labākās zāles – miers un kālija preparāti vai žāvētas aprikozes, rozīnes, vīnogas un citi augļi un dārzeņi, kas satur kāliju, kā arī viegli, nomierinoši augu valsts līdzekļi.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+