Latvijā
Rīga

“LA” aptauja: “Skaidrs, ka atkritumu izvešana būs dārgāka!”0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: Evija Trifanova/LETA

Vakar Konkurences padome nolēma neļaut atkritumu apsaimniekotājam “Tīrīga” slēgt līgumus ar Rīgas iedzīvotājiem par atkritumu apsaimniekošanu. Ko rīdzinieki domā par konkurences uzraugu lēmumu?

 

Jānis Ziepniekkalnā: “Man “Tīrīga” atsūtīja anketu, es to aizpildīju un nosūtīju. Man ir divi bērni, kas “ražo” autiņus, un tas nozīmē, ka atkritumus vajag vismaz reizi nedēļā izvest. Man ir svarīgi, lai kāds par tiem atkritumiem parūpējas. Līdz šim bija jāmaksā 90 eiro, tagad būs 126 eiro pusgadā. Ja Konkurences padome atsūtīs ziņu, ka ar “Tīrīgu” līgumus nedrīkst slēgt, tad līgums būs nederīgs.”

 

Aija Ozoliņa Bukultos: “Gaidot, kāds būs Konkurences padomes lēmums, līgumu nenoslēdzu. Man ir lielas šaubas par šo “Tīrīgu”. Man atnāca piedāvājums laimēt elektroskūteri, ja es noslēgšu līgumu augustā, ko es neizdarīju. Dāvaniņas jau tāpat par brīvu neviens nedod. Pašreiz manus atkritumus izved SIA “Clean R” un es varu noskaidrot viņu īpašniekus un patiesā labuma guvējus, taču “Tīrīgai” kā akciju sabiedrībai nevar noteikt, kas ir patiesā labuma guvēji. Skaidrs, ka nesašķiroto atkritumu izvešana kļūs dārgāka, un tā būs dārgāka visiem – gan tiem, kas slēgs līgumu ar “Tīrīgu”, gan tiem, kas neslēgs. “Tīrīga” piedāvā konteineru izvest divas reizes mēnesī, bet pašlaik man izved vienu reizi un ar to pilnīgi pietiek. Viens sadārdzinājums būs uz papildu izvešanas rēķina, otrs – nākamgad palielināsies arī dabas resursu nodoklis par atkritumu uzglabāšanu Getliņos.”

 

Linda Tomsone Šampēterī: “Es gaidīju šo Konkurences padomes lēmumu. Mums pēdējā atkritumu izvešana ir 22. septembrī. Tas nozīmē, ka ir vēl gandrīz divas nedēļas, kad nedraud noslīkšana atkritumos. “Tīrīgas” piedāvājumu vērtēju visnotaļ negatīvi, jo viņu mazākais atkritumu konteiners ir lielāks nekā tas, ko izmantojam tagad. Mēs arī pašreizējo, ko izmantojam divi dzīvokļi kopā, piepildām tikai par divām trešdaļām. Īsti arī nesaprotu, kāda būs jaunā maksa. Kamēr neesmu noslēgusi līgumu, man to nesaka. Zvanīju, jautāju, bet to varēšot pateikt tikai tad, kad noslēgšot līgumu.”

Saistītie raksti
LA.lv
LE
LETA
Latvijā
Pavļuts kritizē LPS pieprasījumu panākt Pūces demisiju
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Pašvaldības pieprasa ministra Pūces demisiju
1 stunda
LA
LA.LV
Latvijā
Ekskursijas laikā Kaļiņingradā gājis bojā tūrists no Latvijas
2 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Pūce apņēmības pilns turpināt iesākto pašvaldību reformu
45 minūtes
LA
LA.LV
Latvijā
Ekskursijas laikā Kaļiņingradā gājis bojā tūrists no Latvijas
2 stundas
LE
LETA
Dabā
Otrdien Latviju sasniegs ciklons, atnesot stipru lietu un krusu
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Atcelts lēmums par kriminālprocesa izbeigšanu pret Herbertu Cukuru
1 stunda
LE
LETA
Sports
Znarokam veselības likstas, “Spartak” dažas turpmākās spēles vadīs Vītoliņš
4 stundas