Laukos
Bizness

Skaidu plākšņu ražotājam “Kronospan Riga” apgrozījuma pieaugums0

“Kronospan Riga” ražotnē. Foto: LETA

Skaidu plākšņu ražotājs AS “Kronospan Riga” (iepriekš “Bolderaja Ltd”) pagājušajā finanšu gadā, kas ilga no 2016.gada 1.oktobra līdz 2017.gada 30.septembrim, strādāja ar 186,823 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 5,7% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa pieauga 2,5 reizes – līdz 89,332 miljoniem eiro, liecina informācija “Firmas.lv”.

Uzņēmuma finanšu pārskata vadības ziņojumā teikts, ka pagājušajā finanšu gadā “Kronospan Riga” apgrozījums un peļņa no pamatdarbības – plātņu ražošanas – uzlabojās, pateicoties orientēto skaidu plātņu, koksnes skaidu plātņu un kokskaidu laminēto plātņu pārdošanas apmēru pieaugumam. Uzņēmuma orientēto skaidu plātņu ražošanas jauda ir 700 000 kubikmetru, bet koksnes skaidu plātņu ražošanas jauda ir 500 000 kubikmetru gadā.

Pēc “Kronospan Riga” vadības minētā, lielākie aizvadītā finanšu gada investīciju projekti ietvēra izmaksas saistībā ar gatavās produkcijas noliktavas celtniecību, orientēto skaidu plātņu un plākšņu frēzēšanas ražošanas un pakošanas līniju nodošanu ekspluatācijā.

Nākamajā finanšu gadā kompānija sagaida tālākas iespējas uzlabot un turpināt investēt produktu kvalitātes un klientu apkalpošanas servisa uzlabošanā, dot ieguldījumu apkārtējās vides un darba vides, kurā kompānija darbojas, aizsardzībā un uzlabošanā. Tāpat plānots investēt izmaksu samazināšanas programmās, lai mazinātu orientēto skaidu plātņu, koksnes skaidu plātņu sveķu un koksnes patēriņu, mazinātu enerģijas izmaksas, kā arī optimizētu esošās tehnoloģijas.

“Kronospan Riga” izveidota 2005.gadā un līdz 2013.gada oktobra vidum strādāja ar nosaukumu “Bolderaja Ltd”. Kompānijas pamatkapitāls ir 41 miljons eiro, bet tās vienīgais īpašnieks ir Kiprā reģistrētā kompānija “Kronospan Baltic Holdings LTD”.

LA.lv